DHL Extraliga juniorů (CZ)

HC Dukla Jihlava – HC Oceláři Třinec

3:2

koniec (0:0, 2:1, 1:1)

21.01.2017, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 36. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86) cz

Tipsport: 3.0 4.5 1.8

57:34

Neuvěřitelné, co se nyní na Horáckém zimním stadionu děje. Hned po buly se do útoku vrhl Patrik Hrehorčák, který jel sám na Brože. Snažil se jej rozhýbat a zasunout puk k pravé tyči, kam dal jihlavský gólman svůj beton. Skvělý zákrok navíc umocnil vychytanou dorážkou z hole Kvasnici.

57:32

Dukla právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš. Znovu to platí. Mejzlík nahodil kotouč na branku a v chumlu těl jej Peschout přistrčil pro VÁCLAVA REZKA, jenž dorazil v závaru kotouč do sítě. Asistence: Richard Peschout, Tomáš Mejzlík.

57:16

Tak tohle byla také výborná šance, kterou měl na hokejce Matěj Mach. Mířil ze středu útočného pásma asi třicet centimetrů nad ledem k levé tyči, kam dal Brož na poslední chvíli svojí lapačku a vytáhl výborný zákrok.

54:24

Přesilová hra Dukly po 39 vteřinách končí, neboť domácí dle názoru sudích hráli v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě jde odsedět obránce Vojtěch Pražák.

Na vyloučení: 5-3.

53:45

David Čermák se ale rychle vrátil, aby v obraně pomohl spoluhráčům, při čemž jej Jan Kalus fauloval a odchází ven za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 4-3.

53:35

Stejně tak jako vzápětí, když vytěsnil střelu Davida Čermáka, jenž měl z prostoru mezi kruhy na holi jihlavské vedení.

51:12

A bude tomu tak zřejmě i nadále, jelikož Třinečtí budou mít výhodu přesilové hry. Josef Berka jde ven na dvě minuty za držení.

Na vyloučení: 4-2.

48:00

Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři po osmi minutách třetí třetiny srovnávají stav zápasu. Stuchlík přihrál přesně mezi kruhy na ADAMA FLOKA, který zamířil přesně do levé šibenice. Brož neměl proti této střele téměř žádný nárok. Asistence: Kryštof Stuchlík.

45:57

Střela Adámka před Brožem nepříjemně skočila, zřejmě byla tečována, ovšem kotouč mířil nad horní tyčku.

38:43

Minutu a čtvrt před koncem druhé třetiny se Oceláři dostávají do zápasu. Kontaktní gól střílí DAN PRZYBYLA, který dostal před modrou puk od Kvasnici, najel si blíže do středu útočného pásma a trefil se k levé tyči mezi beton a lapačku Brože. Asistence: Michal Kvasnica, Jan Bartko.

34:17

Třinečtí byli v rychlém protiútoku, kdy Flok směřoval kotouč na pravou stranu pro Lacku, který ale nedokázal z dobré pozice překonat Brože.

26:22

Jenže hned po buly se protáhl po pravé straně na druhou stranu kluziště David Čermák a zkusil střelu z kruhu, kterou vytěsnil Loubal svojí vyrážečkou nad. Toto ale byla dobrá a rychlá akce domácího útočníka.

26:07

Václav Rezek je vyloučen na dvě minuty za podražení a hosté tak budou mít třetí výhodu přesilové hry.

Na vyloučení: 3-2.

25:36

Domácí uskakují Třinci na rozdíl dvou branek a stejně jako včera se dostávají do dvojnásobného náskoku. Adam přihrál podél modré na Mejzlíka, který vypálil a jeho střelu zřejmě tečoval kapitán RICHARD PESCHOUT za záda Loubala, který nemohl vůbec reagovat. Asistence: Tomáš Mejzlík, Dominik Adam.

22:41

Jihlavu ale nemusí nevyužitá přesilová hra příliš trápit. Čermák nasměroval kotouč v útočném pásmu mezi kruhy na TOMÁŠE MEJZLÍKA, který se k němu prodral a v pádu prostřelil Loubala. Asistence: David Čermák.

20:32

Také Dukla si zahraje druhou přesilovou hru, protože dvě minuty za podražení dostává Jan Bartko.

Na vyloučení: 2-2.

16:34

Druhým vyloučeným hráčem domácích je Martin Kadlec, který dostává dvě minuty za zdržování hry, když vystřelil puk mimo kluziště.

Na vyloučení: 2-1.

16:25

Nejprve střílel Matěj Mach znovu z levé stany a Brož jeho střelu vyrazil. Mezi kruhy dojel puk Dan Przybyla a hned zkoušel dorážet, ovšem Brož zatím drží Jihlavu na nerozhodném výsledku.

12:41

Přesilovou hru si vyzkouší také Jihlava, protože Jan Kalus jde ven za podražení, takže už jede na trestnou lavici.

Na vyloučení: 1:1.

10:48

Třinečtí to zkoušeli prakticky z každé možné pozice a Jihlavě se muselo oddechnout po tom, co sudí pískají postavení útočícího hráče v brankovišti.

09:36

Jihlava se bude bránit prvnímu oslabení, Václav Rezek totiž jde na dvě minuty ven za hákování.

Na vyloučení: 1-0.

01:58

Tohle byla velká šance hostí. Dan Przybyla již zametal kotouč před brankou k pravé tyči jihlavské branky, kam výborně vytasil svůj beton Jan Brož!

3:2

Góly a asistencie: 23. Mejzlík (Čermák), 26. Peschout (Mejzlík, Adam), 58. Rezek (Peschout, Mejzlík) – 39. Przybyla (Kvasnica, Bartko), 48. Flok (Stuchlík)

HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Váňa, Pospíchal, Vála, Pražák, Srnský, Kadlec, Huňáček – Čermák, Heinrich, Jindra – Adam, Mejzlík, Peschout – Hendrych, Rezek, Berka. Trenér: Patrik Augusta

HC Oceláři Třinec: Loubal (Hlaváč) – Haman, Bartko, Hrachovský, Imrich, Radzienciak, Janiczek, Adámek – Flok, Stuchlík, Lacka – Hrehorčák, Kaukič, Kalus – Kvasnica, Mach, Przybyla – Irgl, Cihlář. Trenér: Vlastimil Wojnar

Rozhodca: Skopal – Klouda, Jeletz