Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – HK Nitra

1:3

koniec (0:2, 1:0, 0:1)

14.02.2017, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 45. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka

: 2.7 4.7 2.1

V tretej tretine na konečných 1:3 upravil gólom Macík zo 46. minúty. Nitra odchádza spod Tatier s plným bodovým ziskom. (19:15:25)

59:51

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Hvila – 2 min., podrazenie).

59:33

Kroták v závere stretnutia dostáva 10 minút za nešportové správanie.

59:20

Tvrdoň šikovne posunul pred bránu Slovákovi, ktorý vypálil z prvej, no len do Fokina.

58:50

Popradčania majú puk pod kontrolou v strednom pásme a pomaličky vyhadzujú von.

58:20

Bajtek posunul Macíkovi pred bránku, ktorý sa snažil samostatne zakončiť, no puk mu tesne pred bránou unikol.

57:43

Záver stretnutia zrejme bude patriť hosťom. Tomáš Troliga totižto dostáva dve minúty za napadnutie.

57:36

Krištof sa šikovne dostal za popradskú obranu na ľavom krídle. Jeho strela spoza ľavého kruhu však letela mimo.

57:03

Mezeiova delovka od modrej ihneď po buly smerovala priamo do lapačky gólmana Fokina.

55:09

Cope posunul medzi kruhy Macíkovi, ktorý sa dostal pred gólmana Fokina. Jeho bekhendové zakončenie však smeroval len na popradského brankára.

54:27

Davydov prenechal puk na pravom kruhu Hendersonovi, ktorý šikovne vystrelil spoza obrancu, no netrafil priestor bránky.

53:32

Slovákova strela od modrej sa odrazila od zadného mantinelu a následne mohol zakončovať Blackwater, no jeho zakončenie Fokin vychytal.

52:35

Nepodarenú rozohrávku domácich zastavil v strednom pásme Korím, ktorý iba opäť poslal puk k Fokinovi. Popradčanom vôbec nevychádza táto presilovka.

51:58

Macík už takmer vyhnal Fabiana von z útočného pásma. Fabian bol donútený iba nahodiť puk a následne sa Nitranom podarilo vyhodiť ho cez všetky čiary.

51:31

Poprad získava presilovú hru. Matúš Rais dostáva dve minúty za sekanie.

50:27

Vo veľkej šanci sa ocitol Marek Slovák, pred ktorým si ľahol Davydov, no Slovák ho šikovne obišiel a stál pred ním už len Fokin. Napokon Slovák trafil hornú žrď brány!

49:51

Videli sme niekoľko nepresností na oboch stranách. Puk majú tentokrát na hokejkách domáci a snažia sa rozohrať spoza Fokina.

48:21

Krištof si nakorčuľoval blízko pred bránu a počkal na prihrávku od Kutálka, ktorú napokon aj dostal, no gólman Fokin spojil betóny a nedovolil, aby puk akokoľvek prenikol.

1:3

Góly a asistencie: 27. Matúš Paločko (Kroták, Troliga) – 3. Pupák (Paukovček), 19. Macík (Šille, Cope), 46. Macík (Cope)

HK Poprad: Šúrek (22. Fokin) – Guliajev, Fabian (A), Suchý, (A), Dinda, Pokovič, Ježek, Davydov, Ibragimov – Henderson, Zagrapan, Lichanec – Kroták (C), Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Matej Paločko – Hvila, Mlynarovič, Svitana

HK Nitra: Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei (C), Meland, Versteeg, Korím, Pupák – Blackwater, Slovák (A), Tvrdoň – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Cope – Paukovček, Štefanka (A), Bajtek

Rozhodca: Lauff, Kalina – Jobbágy, Bogdaň

Diváci: 1 251