2:3

koniec po predl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

14.02.2017, 15:00 • Arena Jugra • Jakub Vocásek cz

Tipsport: 3.41 4.1 1.9

Zápas nakonec šťastně vyhráli hosté, kteří gólem v prodloužení vyhráli utkání 2:3. Domácí ale nehráli vůbec špatně a hosty z Omsku výrazně přestříleli. V brance Omsku ale k výhře pomohl dnes skvělý Dominik Furch, který si připsal 34 úspěšných zákroků. Dařilo se i Vladimíru Sobotkovi, který v dnešním zápase nasbíral 2 body za gól a asistenci. Mohli jsme tak vidět další úspěšné tažení českých zástupců v KHL.

Avangard právě vstřelil branku!
Avangard Omsk vítězí tento zápas v prodloužení. Oslabení se stalo domácím osudným, hosté si vytvořili velký tlak před domácí brankou a po přihrávce Gustafssona se střelou zápěstím trefil ANTON BURDASOV, který prostřelil domácího Bojaršinova. Asistence: Erik Gustafsson, Vladimír Sobotka.

62:35

Omsk hraje přesilovku 4 na 3 a kombinuje v útočné třetině.

61:40

Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Nikita Chlystov – 2 min., hákování).

61:23

Avangard Omsk v ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

61:03

Další zákrok domácího golmana zastavuje snahu hostů.

60:48

Na druhé straně zasahuje Bojaršinov, který do výstroje pokryl nahození Martynova.

60:20

Chanty-Mansijsk začal prodloužení opět aktivně a ohrozil Furcha, který si se střelou v pohodě poradil.

60:01

Po třetí třetině nemáme vítěze, a tak o výsledku zápasu rozhodne prodloužení, či případné nájezdy. Ve třetí třetině byli lepším týmem domácí, kteří ale skvělého Furcha překonat nedokázali. Zápas tak putuje do prodloužení.

60:00

59:43

Počet hráčů na ledě se vyrovnává a Jugra se pokouší o poslední útok.

59:00

58:51

Jugra neváhá a posílá na Furcha jednu střelu za druhou, ten i s příspěním obránců zatím drží nerozhodný stav 2:2.

58:15

Další zákrok Furcha, tentokrát si pohlídal střelu z levého úhlu.

57:49

Roman Ljudučin tvrdě vystřelil z pozice kruhu, ale jeho střelu vyrazil Furch do ochranné sítě.
Oddechový čas pro domácí.

2:3

Góly a asistencie: 3. Panov (Ľudučin), 27. A. Alexejev (N. Chlystov, Lapenkov) – 20. Ahnelöv (Michejev, Zubov), 32. Sobotka (Perežogin), 63. Burdasov (Gustafsson, Sobotka)

Jugra Chanty-Mansijsk: Bojaršinov (Šaryčenkov) – Šulakov, N. Chlystov, Kulik, Ugolnikov, Makarov, Valentenko (C), Pogorišný – Panov, Ľudučin (A), Koroljov (A) – A. Alexejev, Lapenkov, Kupcov – Buľanskij, Beľajev, Dvurečenskij – Jaremčuk, Varfolomejev, Fefelov – J. Ivanov.

Avangard Omsk: Furch (D. Kostin) – Gustafsson, Grigorjev, Osipov, Nikitin, Ahnelöv, Martynov – Lemťugov, Sobotka (C), Perežogin (A) – Pjanov, Zubov (A), Michejev – Chochriakov, Kučeriavenko, Burdasov – Pestuško, Juňkov, Booth.

Rozhodca: Vasilyev A., Rogachyov A.