23.10.2016, 01:00 • Joe Louis Arena, Detroit • Martin Schwarz (@MartinSmuci) cz

Jimmy Howard (DET) (30 zásahů) (03:42:46)

Tomáš Tatar (DET) (0 + 0, 4 střely na branku, čas na ledě 18:27)
Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 1 střela na branku, čas na ledě 15:42)
Střely na branku v zápase

Detroit Red Wings: 32

San Jose Sharks: 30
Je konec utkání mezi Detroit Red Wings a San Jose Sharks. V prvních dvaceti minutách jsme branku neviděli, až v prostřední periodě otevřel skóre hokejista domácích Gustav Nyquist. To ještě nevěděl, že dal rozhodující gól duelu. Pak přidal ještě jednu trefu a ve třetím dějství další puk za Jonesova záda propasoval Athanasiou. Ten tak určil konečnou podobu výsledku 3:0. Oba týmy se dnes trápily v přesilovkách, Sharks nakonec nedali Red Wings ani jeden gól. Jimmy Howard si řekl o čas v brankovišti čistým kontem. Dva body tedy berou domácí hráči, ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu.

59:45

Hosté jsou pryč ze své útočné třetiny, vypadá to, že je rozhodnuto, tohle už San Jose nestihne.

59:10

Už běží poslední minuta základní hrací doby a velmi pravděpodobně i tohoto utkání. Burns a Thornton sice oba nahazovali puk směrem na branku, ale na brankovišti jej nikdo neusměrnil do klece.

58:51

San Jose nemohlo nyní do útočného pásma, protože jej na modré čáře zastavuje postavení mimo hru. Bude se tedy za několik okamžiků vhazovat ve středním pásmu.

58:18

A znovu Boedker výborně pracoval na levé straně útočné třetiny s Donskoiem, jenže gólman Wings znovu utěsnil prostor u pravé tyčky a nedovolil další trable.

57:39

Zatím Detroit neuskutečnil zakončení směrem na prázdnou branku, naopak Mikkel Boedker kličkoval kolem Howardovy klece a málem se mu povedlo i lepší zakončení.

57:25

Branka San Jose Sharks je prázdná, hosté to ještě zkoušejí bez gólmana a se šesti hokejisty v poli.

57:08

Také Joe Pavelski a jeho střelecký pokus, ale už pálil moc pozdě.

56:48

Patrick Marleau ještě mohl něco udělat s výsledkem, když se ocitl ve velmi výhodné situaci před brankovištěm. Ale ani teď na brankáře Jimmyho Howarda nevyzrál, gólman Detroitu stále drží čisté konto.

55:58

Zakázané uvolnění se nepískalo, takže Žraloci mohli pokračovat ve hře za brankou soupeře. Jenže tam byl český útočník Tomáš Hertl až příliš pozdě.

55:18

Hostující mančaft každopádně po delší časové odmlce v útočném pásmu, přestože se tam ohřál jen po malý časový úsek. Je pravda, že Jimmy Howard poslední minuty nemá moc práce.

54:53

Mikkel Boedker doufal, že by s Pavelskim mohl vytvořit šanci pro Žraloky, jenže tihle dva si nerozuměli a nakonec nedošlo ani ke střele.

54:24

Už se znovu pokračuje, obránce San Jose Schlemko pouze nahodil puk na druhou stranu do pásma Wings, kde obránci domácích nikam nespěchali a počkali s rozehrávkou.

54:13

Ericssonova střela Jonese nepřekvapila, musel ji však ukrýt do lapačky. Ještě jedna komerční přestávka, pak budeme pokračovat ve zbytku třetí třetiny.

3:0

Góly a asistencie: 25. Nyquist (Ericsson), 36. Nyquist (Sproul), 47. Athanasiou (Vanek)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Green, Br. Smith, Sproul, Ericsson, Marčenko – Tatar, Zetterberg, Sheahan – Athanasiou, Nielsen, D. Larkin – Nyquist, Helm, Vanek – Ott, Glendening, D. Miller.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Hertl, J. Thornton, Pavelski – Bødker, Couture, Donskoi – Marleau, Tierney, J. Ward – Nieto, Wingels, M. Karlsson.

Rozhodca: Skilliter, Mclsaac – Driscoll, Berg

Diváci: 20 027