14.02.2017, 15:00 • Ufa Arena • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Tipsport: 2.2 4.2 2.69

Československá stopa

Tomáš Mertl (UFA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:23
Michal Jordán (KZN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:14 (17:28:24)
Hokejisté Salavatu Julajev Ufa to dokázali! Po sérii devíti utkání bez výhry porážejí Kazaň 3:1 a připisují si velmi důležité body, kterými upevnili své postavení v elitní osmičce tabulky Východní konference. Naopak Kazaň si připisuje třetí porážku v řadě a především v útoku dnes byli její hráči hodně neškodní. Všechny góly dnes padly už v první třetině. Na zásahy Grigorenka a Něstěrova ještě odpověděl snížením Ohtamaa, ovšem Loginov Ufě rychle vrátil dvoubrankový náskok.

59:27

Myslím, že to byl Enver Lisin, který nastřelil tyčku prázdné hostující svatyně!

58:57

Teď už to Kazaň přeci jen zkouší v šesti!

58:16

Hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu, ale Garipov zatím zůstává v brance.

57:30

Nahrávka Michaila Gluchova jen prošla předbrankovým prostorem. Hosté se v útoku trápí.

57:06

Gončarov podržel puk a nakonec ho i vyhodil. Domácí jsou kompletní!

56:41

Ani střela Stefana Elliotta se neujala. Vhazovat se bude před Svedbergem.

56:04

Ufa opět vyhazuje.

55:36

Jordán nabil Varnakovovi. Jeho ránu z vrcholu pravého kruhu vytěsnil Svedberg.

55:17

Domácím se podařilo vyhodit.

55:05

Hosté ale dostávají dobrou možnost na to, aby závěr zdramatizovali! Enver Lisin je vyloučen za sekání.

54:57

Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. Domácí jsou poměrně blízko důležité výhře.

53:59

Domácí dostali puk do bezpečí a Loginov okamžitě padl na led. Rozhodčí hru přerušili a počkali, až obránce Ufy odkulhá na střídačku.

53:40

Domácí se teď ale dostali pod velký tlak. Jejich pětice už je unavená a obránce Loginov navíc schytal do nohy střelu Malychina a teď spíše jen stojí v předbrankovém prostoru.

52:57

Domácí pokračují v dobré defenzivě. Obránci Ufy si předpisově rozebírají najíždějící protihráče.

51:52

Jordán vypálil od modré čáry a donutil Svedberga k zákroku. To samozřejmě hosté potřebují, dnes totiž střílejí velmi málo.

51:14

Dobrá práce Envera Lisina. Domácí útočník se dostal mezi kruhy ke kotouči a z otočky ho poslal na branku. Garipov si však povyjel a zlikvidoval tuto střelu.

3:1

Góly a asistencie: 3. I. Grigorenko (Paršin, Lepistö), 13. Nesterov (Arzamascev, Lisin), 14. Loginov (D. Makarov, Paršin) – 14. Ohtamaa (Glinkin, S. Zacharčuk)

HC Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Arzamascev, Gončarov, Loginov, Lepistö, Kornejev, S. Garejev, Kulaš (A) – Lisin (A), Mertl, M. Majorov – Kaprizov, Chripunov, M. Vorobjov – I. Grigorenko (C), D. Makarov, Paršin – A. Lazarev, Korotkov, Nesterov – Kotljarevskij.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – S. Zacharčuk, Elliott, Tokranov, Jordán, Abrosimov, Batyršin, Ohtamaa, Sidorov (A) – Archipov, Svitov (C), Sekáč – Čibisov, Malychin (A), Lukojanov – An. Popov, M. Gluchov, Glinkin – Varnakov, M. Lazarev, Obuchov.

Rozhodca: Ansons, Fraňo – Michel, Palei