NHL

Dallas Stars – Columbus Blue Jackets

0:3

koniec (0:0, 0:1, 0:2)

23.10.2016, 02:10 • American Airlines Center, Dallas • Jan Matúš (@honzashepp) cz

Tipsport: 1.93 3.95 3.47

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy zase na počtenou. (04:53:01)

Využití: 0:0
Columbus v poslední části potvrdil své druhé vítězství ve dvou dnech, když ještě přidal další dvě branky. Nejdříve navýšil vedení Blue Jackets Hartnell a do opuštěné klece ještě pečetil výhru Calvert. Svěřenci Johna Tortorelly si tedy z Dallasu odvážejí velmi snadné dva body.

59:42

Blue Jackets nyní poslali puk přes celé kluziště, a tak je hostům odpískáno zakázané uvolnění.

59:32

Faksa poslal puk před bránu Columbusu, kde však byl opět ztečován mimo kluziště.

59:01

59:01 Matt CALVERT - 0:3

59:01

Columbus právě vstřelil branku!
MATT CALVERT trefuje opuštěnou klec Dallasu, a definitivně tak potvrzuje vítězství Columbusu. Asistence: Brandon Dubinsky.

58:28

Lindy Ruff (DAL) si bere oddechový čas.

58:28

Klingbergovu střelu od modré ještě některý z hráčů tečoval až do ochranné sítě a vhazovat se bude před bránou Columbusu.

58:10

Seguin vypálil od mantinelu a Bobrovskij jeho pokus jen vyrazil mimo svou bránu.

57:49

Werenski střílel z pravého kruhu, avšak jeho pokus končí hned na prvním hráči Dallasu.

57:11

Jones vystřelil od modré čáry a Saad jeho pokus ještě tečoval těsně mimo bránu Dallasu.

56:33

Dallasu se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

55:55

Radek Faksa (DAL) si odsedí další dvě minuty za podražení.

55:49

Jordie Benn vystřelil od modré čáry a jeho pokus Bobrovskij vyrazil svým betonem.

55:05

Následuje komerční přestávka.

55:05

Werenski vystřelil od modré čáry a jeho pokus končí až v lapačce Lehtonena.

54:38

Dallas nyní nemohl do útočného pásma, protože zde byl zapomenutý jeden z hráčů.

53:58

Dallas následně jen vyhodil puk na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat před Lehtonenem.

53:50

Jenner se dostal do zakončení bekhendem a Lehtonen jeho pokus kryje svým betonem.

53:05

Columbus své oslabení zvládá bez větších potíží.

52:36

Jones zachytil přihrávku Jamieho Benna, a tak puk putuje přes celé kluziště.

52:13

Klingberg nezpracoval přihrávku na modré čáře, a tak se hosté osvobzují.

51:48

Hemský vystřelil z pravé strany a jeho střela letěla hodně mimo bránu Columbusu.

51:18

Dvě minuty za hru vysokou holí dostává hostující Prout (CBJ), jenž sekl Seguina do helmy.

50:35

Saad se dostal do dalšího zakončení, ale jeho střela letěla mimo bránu Dallasu.

50:02

Columbus posílá puk přes celé kluziště.

49:39

Tak to teda Atkinsovoni absolutně nevyšlo, když mu puk ujel z hole.

49:39

Proti Dallasu je nařízeno trestné střílení, když byl Atkinson faulován při svém úniku.

49:21

Savard (CBJ) dostává dvě minuty za podražení, a Dallas si tak zahraje přesilovou hru.

49:02

49:02 Scott HARTNELL - 0:2

49:02

Karlsson poslal puk přes brankoviště na zcela volného SCOTTA HARTNELLA, jenž našel mezírku ve výstroji Lehtonena, a navýšil tak vedení hostí. Asistence: William Karlsson, Zach Werenski.

48:37

Útočná akce Dallasu je zastavena na útočné modré, kde se domácí dostali do ofsajdu.

47:55

Wennberg se snažil protlačit až před Lehtonena, ale tam jen nepustil Johns, který hostujícího útočníka vytlačil.

47:20

Blue Jackets nakonec nahodili puk na Lehtonena, který jej přikryl pod svou lapačkou.

47:13

Columbus opět vytlačil svého soka až do středního pásma.

46:45

Domácí se sice dokázali dostat do svého útočného pásma, ale Stars si nevytvořili žádnou střeleckou příležitost.

46:13

46:13

Atkinson poslal další střelu směrem na Lehtonena, který tentokrát chytá puk svou lapačkou.

45:46

Po další chybné rozehrávce Dallasu se Wennberg dostal ke střele z mezikruží, kterou Lehtonen vyrazil před sebe, kde dorážel Saad, jenž přehodil domácího brankáře, který si málem poté srazil puk do vlastní sítě, ale Roussel vše zachránil a nahrnul touš pod betony Lehtonena.

45:23

Do střely Korpikoského vložil svou hůl jeden z bránících hráčů Columbusu, od které se puk odrazil do ochranné sítě.

44:55

Savard vjel s pukem do útočného pásma, kde i vystřelil a jeho pokus domácí zblokovali až do ochranné sítě.

44:20

Atkinson se dostal hned do dvou zakončení, ale ani jedna z jeho střel se nevešla mezi tři tyče.

43:56

Dallas znova jen poslal puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

43:21

Oduyovu přihrávku nezachytil ani jeden z domácích, a tak je Dallasu odpískán icing.

42:50

Gagner přichystal parádní příležitost pro Jennera, jehož střelu vyrazil Lehtonen za svou klec.

42:08

Shore se zpoza brány natlačil až před Bobrovského, ale domácí útočník následně netrefil bránu Columbusu!

41:12

Roussel nahrával zpoza brány před Bobrovského, avšak jeho pas zblokovala pozorná obrana Columbusu.

40:01

Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 24:15
Zblokované střely: 16:10
Hity: 8:13
Vhazování: 28:13
Ve druhé třetině už jsme se branky dočkaly, když se jí i s velkou pomocí rozhodčích podařilo vstřelit hostujícím hokejistům. Columbus totiž v obrané práci zastoupili muži v pruhovém, díky kterým se Blue Jackets dostali do úniku čtyř proti dvěma a hosté si s příležitostí poradila bravurně kombinací až do prázdné klece, když gol vstřelil Anderson. Dallas se naopak zatím velmi trápí a je vidět, že domácím chybí hodně klíčových hráčů do ofenzívy.

40:00

39:45

Hartnell se dostal do zakončení z levé strany, ale jeho pokus letěl hodně mimo bránu Dallasu.

39:15

Spezza se snažil dostat s pukem do lepší střelecké pozice, ale domácího útočníka zneškodnila obrana Columbusu.

38:30

Lehtonen musel čelit střele Calverta z hodně velké blízkosti a domácí brankář nakonec puk ukryl pod svou lapačkou.

38:14

Dallasu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma, ale domácí jen odevzdali puk Columbusu.

37:32

Saad najel s pukem do útočného pásma, kde nakonec z levého křídla vystřelil a Lehtonen jeho pokus kryje svým ramenem.

36:50

Karlssonova střela byla zblokována, ale i tak se puk dostal k Lehtonenovi, jenž raději touš přikryl svou lapačkou.

36:28

Od modré čáry vystřelil Oduya a jeho pokus skončil v lapačce Bobrovského.

36:23

Frustrace domácích hokejistů vrcholí bitkou jejich kapitána, když se Jamie Benn (DAL) pustil do Brandona Dubinského (CBJ), a tak oba hráče pět minut neuvidíme.

36:04

Nutno však dodat, že Columbus musí poděkovat především rozhodčím, kteří zastavili u modré čáry velmi nebezpečnou akci Dallasu a hosté se díky tomu poté mohli vydat do velkého přečíslení.

36:04

36:04 Josh ANDERSON - 0:1

36:04

Tak to byla velmi pěkná akce hostujícího celku, který ujel ve čtyřech na dva a hosté celou akci vyšperkovali až zakončením do zcela prázdné brány, když na konci všeho byl JOSH ANDERSON. Asistence: Boone Jenner, Seth Jones.

35:29

Gagner nahrával před bránu Dallasu, kde hlídkoval Foligno, ale tomu k zakončení chybělo pár centimetrů.

34:58

Oba hříšníci jsou již na ledové ploše, a tak se znova hraje v plném počtu hráčů na ledě.

34:33

Cracknell vletěl do pásma a chtěl vystřelit, ale hostující obrana ho k ničemu nepustila.

34:06

Klingberg poslal puk směrem na bránu Columbusu, ale jeho střílenou přihrávku zastavil Seguin, kterému následně touš ujel z hole.

33:29

Domácí se dostali do svého útočného pásma, ale Columbus je odtud velmi rychle vytlačil.

32:53

Jenže ta trvala jen tři vteřiny, protože Nick Foligno (CBJ) hned po vhazování podrazil Johnse, a tak dostává dvě minuty.

32:50

Radek Faksa (DAL) dostává dvě minuty za podražení, a tak si Columbus zahraje svou první přesilovou hru.

32:43

Jordie Benn příliš spěchal s rozehrávkou, a tak je domácím odpískán icing.

32:28

Hemský nahrával před bránu Columbusu, ale tam byl Roussel parádně pohlídán hostující obranou.

32:21

John Tortorella (CBJ) si bere oddechový čas.

32:21

Columbus byl dlouho pod zámkem první formace Dallasu a hosté nyní jen vyhodili puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

31:49

Klingbergbova střela od modré čáry je zblokována hned prvním hráčem Columbusu.

31:20

Seguin dostal přihrávku na brusle, a tak se od něj kotouč jen odrazil až za bránu Columbusu.

30:31

Oduya přihrál zpoza brány Cracknellovi, jenž však z bezprostřední blízkosti nevyzrál na Bobrovského.

30:08

Domácí hokejisté si přihráli puk rukou, a tak je hra přerušena.

30:01

30:01

Hosté chtěli následně rozjet rychlý protiútok, jenže útočník Columbusu byl v útočné třetině dříve než puk, a tak je hostům odpískán ofsajd.

29:55

Korpikoski poslal puk směrem na bránu Columbusu, kde hlídkoval Shore, jenž málem dorazil touš do brány hostí, ale skvělý obranný zákrok předvedl Jones.

29:29

Columbus si připisuje další střelecký pokus, když na Lehtonena vystřelil Gagner, ale ani ten nevstřelil první branku utkání.

29:18

Jenner jel z pravého křídla sám na Lehtonena, kterého trefil přesně do středu.

28:52

Johns drží puk v obranné třetině a čeká až mu dostřídají jeho spoluhráči.

28:18

Oduya pálil od modré čáry a Bobrovskij jeho pokus jen vyrazil před sebe, kde se domácí málem dostali i několika dorážkám.

28:07

Jordie Benn střílel z levé strany a jeho pokus končí ve výstroji hostujícího brankáře.

27:39

Columbus následně dlouho kontroloval puk a hosté dokonce vybojovali vhazování v obranné třetině Dallasu.

27:13

Po střele Seguina se puk nebezpečně pohyboval před bránou Columbusu, kde se snažil dorážet Spezza a následně i Jamie Benn, ale ani jednomu z nich se to nepodařilo.

26:22

Karlsson jel zcela sám na Lehtonena, kterého chtěl překonat střelou nad beton, ale domácí brankář jeho pokus vyrazil za svou klec.

26:14

Dallas bude hrát svou druhou přesilovou hru v utkání, když je na dvě minuty za sekání vyloučen Brandon Dubinsky (CBJ).

25:53

Dallas nyní jen odevzdává puk do obranného pásma Columbusu.

25:20

Foligno znova získal puk za bránou Dallasu a následně nahrál Johnsonovi, jenž z velkého úhlu nastřelil boční brankovou konstrukci.

24:48

Foligno nahodil puk směrem na Lehtonena, který jej raději ukryl ve své lapačce.

24:42

Domácí brána je po souboji před Lehtonenem vyhozena ze své základní pozice, a tak hlavní rozhodčí musí přerušit hru.

24:12

První útočná formace Dallasu se nyní dostala do ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

23:38

Calvert chtěl nahrát před prázdnou bránu Atkinsonovi, ale jeho pas zastavil ležící Oduya.

23:16

Columbusu se podařilo dostat puk z obranné třetiny, ale domácí si jej velmi rychle přebírají.

22:50

Ritchie se dostal do zakončení z hodně velkého úhlu a jeho střela jen proletěla kolem Bobrovského.

22:04

Tentokrát bylo Dallasu odpískáno hodně přísné zakázané uvolnění, když u nahozeného puku byl možná dříve domácí Shore.

21:38

Dallas se nemůže dostat přes střední pásmo, kde zatím končí veškeré útoky domácího celku.

21:01

Nyní se svým zahájením útoku nějak nepohodli domácí, a tak je icing tentokrát odpískán Dallasu.

20:35

Jones vypálil od modré čáry a jeho pokus končí až v lapačce Lehtonena.

20:09

Blue Jackets zahajují druhou třetinou špatnou rozehrávkou, která končí až na zakázaném uvolnění.

20:01

Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 9:7
Zblokované střely: 11:6
Hity: 3:11
Vhazování: 9:6
Je za námi první třetina, ve které bohužel nepadla ani jedna branka, a tak se do šaten odchází za bezbrankového stavu. Oba týmy si dokázaly vytvořit několik zajímavých příležitostí, avšak ani jedna z nich zatím gólem neskončila.

20:00

19:38

Johnson vystřelil od modré čáry a jeho pokus proletěl kolem domácí klece.

19:20

Spezza vystřelil z pravé strany směrem na bránu Columbusu a Bobrovskij si připisuje velmi snadný zákrok.

18:52

Columbus nahodil puk na Lehtonena, který jej raději udržel ve své lapačce.

18:37

Saad chtěl vystřelil ze středu útočného pásma, jenže do jeho pokusu vložil svou hůl Johns.

18:12

Jenner jen poslal puk za bránu Dallasu, kde si pro něj dojíždí Lehtonen.

17:48

Savard vystřelil od modré čáry a jeho pokus letěl mimo bránu Dallasu.

17:29

Před bránou Columbusu nyní vznikla menší skrumáž, ve které hlavní rozhodčí ztratil kotouč, a tak raději hru přerušil.

17:02

Columbusu se podařilo dostat kotouč až za bránu Lehtonena, a tak obě mužstva odcházejí střídat.

16:36

Klingberg zavezl puk až do útočné třetiny, ale domácí se odtud vyhnali vlastní špatnou rozehrávkou.

15:55

Naopak nyní má problémy obrana Dallasu, která se opět nemůže vysvobodit z vlastní obranné třetiny.

15:12

Blue Jackets se dlouho snažili dostat puk alespoň do středního pásma, ale dobré napadání domácích jim to znemožňovalo.

14:49

Další útočná snaha domácích končí už na útočné modré, protože se zde dostali do postavení mimo hru.

14:26

Hamhuis ještě v závěru přesilové hry střílel od modré, ale jeho pokus až k Bobrovskému nedoletěl.

14:09

Hemský zavezl puk do útočného pásma, kde jeho střelu zblokovali hosté za bránu, odkud se následně odrazil pod lapačku Bobrovského.

13:40

Klingberg jen poslal puk směrem na bránu Columbusu, což hosté bez problémů zachytili a následně touš i vyhodili co nejdál od své klece.

13:10

Kotouč je znova až v obranné třetině Stars.

12:48

Columbusu se však podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

12:21

Dallas bude hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování dostal Wennberg (CBJ).

12:16

Z hranice levého kruhu se do střely dostal Jamie Benn a jeho pokus Bobrovskij vyrazil za svou klec.

11:54

Spezza se dostal do zakončení z pravého kruhu a jeho střela jen proletěla kolem brány Columbusu.

11:27

Po delší době je puk v obranné třetině Columbusu, kde střílel Johns, avšak jeho pokus byl nepřesný.

10:57

Dallasu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma a domácí mohou konečně odejít vystřídat.

10:21

Domácí nakonec pouze poslali puk přes všechny čáry, a tak je Stars odpískáno zakázané uvolnění.

10:05

Columbus zvyšuje obrátky a Dallas se zatím nemůže dostat ze svého obranného pásma.

09:38

Klingberg chtěl poslat Benna do útoku, jenže tato přihrávka byla příliš dlouhá.

08:42

Obrana Dallasu se opět dostala do velkých problémů, čehož málem využil Atkinson, ale Lehtonen předvedl hned dva velmi dobré zákroky.

08:11

Ihned po vhazování se do toho opřel Oduya a Bobrovskij musel zasáhnout svou lapačkou.

08:08

Následuje první komerční přestávka.

08:08

Shore objel bránu a následně poslal puk na bránu Columbusu, kde si touš přebral pozorný Bobrovskij.

07:18

První formace Dallasu se držela v útočné třetině, ale domácí jen bojovali o puk kolem mantinelů.

06:43

Stars nahodili puk do útočného pásma, jenže zde se k němu už domácí nedokázali dostat.

05:48

Calvert vystřelil z hodně velkého úhlu a Lehtonen jeho pokus jen vyrazil za svou klec.

05:14

Hemský se snažil překvapit Bobrovského zpoza jeho klece a hostující brankář si málem srazil puk do vlastní sítě.

04:45

Ritchie poslal puk do obranného pásma Columbusu, kde si jej přebírají hostující hokejisté.

04:24

Stars následně vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění.

04:12

Obrana Dallasu má nyní velké problémy, když skoro každá střela Columbusu je na své cestě tečována a Lehtonen má i hodně štěstí, že si touš zatím nenašel cestu do jeho sítě.

03:27

Anderson nahrával před bránu Dallasu, ale zde nebyl ani jeden z hráčů v bílém.

03:05

Roussel poslal puk směrem na bránu Columbusu a puk se jen doklouzal na Bobrovského, který jej raději přikryl svou lapačkou.

02:19

Puk se velmi zajímavě odrazil od zadního mantinelu k Jennerovi, kterého Lehtonen vychytal, ale poté vznikla před bránou Dallasu velká skrumáž, po které raději rozhodčí přerušují hru.

01:56

McKenzie nahodil puk na Bobrovského, který jej ihned uvedl zpět do hry.

01:35

Karlsson jen poslal puk za bránu Dallasu a hostující hokejisté následně odcházejí střídat.

00:56

Faksa nahrával puk zpoza brány, ale jeho přihrávku vyrazil už Bobrovskij.

00:13

Jamie Benn se ihned dostal do velké šance, když kolem něj Jones jen projel po břiše a domácí kapitán už jen musel překonat Bobrovského, který však jeho zakončení vyrazil za svou klec.

00:01

V American Airlanes Center zrovna zní americká hymna, kterou tentokrát zpívá syn Davea Stradera.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Hamhuis, Klingberg, Oduya, Johns, Nemeth, Jordie Benn – Jamie Benn (C), Seguin, Hemský – Roussel, Faksa, Spezza – Korpikoski, Shore, B. Ritchie – McKenzie, G. Smith, Cracknell.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Werenski, D. Savard, J. Johnson, S. Jones, Nutivaara, Prout – Calvert, Dubinsky, Atkinson – Saad, Wennberg, N. Foligno – Jenner, Sedlák, Gagner – Hartnell, W. Karlsson, Anderson.

Rozhodčí: Kowal, O´Rourke – Gawryletz, Gibbs.
Ke svému prvnímu utkání v letošní sezóně nastoupí český útočník Aleš Hemský. Premiéru v NHL si navíc odbude i další domácí útočník, a to konkrétně Gemel Smith.
Dallas Stars

Bilance: 2-1-1

Dallas zatím v letošním ročníku střídá výhry s prohrami. Jako první totiž před vlastním publikem porazil 4:2 Anaheim, ale poté na svém prvním výjezdu podlehl těsně Coloradu 5:6. Následoval přesun do Nashvillu, kde Hvězdy v poslední třetině rozhodli o své výhře 2:1.

Stars se poté vrátili do American Airlanes Center, kde přivítali Los Angeles Kings, které do té doby nevyhrálo, a tak si to nahradili v Dallasu, kde sice v poslední dvouminutovce přišli o své vedení, ale v následném prodloužení už hosté výhru urvali.

Domácí celek navíc trápí velká marodka, když jsou mimo hru Patrick Sharp, Mathias Janmark, Cody Eakin a otazníky nad startem poté visí u Jiřího Hudlera a Patricka Eavese. Jedinou pozitivní zprávou by měl být návrat Aleše Hemského, který by měl odehrát své první utkání v letošní sezóně.

Poslední utkání:

Colorado – Dallas 6:5
Nashville – Dallas 1:2
Dallas – Los Angeles 3:4 pp.
Columbus Blue Jackets

Bilance: 1-2-0

Columbus do nového ročníku nevstoupili tou správnou bruslí a hned v prvním utkání dostali veliký příděl. Konkrétně se o to postaral Boston, jenž Modrokabátníkům nadělil hned šest branek, na které domácí reagovali jen třemi trefami. Následně svěřenci Johna Tortorelly přivítali San Jose, kterému už podlehli těsně 2:3, a tak se dalo očekávat, že první body brzy příjdou.

A skutečně v posledním domácím utkáním před tripem do Columbusu přijelo Chicago Blackhawks, které Blue Jackets porazili 3:2, když o své výhře domácí rozhodli v prostřední části, ve které svému soupeři odskočili na rozdíl dvou branek a Chicago už jen následně dokázalo pouze snížit. Uvidíme tedy, jak si Columbus povede proti Dallasu, když odehraje své druhé utkání ve dvou dnech.

Poslední zápasy:

Columbus – Boston 3:6
Columbus – San Jose 2:3
Columbus – Chicago 3:2
Vítám vás u dalšího on-line přenosu ze zámořské NHL, ve kterém se konkrétně podíváme na střet mezi Dallasem Stars a Columbusem Blue Jackets. Utkání je naplánováno na 02:00.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

0:3

Góly a asistencie: 37. J. Anderson (Jenner, S. Jones), 50. Hartnell (W. Karlsson, Werenski), 60. Calvert (Dubinsky)

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Hamhuis, Klingberg, Oduya, Johns, Nemeth, Jordie Benn – Jamie Benn (C), Seguin, Hemský – Roussel, Faksa, Spezza – Korpikoski, D. Shore, B. Ritchie – McKenzie, G. Smith, Cracknell.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Werenski, D. Savard, J. Johnson, S. Jones, Nutivaara, Prout – Calvert, Dubinsky, Atkinson – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner, Sedlák, Gagner – Hartnell, W. Karlsson, J. Anderson.

Rozhodca: Kowal, O´Rourke – Gawryletz, Gibbs