23.10.2016, 17:00 • ZŠ Banská Bystrica • 15. kolo • Dado Balco

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hvila – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

Sandgren vystrelil spoza kruhu, puk končí na bočnej sieti bránky Bacashihuu.

Domáci vyhadzujú puky za cenu zakázaných uvoľnení.

59:09

Stále prázdna bránka Zámkov, buly pred Bacashihuom.

58:39

Domáci boli v útočnej tretine, ale nedokážu zakončiť. Nie sú na puku podľa predstáv.

58:00

Sympaticky sa snažia hostia útočiť v šestici bez brankára, zatiaľ nemajú šance.

57:32

Veľký tlak hostí, napokon Truchno dostal puk z tretiny do útočného pásma.

56:51

Zámky v šestici, je tu power-play hostí.

56:50

Oddychový čas Nových Zámkov

56:27

Saarinen to skúšal z otočky bekhendom, ale Bacashihua tiež chytá veľmi dobre.

55:50

Hostia sa nevedia dostať do útočného pásma, domáci dobre vykrývajú stredné pásmo.

54:55

Tlak Bystrice v útočnej tretine, Kubka vyskúšal Lundströma, ten chytá výborne, klobúk dole, kebyže ho mám na hlave.

54:11

Bortňák pekne našiel Truchna pred bránkou, jeho šikovná koncovka neslávi úspech.

53:33

Surový vystrelil z medzikružia, puk Lundström vyrazil.

52:55

Domáci držia puk na hokejkách, ale ďaleko od bránky Zámkov. Nehrnú sa za každú cenu dopredu.

52:11

Zakázané uvoľnenie Bystrice, buly pred Bacashihuom. Hostia už v pätici.

51:50

Hostia sa snažili v oslabení dostať dopredu, Hvila na útočnej modrej neuspel.

51:04

51:04

51:04

Maione vystrelil spoza kruhu, puk končí na maske Lundströma, rozhodca píska, dorážka Surového sa neuznáva ako gól.

50:45

Domáci boli v útočnej tretine, kombinovali, no nezakončovali. Napokon stratili pásmo.

50:09

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Makinen – 2 min., zovretie puku).

49:05

Hosťom sa črtal brejk, ale pri puku bol skôr Mihálik než Hvila.

48:28

Buly v strednom pásme, pretože bystrický hráč stál v bránkovisku.

48:08

Hostia sa dostali do útoku, za bránkou Bystrice však o puk prišli.

47:38

Domáci boli v útočnej tretine, ale s pukom viac pri mantineli, nezakončovali.

47:00

Dnešné stretnutie sleduje 2495 divákov. Do vypredania štadióna ich tu chýba 346.

46:28

46:28

46:28

Brabenec a Bahenský prešli cez Ďatelinku a dostali sa ku koncovke, proti je Bacashihua.

46:08

Bahenský vystrelil z medzikružia, tečovaný puk končí na ochrannej sieti.

46:04

Zakázané uvoľnenie domácich, buly pred Bacashihuom.

45:46

Kafka poslal puk pred bránku, kde ho tečuje Bortňák, ale ten si vybral po zákroku gólmana smer hľadisko.

45:05

Domáci boli na puku za bránkou Zámkov, ale stratili ho napokon.

44:42

Puk skončil mimo hraciu plochu, buly bude pred Lundströmom.

44:00

Domáci sa aj teraz snažili niečo vymyslieť v útoku, no nepodarilo sa im to.

43:05

Ďalšia šanca Bystrice, po prihrávke spoza bránky zakončuje pred ňou Tamáši, Lundström je vo forme.

42:53

Hostia sa snažia dostať dopredu, ale nedarí sa im to.

42:02

Bahenský v šanci v medzikruží, no nemieri presne.

41:36

Tečovaný puk skoro trafil Pénzeša na striedačke, bolo to o chlp.

41:08

Hvila vystrelil nebezpečne spoza kruhu, Bacashihua puk nepúšťa za seba.

40:43

Matoušek vo veľkej šanci, je sám pred bránkou, ale Lundström ho dal do smútku.

40:18

Kubka hneď po buly vystrelil a Lundström opäť zasahuje.

40:14

Kubka od modrej vystrelil a Lundström ani nevedel kde má puk, bol však pod ním.

40:01

V strednom dejstve sme videli množstvo šancí, hlavne na domácej strane. Bystričania nevyužili presilovky, ktoré hrali dobre. Proti bola aj žŕdka bránky Lundströma. Hostia mali najväčšiu šancu v oslabení Hvilom, no zaskvel sa Bacashihua. Tretia tretina sa začne cca. o 18:40 hod.

40:00

39:26

Hostia útočia, ale s pukom sú v rohu ihriska, pri mantineli, napokon puk stratili.

38:44

Hostia na puku a mohli prestriedať, môžu ísť dopredu.

38:26

Až teraz sa hostia za cenu zakázaného uvoľnenia vyslobodili, nemôžu však striedať.

37:57

Domáci útočia, ale Zámky už v pätici.

37:42

Kafka v dobrej možnosti pri pravej žrdi, no neskóruje. Bystrica už v presilovkovom tlaku.

37:16

Domáci sa teraz nedokážu dostať za útočnú modrú čiaru, ofsajd Kafku.

36:36

Bystrica strieľala od modrej, útočila, kombinovala, ale Lundströma neprekonala. Hostia na chvíľu vyhodili puk z tretiny.

35:58

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Paulovič – 2 min., sekanie).

35:48

Kafka pri ďalšom avizovanom vylúčení Zámkov pálil do žrde. Ďalšia veľká šanca domácich.

34:59

Bortňák, Ďatelinka a ani Surový pred bránkou nedokázali dostať puk za Lundströma.

34:20

Domáci vo veľkom presilovkovom tlaku, ale nedokážu zakončovať.

33:44

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Brabenec – 2 min., držanie).

32:48

Buc a Surový sa dostali do útočného pásma, ale nerozumeli si, takže Lundström nemá prácu.

32:05

Bystrica v pätici, no musí sa teraz brániť, hostia predsa len majú puk v útočnej tretine.

31:48

Zámky iba krátko pobudli v útočnom pásme, domáci dostali hru do stredného pásma.

31:19

Domáci držia puk v oslabení v útočnej tretine.

30:49

Hostia sa až teraz dostali do útočného pásma, ale stratili puk v rohu ihriska.

30:02

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Matoušek – 2 min., narazenie na mantinel).

29:31

Buly v strednom pásme po chybnom verdikte zakázaného uvoľnenia. Druhá oprava arbitrov v zápase.

28:55

Hostia už v pätici, hra je v strednom pásme.

28:15

28:15

28:15

Hvila v oslabení ide sám na brankára Bacashihuu, nepokoril ho.

28:00

Truchno strieľal z pravej strany do podpazušia Lundströmovi, ten si tento priestor pokryl. Kafka vypálil z ľavej strany vedľa.

27:23

Domáci kombinovali v útočnom pásme, ale nestrieľali, napokon sa nepresnosťou pripravili o tretinu.

26:45

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Mart.Chovan – 2 min., podrazenie).

26:16

Surový netrafil puk v dobrej pozícii pred bránkou.

26:10

Oba tímy už v pätici, domáci útočia.

25:27

Dve šance na oboch stranách. Najprv Hickmott netrafil puk v medzikruží, keď mal pred sebou odkrytú bránku, na opačnej strane Hvila tvrdo vypálil z pravej strany, Bacashihua puk chytil.

24:54

Matuškin z troch metrov neprekonal Lundströma, hostia sa bránili, pretože Ďurčo nemal hokejku, napokon mu dal svoju Brabenec, po strele Mihálika puk Lundström prikryl.

24:10

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bortňák – 2 min., hákovanie).

24:02

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Lelkeš – 2 min., sekanie).

23:29

Bojovný hokej vidíme – hlavne v strednom pásme sa snažia hráči získať puk a vyraziť rýchlo dopredu.

22:44

Hostia sa aj dostanú do útoku, ale nič v ňom nedokážu vymyslieť a ohroziť Bacashihuu.

22:06

Buly pred Lundströmom vyhrali hostia a môžu ísť dopredu.

21:50

Zámky sa v trojici vrhli do útočenia, no stroskotali na pozornej defenzíve domácich.

21:20

Maione je aktívny, pekne si nakorčuľoval do medzikružia a vyskúšal dobrou strelou Lundströma.

20:55

Maione vystrelil od modrej a tečovaný puk takmer prekvapil Lundströma.

20:29

Bystričania v útočnej tretine s pukom iba pri mantineli. Nehrozia zatiaľ.

20:01

V prvej tretine sme videli skôr šachovú partiu, šance vznikali z protiútokov, či po chybách. Domáci skórovali najprv v presilovke a potom z prečíslenia. Druhá tretina sa začne cca. o 17:51 hod.

20:00

19:53

Buly pred Lundströmom – uvidíme, či domáci vyťažia z neho niečo.

19:29

Bystrica v útočnej tretine, ale ani domáci sa teraz nevedia presadiť.

18:55

Hostia boli v útoku, strela Čížeka od modrej, puk triafa Matouška.

18:17

18:17 KAFKA - 2:0

18:17

Banská Bystrica dala gól!
Domácim sa naskytlo prečíslenie dvoch na jedného, Maione ideálne prihral PETROVI KAFKOVI, ktorý sám pred Lundströmom uspel. Brankárovi Zámkov prepadol puk – 2:0.

17:36

Buly v strednom pásme po tom, čo puk opustil hraciu plochu.

17:06

Domáci sú viac na puku, ale nevedia sa dostať do útočného pásma a pobudnúť v ňom dlhšie.

16:15

Diváci si pýtajú ešte jeden, domáci sú v útoku, ale s pukom pri mantineli.

15:35

15:35 T.SUROVÝ - 1:0

15:35

Presilovku domáci využili, TOMÁŠ SUROVÝ sa preštrikoval dopredu od modrej čiary stredom a účinne vystrelil – 1:0. Bez asistencie.

15:18

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Čížek – 2 min., narazenie na mantinel).

14:25

Protiútok Bystrice, Kafka prihral Truchnovi pred bránku, ktorý netrafil puk tak akoby si želal.

14:12

Hostia nahodili puk na Bacashihuu spoza modrej čiary, ten puk schoval do lapačky, takže buly bude pred ním po jeho ľavej ruke.

13:37

Sandgren to vyskúšal strelou od modrej čiary, bol však nepresný.

13:04

Maione sa predral až pri ľavú žrď Lundströma, no brankár Zámkov si tento priestor postrážil.

12:26

Bahenský sa z ničoho nič ocitol v dobrej možnosti pred bránkou, koncovku však zbabral.

12:05

Málo vzruchu je pred oboma bránkami, je to teraz viac šachová partia.

11:15

Domáci boli dlhšie v útočnej tretine, kombinovali, no nestrieľali na bránku.

10:29

Hvila sa snažil dostať cez útočnú modrú, bol však úmyselne v ofsajde. Hostia sú nebezpečnejší v protiútokoch. Buly pred Lundströmom.

09:15

Buly pred Lundströmom po aktivite domácich, vhadzovanie vyhrali Bystričania.

08:58

Bystričania viac na puku, ale robia nepresnosti a chyby, zatiaľ to hostia nepotrestali.

08:26

Čaládi prešiel po ľavej strane a vyskúšal razantnou strelou Bacashihuu.

07:46

Sandgren sa dostal dopredu, z asi troch metrov pálil nepresne.

07:19

Viacero nepresností na oboch stranách, hra je prevažne v strednom pásme.

06:36

Bystričania teraz aktívnejší, sú v útočnom pásme a často zakončujú.

06:18

Mihálik vyskúšal pozornosť Lundströma strelou spoza kruhu.

05:58

Rozhodca sa upískol, nebol to ofsajd Bystričanov, napokon chybu priznal, takže buly v strednom pásme.

05:08

Kafka na opačnej strane strieľa z pravého kruhu, Lundström puk vyrazil do ľavého, kde má svojho spoluhráča.

04:40

Wishart urobil chybu a hostia mohli trestať. Paulovič prihral voľnému Hvilovi, ktorý zoči – voči Bacashihuovi neuspel.

04:23

Zámky sa dostali rýchlo dopredu a zamestnali Bacashihuu. Buly v ľavom kruhu.

04:08

Po strele Hickmotta z ľavého kruhu Lundström puk chytá.

03:55

Bystrica sa dostala do útočného pásma a kombinuje tam.

03:12

Domáci už v pätici, ale musia sa brániť, hostia sú v útočnom pásme.

02:56

Tak napokon hostia vybojovali buly v ľavom kruhu a vyhrali ho.

02:24

Zámky nahodili puk na Bacashihuu, ten ho hokejkou posunul k spoluhráčovi, ktorý ho hneď vyhadzuje z tretiny.

01:49

Hostia sa nevedia dostať do útočného pásma, domáci dobre bránia stredné pásmo.

01:08

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (T.Surový – 2 min., krosček).

01:00

Bystričania v úvode aktívnejší, strieľali z kruhov na bránku, ale neboli úspešní.

00:01

Hráči sú už na ľade, rovnako tak rozhodcovia, nasleduje štátna hymna SR a môže sa pristúpiť k úvodnému buly.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, Mihálik, Matuškin – Buc, T. Surový, Hickmott – M. Lunter, Češík, Matoušek – Kafka, Bortňák, Truchno – Andrisík, Tamáši, Bezúch – Róth

HC Mikron Nové Zámky: Lundström – Ďurčo, Drtina, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Mäkinen, Maier – Bahenský, Brabenec, Saarinen – L. Hvila, Michal Hudec, M. Paulovič – R. Lelkeš, Čaládi, J. Tibenský – Fábry, D. Rehák, Dubec

Rozhodca: Lauff- M. Smrek, M. Korba.

Ako sa bude Banskej Bystrici dariť v súboji s Novými Zámkami?

Banskobystričania si držia dobrú hernú formu. Zo siedmich zápasov v rade vyhrali šesťkrát, naposledy v piatok v Liptovskom Mikuláši 5:1. Predtým v utorok zakopli v Košiciach, kde prehrali o gól po piatich výhrach v rade. Favoritom stretnutia sú teda práve domáci hráči, ktorých bude hnať dopredu plný a vraj vypredaný štadión. ´Baranom´ aktuálne patrí v tabuľke druhá priečka so stratou troch bodov na vedúcu Nitru. Iba o skóre sú tretie Košice. Duel má aj inú prestíž. V Nových Zámkoch sa ocitlo niekoľko bývalých bystrických hráčov a najmä miláčik publika pod Urpínom Michal Hudec, ktorého isto čaká špeciálne privítanie a nielen on bude mať motiváciu navyše.

Nové Zámky sú aktuálne v tabuľke na deviatom, teda predposlednom mieste. Majú sedemnásť bodov. Posledný Poprad stráca na ne štyri body, ôsmy Zvolen má náskok troch bodov. Hostia z juhu západného Slovenska prehrali v piatok dôležitý duel práve s posledným celkom súťaže spod Tatier doma po samostatných nájazdoch. Minulú nedeľu však nečakane vyhrali v Košiciach futbalovým výsledkom 1:0 a odolávali aj v dueli predtým majstrovskej Nitre, ktorej podľahli až po nájazdoch. Hostia v štyroch stretnutiach v rade bodovali, keď v riadnom hracom čase trikrát remizovali a raz vyhrali. Pod Urpínom by teda radi túto sériu natiahli. Kožu isto nepredajú lacno. Na ihriskách súperov bodovali v siedmich stretnutiach počas tejto aktuálnej sezóny trikrát.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.