1:1

koniec (1:1)

25.09.2016, 17:45 • RheinEnergieStadion • 5. kolo • Tomáš Pajerský

Tipsport: 2.37 3.26 3.2

Tak ani v piatom kole Bundesligy nenašli tímy Kolína a Leipzigu premožiteľa. Ich vzájomné meranie síl sa skončilo zaslúženou deľbou bodov po remíze 1:1, pričom oba góly padli ešte v prvom polčase.

Odo mňa je to na dnes všetko, lúčim sa a prajem príjemný zvyšok víkendu. (19:37:39)

90+3

90+2

Videli sme nepresnosti v strede pola z oboch strán, ale následne na vlastnej polovici Bernardo fauloval Guirassyho a dostáva žltú kartu.

90+1

Keita v opatere klubových lekárov odchádza za postrannú čiaru. Nadstavujú sa tri minúty.

90

Hrá sa posledná minúta riadneho hracieho času druhého polčasu a hostia zahrávali rohový kop z ľavej strany, ale po ňom domáca obrana odvrátila loptu. V strede pola Keita ostáva ležať na trávniku a zdá sa, že nebude môcť pokračovať v zápase.

89

Dnešné stretnutie sleduje 48500 divákov.

88

Výkop po nepresnej strele Lehmanna predvedie aj Hornov brankársky náprotivok Gulácsi.

87

Horn bude opäť vykopávať, tentokrát po nepresnom centri Keitu.

86

Heintz odvracal hlavou vysoký center pred vlastnou bránou, ale bol pri hlavičkovom súboji faulovaný jedným z hosťujúcich hráčov a tak uvidíme opäť odkop od brány z Hornovej kopačky.

85

Striedanie v tíme 1. FC Köln: z ihriska odchádza Anthony Modeste, prichádza Sehrou Guirassy.

85

Domáci po faule na Modesta zahrávali priamy kop z ľavej strany, ale po ňom sme videli len ofsajd a k lopte sa dostanú hostia.

84

Striedanie v tíme 1. FC Köln: z ihriska odchádza Konstantin Rausch, prichádza Filip Mladenović.

83

Hostia zahrávali voľný kop zo strednej vzdialenosti po faule Hectora, ale ich šanca sa skončila len odkopom od brány v podaní Horna.

82

Striedanie v tíme RasenBallsport Leipzig: z ihriska odchádza Oliver Burke, prichádza Timo Werner.

81

Hráči RasenBallsport Leipzig v držaní lopty v strede pola.

80

Hráči Leipzigu krásne zakombinovali pred domácim vápnom, najmä Sabitzer, ale napokon po ich prihrávkach nenasledovalo nič iné, než zisk lopty v podaní obrany Kolína. Pred nami je posledná desaťminútovka zápasu.

79

Hostai držia loptu v strede pola na svojich kopačkách.

78

Po faule na Burkeho zahrávali priamy kop zo strednej vzdialenosti hostia, ale z neho strieľal Ilsanker nepresne.

77

Po priamom kope Kolína sa k lopte dostala obrana hostí.

76

Domáci budú zahrávať priamy kop zo strednej vzdialenosti po Kaiserovom faule na Rauscha na ľavej strane obrannej polovice Leipzigu.

75

V strede pola držia loptu na svojich kopačkách domáci hráči. Pred nami je posledná štvrťhodinka zápasu.

74

Ilsanker pri postrannej čiare faulovaný francúzskym útočníkom Modestem a hostia budú zahrávať voľný kop.

73

Nepresnosti v strede pola na oboch stranách.

72

Striedanie v tíme 1. FC Köln: z ihriska odchádza Juja Osako, prichádza Artjoms Rudņevs.

71

Hráči Leipzigu stále v držaní lopty na defenzívnej polovici domácich, ale zatiaľ sa hosťom nedarí dostať sa na dostrel Hornovej brány.

70

Hector fauloval na vlastnej polovici a videli sme voľný kop hostí na polovici súpera. Pred nami je posledných dvadsať minút prvého polčasu.

69

Hostia v držaní lopty na súperovej polovici, ale v bezpečnej vzdialenosti od Hornovej brány.

68

Sørensen vysokým centrom zo stredu pola hľadal Modesteho, ale ten neuspel v hlavičkovom súboji s brániacim hráčom Leipzigu.

67

Za tento výsledok by sa po záverečnom hvizde zrejme ani jeden z tímov nehneval, pretože v prípade domácich aj hostí by to znamenalo, že ešte v tomto ročníku Bundesligy neprehrali. V strede pola pri lopte domáci Kolín.

66

Po vysokom centri zo stredu pola si na ľavej strane útočnej polovice našiel priestor na strelu Halstenberg , ale jeho pokus spoza šestnástky bol nepresný.

65

Najskôr sme videli náznak šance domáceho tímu, ale Ossako bol pred vápnom odzbrojený a následne sme videli šance na druhej strane ihriska, kde domáci hneď trikrát takmer zakončili vo vápne, ale napokon sa to skončilo len Compperovov nepresnou strelou z hranice šestnástky.

63

Striedanie v tíme RasenBallsport Leipzig: z ihriska odchádza Davie Selke, prichádza Yussuf Poulsen.

63

Domáci Kolín pri lopte v strede pola.

62

Teraz rovnako na ľavom krídle útočnej polovice zakombinovali domáci, ale aj ich pokus o strieľaný center bol zblokovaný.

61

Po akcii na ľavom krídle sa k strele spoza šestnástky odhodlal domáci Rausch, ale jeho pekný strelecký pokus trafil len jedného z brániacich hráčov Leipzigu.

60

Halstenberg zviedol pred vlastnou šestnástkou tvrdý súboj s Modestem, ale napokon dokázal hosťujúci útočník posunúť loptu gólmanovi Gulácsimu, ktorý ju odkopom poslal do stredu pola. Za nami je hodinka hry.

59

Opäť zahrávali hostia roh. Už tretí v krátkom časovom slede. Tentokrát sa po centri od rohovej zástavky lopty zmocnil gólman domáceho celku Horn.

58

Mavraj hlavou odvrátil vo vlastnom vápne pekný center z pravej strany. Krátko na to sa domáci tím ujal lopty v strede pola.

57

Po druhom rohovom kope v rade v podaní Leipzigu sa lopty zmocnila obrana domáceho Kolína.

56

Compperov center z pravej strany bol zblokovaný na rohový kop. Po centri od pravej rohovej zástavky si vybojovali hostia ďalší roh.

55

Hostia po voľnom kope v držaní lopty v oblasti stredového kruhu.

54

Žltú kartu za faul lakťom pri hlavičkovom súboji s Orbanom v strede pola dostáva Juja Osako (1. FC Köln).

54

Nepresnosti na oboch stranách, ťažiskom hry stred pola.

53

Nepresná prihrávka na pravom krídle stála hráčov Leipzigu loptu a tej sa zmocnila domáca defenzíva.

52

K strele z pravej strany pokutového územia sa dostal Ilsanker, ale jeho prízemný pokus tesne minul vzdialenejšiu tyč domácej brány.

51

Po Osakovom útočnom faule vo vápne sa k lopte dostali hostia, ale neudržali si ju na kopačkách dlho a tak opäť kombinujú na polovic Leipzigu domáci.

50

Domáci pokračujú v obliehaní pokutového územia hostí, ale Zollerov center na Modesteho z ľavého krídla bol taktiež odvrátený.

49

Modeste to skúsil zo strednej vzdialenosti, ale striedajúci Bernardo zblokoval jeho strelu do stredu pola.

48

Druhý polčas sa začal nepresnosťami z oboch strán. Momentálne pri lopte domáci na polovici súpera.

46

Striedanie v tíme RasenBallsport Leipzig: z ihriska odchádza Benno Schmitz, prichádza Bernardo.

46

45

45

K riadnej hracej dobe sa nadstavovať nebude a prvý polčas sa skončil.

44

Po nádhernom šprinte a kľučkách na pravom krídle v podaní Risseho sme videli krásny center do vápna, na ktorý Modeste pred bránou vyskočil a snažil sa zakončiť nožničkami, ale tesne minul loptu.

42

Hostia veľmi nebezpečne zakombinovali na ľavom krídle, ale po útočnom faule Sabitzera o loptu prišli.

41

Vstupujeme do poslednej päťminútovky prvého polčasu. V strede pola pri lopte hostia.

40

Domáci zahrávali priamy kop z veľmi nebezpečnej vzdialenosti po Orbanovom faule. Prízemnou prihrávkou na druhú stranu pokutového územia sa snažili hráči Kolína oklamať defenzívu súpera, ale to im nevyšlo a o loptu prišli.

39

Žltú kartu za faul na Modesteho na hranici vlastnej šestnástky dostáva Willi Orban (RasenBallsport Leipzig).

37

Modeste pekným pasom do behu vysunul Zollera na pravej strane vápna. Ten sa snažil poslať prízemný center pred bránu hostí, ale loptu pekne zblokoval na roh Orban.

36

Orban fauloval jedného z domácich hráčov na ľavej strane vlastnej polovicie a videli sme priamy kop Kolína, po ktorom však defenzíva hostí odvrátila loptu do stredu pola. Tam sa jej opäť zmocnili hráči 1.FC Kolín.

35

Pri lopte stále domáci, tentokrát už v strede pola. Pred nami je posledných desať minút prvého polčasu.

34

Na vlastnej polovici v držaní lopty hráči Kolína.

33

Oba tímy sa striedajú v držaní lopty v strede pola.

31

Hostia si prihrávajú na vlastnej polovici, zahral si aj gólman Gulácsi.

30

Po nepresnom centri na Modesteho z ľavej strany sa k lopte dostane domáca obrana, ktorá bude vhadzovať loptu spoza pravej postrannej čiary.

29

Domáci si prihrávajú na ľavom krídle útočnej polovice a nebezpečne obliehajú pokutové územie Leipzigu.

28

V strede pola sa na chvíľu hra prerušila po súboji Selkeho s Heintzom, po ktorom si hosťujúci útočník pýtal odpískaný faul, ale nedočkal sa ho a voľný kop zahrali domáci.

27

Domácim vyrovnávajúci gól pomohol a sú pri chuti. Teraz kombinujú na polovici súpera.

25

25. Juja Osako (KLN) - 1:1

25

1. FC Köln dáva gól!
Center spracoval na ľavej strane pokutového územia JUJA OSAKO, ktorý následne krásnou strelou do vzdialenejšieho vinkla brány prekonal výborne postaveného Gulácsiho a vyrovnal na 1:1.

24

Hostia nezahrali roh dobre a domáca defenzíva odvrátila loptu až na obrannú poloviciu Leipzigu.

23

Hráči Leipzigu si vybojovali rohový kop z ľavej strany po zblokovaní centra od Mavraja.

22

Hosťujúci Orban fauloval vo vápne súpera a po jeho útočnom nedovolenom zákroku bude nasledovať voľný kop domáceho tímu.

21

Hostia buidú kopať priamy kop zo strednej vzdialenosti potom, čo Heintz fauloval Selkeho v hlavičkovom súboji.

20

Domáci kombinujú na polovici súoera, ale v bezpečnej vzdialenosti od Gulácsiho brány.

19

Sorensen zastavil Kaisera na ľavom krídle a zblokoval jeho center na rohový kop pre Leipzig z ľavej strany. Krátko po ňom hostia o loptu prišli.

18

Osako sa dostal k strele spoza šestnástky, ale jeho prudká prízemná delovka minula hosťujúcu bránu.

17

Keïta hľadal svojím centrom zo stredu pola jedného zo spoluhráčov na pravom krídle, ale jeho pas bol nepresný a lopta skončila mimo hracej plochy, odkiaľ ju späť do hry vrátil odkopom od brány Horn.

16

Ospravedlňujeme sa za menší technický výpadok. Zápas pokračuje za nezmeneného stavu 0:1 a oba celky sa striedajú v držaní lopty v strede pola.

10

Je za nami úvodná desaťminútovka stretnutia.

9

Hostia sa pokúsili o kombináciu na ľavom krídle, ale domáca obrana, konkrétne Sorensen, ich pripravila o loptu.

8

V strede pola majú loptu na svojich kopačkách domáci hráči.

7

Domáci mohli okamžite vyrovnať, ale Anthony Modeste si na vysoký center zo stredu pola nabiehal do skvelej príležitosti zbytočne, pretože bol v ofsajde.

5

5. Oliver Burke (RBL) - 0:1

5

Tím RB Leipzig práve strelil gól!
Hostia boli od úvodných minút aktívnejším tímom a prvá päťminútovka im vyšla dokonale, pretože do vedenia ich peknou strelou poslal OLIVER BURKE.

3

Domáci v držaní lopty na vlastnej polovici.

2

Hráči Leipzigu hneď v úvode zahrávali priamy kop po faule Heintza, ale krátko po ňom o loptu hostia prišli.

1

Prvé dejstvo dnešného futbalového predstavenia rozohrali hostia.

1

Úvod duelu sa z plánovaných 17:30 posúva na 17:45.

1. FC Köln: Horn – F. Sørensen, Mavraj, Heintz, Rausch – Risse, Hector, Lehmann, Zoller – Modeste, Osako.
Náhradníci: Müller – Rudņevs, S. Özcan, Olkowski, Mladenović, Jojić, Guirassy.

RasenBallsport Leipzig: Gulácsi – Schmitz, Orban, Compper, Halstenberg – Ilsanker, Keïta – Burke, Kaiser, Sabitzer – Selke.
Náhradníci: Müller – Demme, Bernardo, R. Khedira, Kalmár, Werner, Y. Poulsen.

Rozhodca: B.Cortus – D.Schlager, F.Badstübner.
Vzájomné zápasy
Tieto dva celky sa vo vzájomnom meraní síl ešte nestretli a tak pôjde o ich prvú konfrontáciu v histórii. Uvidíme, či sa zrodí remízový výsledok alebo jeden z týchto dvoch zatiaľ neporazených tímov okúsi po prvýkrát v tomto ročníku trpkú príchuť prehry.
RasenBallsport Leipzig
Podobne ako Kolín, tak ani hráči Leipzigu ešte v tomto ročníku neokúsili chuť prehry. Hostia majú na svojom konte 8 bodov a sú na šiestom mieste ligovej tabuľky. Dvakrát stratili body pri remízach s Hoffenheimom a v poslednom kole s Borussiou Mönchengladbach, kedy sa zápas na ich pôde skončil výsledkom 1:1.
1. FC Köln
Kolín má po štyroch dueloch na svojom konte 10 bodov, za čo mu patrí tretia priečka ligovej tabuľky. Domáci v tejto sezóne ešte ani raz neprehrali, len jedinýkrát stratili body pri bezgólovej remíze s Wolfsburgom. Naposledy zdolali tím Schalke 04 na jeho pôde 1:3.
V rámci 5.kola nemeckej Bundesligy sa na štadióne RheinEnergieStadion proti sebe postavia domáci 1. FC Köln, ktorý na svojom trávniku privíta tím RasenBallsport Leipzig.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.