NHL

Dallas Stars – Tampa Bay Lightning

4:3

koniec po predl. (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)

19.02.2017, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • Tomáš Reiner (@ReinyTom) cz

Tipsport: 2.25 3.76 2.85

Česká stopa v utkání:

Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:57
Ondřej Palát (TBL) 0+1, 4 střely, čas na ledě 17:19
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:12 (06:31:20)
Tři hvězdy utkání:

1. Antoine Roussel (DAL) 3+0
2. Victor Hedman (TBL) 2+1
3. Tyler Seguin (DAL) 0+3
Statistiky: Střely na bránu: 28-37; Zablokované střely: 23-13; Vhazování: 58%-42%; Hity: 20-22; Přesilové hry: 0/2-2/2; Trestné minuty: 4-4.
Victor Hedman se třemi body podílel v American Airlines Center na všech třech gólech Lightning, když první a třetí vstřelil a na druhý přihrál, na opačné straně ho ale zastínil Antoine Roussel, který vstřelil hattrick a poslal utkání ve třetí třetině do prodloužení, ve kterém dokonal fantastický obrat krásnou střelou Jamie Benn. Stars v zápase dvakrát prohrávali, nakonec ale slaví vítězství. Konečný výsledek: Dallas Stars 4 Tampa Bay Lightning 3 po prodloužení.

Jamie BENN - 4:3

63:47

Dallas právě vstřelil branku!
JAMIE BENN napřáhl v levém kruhu pro vhazování v blízkosti brány k nádherné střele zápěstím a nad vyrážečkou Andreje Vasilevskiho zamířil přesně do bližšího horního rohu brány! Dallas dokonal fantastický obrat a vítězí nad Tampou po prodloužení! Asistence: Cody Eakin.

62:58

Alex Killorn byl zřejmě hráčem, který se ocitl před bránou v obrovské šanci, Karilo Lehtonena ale propálit nedokázal! Ještě předtím se Lightning ocitli v obrovské šanci v blízkosti pravé tyče, ani jedna se ale neujala.

61:20

Lightning vypálili z pravého kruhu pro vhazování a Kari Lehtonen puk vyrazil.

60:25

Victor Hedman se pokoušel na pravém křídle vypálit z úhlu, jeho následná střela ale byla zablokována.

60:01

60:00

59:00

Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:16

Victor Hedman napřáhl v blízkosti vrcholu pravého kruhu pro vhazování k nádherné střele s příklepem, která mířila do pravého horního rohu brány, Kari Lehtonen ale předvedl úžasný zákrok, po kterém puk ukryl v lapačce!

58:07

Stars mohli udeřit na pravém křídle střelou od modré čáry, brankář Andrej Vasilevskij ale puk vyrazil levým betonem a připsal si skvělý zákrok.

57:49

Lightning se ocitli v blízkosti levé tyče ve skvělé střelecké pozici a Kari Lehtonen puk ukryl v lapačce!

56:40

Antoine Roussel na pravém křídle skvěle zasekl puk, jenže z ostrého úhlu nedokázal přesně přihrát.

4:3

Góly a asistencie: 13. Roussel (Hamhuis, Seguin), 19. Roussel (Seguin, Eaves), 45. Roussel (Seguin, Sharp), 64. Ja. Benn (Eakin) – 4. Hedman (Boyle, Dotchin), 12. T. Johnson (Point, Hedman), 30. Hedman (T. Johnson, Palát)

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Jo. Benn, Nemeth, Oleksiak – Ja. Benn (C), Eakin, Eaves – D. Shore, Spezza (A), Seguin – Roussel, Faksa, Sharp (A) – Korpikoski, Cracknell, B. Ritchie.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Hedman, Dotchin, Coburn, Strålman (A), Garrison, Šustr – Naměstnikov, T. Johnson, Kučerov – Killorn, Point, Drouin – Palát (A), Filppula, Boyle (A) – Paquette, Dumont, J.T. Brown.

Rozhodca: Justin StPierre, Kendrick Nicholson. Čároví: Ryan Gibbon, David Brisebois

Diváci: 18210