19.02.2017, 01:00 • Prudential Center, Newark • Petr Sumbal cz

Pavel Zacha (NJD) 1+0, 2 střely, čas na ledě 12:33 (03:43:35)
Tři hvězdy utkání:
1. Cory Schneider (NJD) 40 zák., 2 góly, 95,2%
2. Pavel Zacha (NJD) 1+0
3. Devante Smith-Pelly (NJD) 1+0
Je konec, prodloužení se nekoná. Bylo ale hodně blízko. Islanders se nevzdali i když prohrávali už 0:3 a dokázali dvěma góly snížit. Pak dvě minuty před koncem trefil ještě dokonce Leddy tyčku. Z velkého tlaku se ale nakonec Islanders neprosadili a tak odchází z tohoto zápasu s prázdnou.

59:55

Další ofsajd Islanders. Do konce třetí třetiny už zbývá jen 5 vteřin.

59:51

Píská se ofsajd Ostrovanů, Devils mají chvilku na oddech.

59:25

Palmieri dokázal zblokovat střelu Boychuka a puk je ve středním pásmu.

59:04

58:39

Hosté už to zkouší bez brankáře. Momentálně hrají šest na čtyři.

58:33

Nick Leddy z levé strany trefil jen tyčku. Přitom měl před sebou dobrou polovinu branky úplně prázdnou. Málem bylo vyrovnáno.

58:10

A nakonec se to hostům vymstilo. Hickeymu přeskočil puk přes hokejku a dostal se do středního pásma.

57:47

Zatím přesilovce Islanders chybí střela. Jsou to jen samé přihrávky.

57:03

Lovejoy okamžitě vyhazuje puk přes všechny čáry.

56:57

A ostrované si zahrají přesilovku. Adam Henrique je vyloučen za krosček. To bude těžká zkouška pro Devils.

56:35

Tavares z levé strany minu branku, ale domácí jsou dál pod velkým tlakem Islanders.

56:08

Důležitý zákrok si připsal Schneider nejprve proti Boychukovi a pak ještě proti Nelsonovi. Pak byl sám zatlačen do brány, důležité ale je, že tam neskončil puk.

55:43

Po Tavarseově přihrávce pálil z levé strany Lee. Schneider jeho střelu nadvakrát dokázal lapit.

55:01

Zacha vybojoval v rohu kluziště puk a zakládá akci svého týmu.

3:2

Góly a asistencie: 8. Smith-Pelly (Zajac, Merrill), 29. Zajac (Henrique), 47. Zacha (Parenteau, Severson) – 49. Ladd (de Haan), 54. Beauvillier (Quine, Boychuk)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Lovejoy, A. Greene (C), Severson, J. Moore, Santini, Merrill – Palmieri, Zajac (A), Hall (A) – Parenteau, Henrique, B. Bennett – Noesen, Josefson, Zacha – Blandisi, Kalinin, Wood – Smith-Pelly.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Boychuk, Leddy, Mayfield, Hickey, Seidenberg, de Haan – Jo. Bailey (A), Tavares (C), Lee – R. Strome, B. Nelson, Beauvillier – Chimera, Quine, Ladd (A) – Gionta, Cizikas, N. Kuljomin.

Rozhodca: Graham Skilliter, Chris Rooney – Shane Heyer, Scott Cherrey