3:1

koniec (3:1)

25.09.2016, 18:30 • Camp El Madrigal, Villarreal • 6. kolo • Viktor Kalinács

: 1.6 4.96 10.9

Ďakujeme Vám za pozornosť pri tomto zápase La Ligy a tešíme sa na Vás aj nabudúce. Prajeme ešte príjemný zvyšok víkendu. (20:29:56)
Žltá ponorka z Villarrealu poráža po skvelom výkone Osasunu Pamplona 3:1. Základ úspechu položili domáci v prvom polčase, keď šnúrou troch gólov rozhodli o svojej výhre. V piatej minúte otvoril skóre Pato, následne sa pridal aj Bruno Soriano, ktorý zvyšoval na 2:0 z penalty. V 39. minúte zvýšil na 3:0 Sansone. Na konci prvého dejstva prišiel šok v podobe ďalšej penalty, tentokrát v neprospech domácich. Sergio León penaltu vypracoval, aby ju Roberto Torres premenil. Na začiatku druhého polčasu prišlo k striedaniu brankárov hostí. Fernándeza striedal Fernández. Dôvodom neboli tri inkasované góly, ale zranenie. Osasune nepomohli ani zvyšné striedania a do hry sa už nedostala. Villarreal pohodlne kontroloval zápas a v šiestom kole La Ligy tak po výsledku 3:1 získava ďalšie tri body do tabuľky.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 7:17.

90+4

90+3

V poslednej minúte má loptu na svojich kopačkách Osasuna, tá sa ešte snaží zaútočiť, rozhodca Ocón sa už pozerá na svoje hodinky.

90+2

De Santos bol faulovaný a domáci si svoje tri body už postrážia.

90+1

Roh bol zahraný nakrátko, dos Santos si po loptu zbehol, hráči Osasuny ho ale vytlačili z pokutového vápna.

90+1

Nadstavujú sa tri minúty.

90

Sledujeme rohový kop domácich, v tejto štatistike je to vyrovnané – päť rohov na oboch stranách.

89

89.

89

Borré si dobre nabehol na prihrávku za obranu hostí, Fernández vybehol, loptu vyrazil, ale tá sa po odraze od jedného z brániacich hráčov dostala na druhú stranu vápna, kde ju mohol do brány usmerniť Castillejo, ten sa ale do priestoru troch žrdí netrafil.

88

Tentokrát sa previnili hostia, Santos Borré bol faulovaný a Villarreal rozohral voľný kop nakrátko.

87

Čeryšev si pri útočnom výpade pomáhal rukami a píska sa útočný faul.

86

Sergio León sa dostal k lopte rovnako ako pred odpískaním penalty na konci prvého polčasu, jeho gólovú snahu zmaril jeden z vracajúcich sa obrancov.

85

A ďalší roh pre hostí! Dobrá hlavička Rivièreho končí iba tesne vedľa ľavej žrde!

84

Asenjo následnú hlavičku po rohu chytá a domáci si môžu vydýchnuť.

83

Domáci so všetkými jedenástimi hráčmi na vlastnej polke, teraz ale Asenjo podcenil hlavičku jedného zo spoluhráčov a hostia získali roh.

82

Osasuna začala s tlakom, ale je možno už príliš neskoro. Fuentes sa navyše ocitol v ofsajde a Villarreal zbiera drahocenné sekundy.

81

Center do vápna z ľavého krídla v podaní Osasuny. Na prihrávku si nabiehal Emmanuel Rivière, Asenjo vyšiel z brány, aby loptu vyboxoval, tá však prešla pomedzi neho a Rivièreho a nakoniec skončila za bránkovou čiarou. Nasleduje odkop od brány.

80

Romero s Oierom sa snažili vymyslieť prihrávku po zemi do vápna, ich snaha bola zastavená v dostatočnom predstihu.

79

Rohový kop Villarrealu končí nad bránou hostí.

78

Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Nicola Sansone, prichádza Santos Borré.

77

Domáci teraz predviedli zaujímavú kombináciu, do zakončenia sa ale nedostali. Do akcie sa zapojili dos Santos, Castillejo, Jaume Costa aj Sansone, obrana hostí však zapracovala dobre.

76

Domáci manažér pripravuje aj posledné striedanie v zápase, pri lopte je Villarreal.

75

Osasuna vyrukovala s pressingom, ale ten im loptu nezískal. Costa si tak pohodlne nabehol na prihrávku a odcentroval do vápna, jeden z domácich stopérov však bez problémov odvrátil.

74

Odkop od brány Asenja, loptu získali hostia.

73

Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Roberto Soriano, prichádza Denis Čeryšev.

72

Olavide teraz vybojoval vhadzovanie pre Pamplonu, nasledoval dlhý aut do pokutového územia. Villarreal sa oslobodil, akcia však pokračoval ďalej, Roberto Soriano bol zasiahnutý loptou do ruky a píska sa voľný kop pre Osasunu.

71

Obaja hráči sa vrátili po minútke pauzy späť do hry.

69

Stret Leóna a Costu. Hráč Osasuny sa z trávnika pozbieral pomerne rýchlo, obranca domácich má väčšie problémy a bude ošetrovaný za postrannou čiarou.

68

Castillejo si po páde v pokutovom území pýtal penaltu. Kontakt s hráčom hostí tam rozhodne bol, ale či to bolo na pokutový kop? Rozhodca situáciu posúdil po svojom a hru nechal pokračovať ďalej.

67

Obraz hry je nasledovný. Villarreal loptu podrží na dlhší časový úsek a následne vymyslí peknú kombináciu ako pred chvíľou. Hostia nemajú šancu na niečo podobné.

66

Pekná kombinácia domácich! Roberto Soriano stratil loptu, následne si ju vzal dos Santos, aby našiel nabiehajúceho Triguerosa, ktorý hlavičkou netriafa bránu!

65

Odkop hostí ďaleko na tribúnu, domáci teraz budú vhadzovať.

64

Dos Santos bol okamžite po príchode na trávnik faulovaný a získava voľný kop.

63

Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Alexandre Pato, prichádza Jonathan dos Santos.

62

Hostia si roh zopakovali, avšak po ňom v útoku prepadli. Žltú kartu za taktický faul dostáva Miguel Olavide (Osasuna Pamplona).

61

61.

61

León teraz vystrelil z uhlu a Asenjo musel vyraziť na roh!

60

Rovnakú strelu teraz predviedol aj Oier, po odrazenom centri sa do lopty oprel, avšak jeho volej bol tiež veľmi široký.

59

Trigueros sa výborne dostal cez obranu hostí, na solídny strelecký pokus mu však sily neostali. Strela šla úplne mimo brány.

58

Teraz zaútočili aj domáci, Patovi však prihrávka pristála na päte.

57

Asenjo centrovaný pokus Pamplony chytá, hosťujúci celok bez výraznejšieho nápadu na skórovanie.

56

Hostia sa snažili vymyslieť konštruktívnu akciu, Villarreal však Osasunu vytlačil do rohu ihriska.

55

Osasuna už využila všetky striedania v zápase a vo zvyšných minútach už nemôže reagovať na situáciu na ihrisku.

54

Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Fran Mérida, prichádza Miguel Olavide.

53

Roh domácich, Mario Gaspar však míňa bránu.

52

Fuentes sa dopustil faulu na Castilleja, hráči domáceho mužstva kontrolujú zápas.

51

Faul hostí pri útoku, domáci ale rozohrali nepresne a vhadzuje Osasuna.

50

Hostia po akcii z ľavého krídla iba nacentrovali, domáci bez problémov odkopli do bezpečia.

49

V strede poľa kombinujú hráči domácich, Pato sa po prihrávke Gaspara dostal k strele, jeho pokus bol ale nevýrazný a končí v rukaviciach brankára hostí.

48

Roh pre domácich, Fernández loptu vyráža a po nepresností Villarrealu bude odkopávať od brány.

47

Osasuna mala rozohrávku v druhom polčase, uvidíme, či hostia urobia domácim problémy, alebo sa Villarreal poučil a nenechá hráčov hostí prebíjať sa až do pokutového vápna.

46

Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Mario Fernández, prichádza Álvaro Fernández.

46

Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Carlos Clerc, prichádza Jaime Romero.

46

Hráči už vychádzajú na trávnik a druhý polčas sa nám čoskoro začne.
Máme za sebou zaujímavý polčas, v ktorom sme videli až 4 góly! Villarreal začal famózne, skóre otvoril už v 5. minúte Pato. Postupne sa pridali Bruno Soriano z penalty a Sansone po dobrej kombinácii. Na začiatku prvej "nadstavenej" minúty sa domáci dopustili faulu na Leóna v pokutovom území a Roberto Torres vykresal aspoň iskričku nádeje pre hostí.
Zaujímavosťou je, že štvrtý rozhodca sa rozhodol, že nenadstaví ani minútu v prvom polčase. Domáci manažér sa potom veľmi rozčuloval, keď hlavný arbiter Ocón spískal penaltu v neprospech domáceho mužstva.

45+2

45+1

45+1. Roberto Torres (OSS) - 3:1

45+1

Osasuna Pamplona dala gól! Autorom gólu z pokutového kopu je ROBERTO TORRES.

Zodpovednosť na seba zobral Roberto Torres a ten sa nemýlil! Hráč Osasuny prekonáva brankára Asenja a hostia znižujú pred odchodom do kabín na rozdiel dvoch gólov.

45+1

Sergio León sa prebíjal obranou Villarrealu, prešiel cez štyroch hráčov, až nakoniec spadol po zákroku Álvara Gonzáleza.

45+1

Bola nariadená penalta pre hostí!

45

Domáci útočili do otvorenej obrany a získali rohový kop v poslednej minúte prvého polčasu.

44

Álvaro González sa teraz dobre vrátil a zabránil protiútoku hostí.

43

Pato sa prebíjal obranou Osasuny až nakoniec spadol v pokutovom vápne. Rozhodca už druhú penaltu v prvom polčase neodpískal a tentokrát mu dáva za pravdu aj replay.

42

Až na tretí pokus sa domáci oslobodili, Asenjo loptu z vápna vyboxoval.

41

Domáci sa dopustili faulu a hostia budú zahrávať štandardku.

39

39. Nicola Sansone (VLR) - 3:0

39

Villarreal dal gól! Gól strelil NICOLA SANSONE. Po krásnej akcii vedú domáci už rozdielom triedy! Samuel Castillejo prihral Sansonemu za obranu, Nicola sa v súboji s brankárom hostí nemýlil a mäkkučkým lobom zvyšuje na 3:0

38

Rozhodcovia teraz už tretíkrát odpískali ofsajd, ktorý sa pískať nemal! Obranca Jaume Costa si nabiehal na Sansoneho center, na loptu však Costa aj tak nedočiahol.

37

Villarreal kombinuje na vlastnej polovici a postupne sa dostáva do útoku. Sansone po súboji s Bonnin nezískal rohový kop.

36

Na začiatku minúty hľadal Castillejo nabiehajúceho Pata, brankár hostí však vybehol a loptu chytil.

35

Torresov nepresný pas nenašiel Clerca, vhadzujú domáci.

34

Faul Gonzáleza v strede ihriska, Osasuna zahráva voľný kop.

33

Rivière sa teraz prebojoval až do vápna, loptu mu však vzal dobrým zákrokom jeden z obrancov.

32

Pamplona nedokáže vymyslieť žiadnu kombináciu, ak sa hostia snažia o gólovú prihrávku, je to väčšinou iba center do vápna.

31

Po polhodine hry domáci zaslúžene vedú rozdielom dvoch gólov a mohlo to byť už aj 5:0... Osasuna zatiaľ predvádza rovnaké výkony, ktoré ju dostali na posledné miesto v tabuľke.

30

Mario Gaspar nacentroval do vápna, lopta sa odrazila od stopérov hostí do brankára Fernándeza, ktorý so šťastím loptu vyrazil. Následná dorážka už prišla z ofsajdu.

29

Do vápna domácich centroval Clerc, ani jeden z hosťujúcich útočníkov si na jeho prihrávku nedokázal dostatočne vyskočiť.

28

Opakovaný záznam už druhýkrát potvrdil, že domáci hráč v ofsajde nebol!

27

A mohol to byť tretí gól domácich! Pato poslal dobrú prihrávku na Sansoneho, ten loptu poslal do brvna, ale ešte pred tým sa pískal ofsajd.

26

Hostia sa dostali k lopte, ich snaha však končí nepresnosťou.

24

24. Bruno Soriano (VLR) - 2:0

24

Villarreal dal gól! Gól strelil BRUNO SORIANO.

Bruno Soriano si dal krátky rozbeh, loptu poslal mierne k pravej tyči, brankár hostí odhadol smer lopty zle a domáci vyhrávajú 2:0!

23

Bola nariadená penalta pre domácich!

23

Žltú kartu dostáva Mario Fernández (Osasuna Pamplona).

23

23.

23

Pato poslal nadýchaný center do vápna, Roberto Soriano si naň nabehol, brankár Fernández sa mu hodil pod nohy a nasleduje penalta!

22

Hostia zastavili črtajúci sa prienik pravého obrancu hostí a môžu znovu vhadzovať.

21

Akcia domácich po ľavom krídle, center Roberta Soriana domáci odvrátili.

20

Dvadsiata minúta zápasu nebola ničím zaujímavá, hralo sa v strede ihriska.

19

19.

19

Prvý rohový kop zápasu, za aktivitu v posledných minútach si ju hostia zaslúžili. Oier a David García skákali na center, druhý menovaný hlavou míňa bránu.

18

Osasuna sa drží na útočnej polovici a domáci majú problém hosťom odobrať loptu.

17

Pato bol v strede ihriska faulovaný Garcíom, ale tento zákrok určite nebol na žltú kartu.

16

Asenjo musel vyštartovať z bránky, keď sa lopta iba pomaly kotúľala smerom k nemu, vhadzujú hostia.

15

Sergio León teraz nacentroval do vápna, do hlavičky sa tlačil Oier, avšak do zakončenia sa nedostal.

14

Pato teraz poslal skvelú prihrávku na spoluhráča, ten sa podľa rozhodcu ocitol v ofsajde, ale opakovaný záznam dáva za pravdu domácemu hráčovi, ktorý sa rozčuľuje.

13

Domáci sa pokúsili o rýchlu akciu, tá však bola zastavená.

12

Villarreal drží loptu na vlastnej polovici.

11

Nedorozumenie medzi brankárom Asenjom a jedným z obrancov hostia nevyužili, bude sa iba kopať od domácej brány.

10

Fuentes dobehol loptu na bránkovej čiare, loptu poslal do vápna, kde si nabehol Rivière, ktorý ale z dobrých šiestich metrov netriafa bránu!

9

Osasuna sa odhodlala k napádaniu, Castillejo po odkope brankára Asenja loptu v hlavičkovom súboji nezískal.

8

Ďalšia dobrá šance pre domácich! Soriano teraz nešťastne stečoval strelu svojho spoluhráča a lopta, našťastie pre hostí, míňa bránu.

7

Sansone dostal dobrú prihrávku za obranu, ale brankár Fernández vybehol a loptu pohotovo chytá.

6

Osasuna je otrasená a Žltá ponorka z Villarrealu začína ďalšiu akciu.

5

5. Alexandre Pato (VLR) - 1:0

5

Villarreal dal gól!

Domáci sa ujímajú vedenia na začiatku štvrtej minúty! ALEXANDRE PATO stál na konci akcie, ktorú založil Trigueros, ten poslal do vápna center, ktorý dobehol Castillejo a ten už nahral pred bránu, kde stál Pato, ktorý nemal problém doklepnúť loptu do siete! Domáci vedú 1:0!

3

Hostia získali loptu pri postrannej čiare, ich rozohrávka vpred však presná nebola.

2

Domáci sa dostali do útoku, ich snaha bola zastavená hlavným rozhodcom.

1

Villareal patrí medzi posledné štyri tímy, ktoré ešte v aktuálnom ročníku španielskej najvyššej súťaže neprehrali. Žltá ponorka nazbierala v úvodných piatich kolách deväť bodov za dve víťazstvá a tri remízy. Sezónu odštartovala dvoma nerozhodnými výsledkami, keď vonku remizovala s Granadou 1:1 a doma so Sevillou 0:0. Po reprezentačnej prestávke prišli dva trojbodové zásahy. Víťazstvo 2:0 v Malage a 2:1 doma proti Realu Sociedad. V poslednom kole Villareal opäť uhral remízu, ale mimoriadne cennú, keď na pôde Realu Madrid dosiahol výsledok 1:1. Medzitým stihol úspešne odštartovať skupinovú fázu Európskej ligy proti Zürichu, ktorý zdolal doma 2:1.

Osasuna naopak prežila najhorší začiatok sezóny spomedzi všetkých dvadsiatich klubov v Primera Division a po piatich kolách figuruje na poslednej priečke so ziskom dvoch bodov. Nováčik sa vrátil do ligy po dvojročnej pauze, no zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že bude hrať opäť o záchranu. V prvom kole remizoval v Malage 1:1, potom prehral doma s Realom Sociedad 0:2 a na trávniku Realu Madrid dokonca 2:5. Vo štvrtom kole získal bod vďaka bezgólovej remíze so Celtou Vigo, no počas týždňa prehral s Espanyolom Barcelona 1:2.

Posledné dva vzájomné duely sa datujú do ročníka 2013/14. Vtedy Villareal porazil Osasunu v oboch meraniach síl, keď vonku triumfoval 3:0 a doma 3:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.