31.01.2021, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Tomáš Reiner (@ReinyTom) cz

Kaapo Kähkönen (MIN) – 28 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,8%, odchytal 59:55
Philipp Grubauer (COL) – 19 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,0%, odchytal 60:00

Tři hvězdy utkání
1. Mikko Rantanen (COL) 1+1
2. Nathan MacKinnon (COL) 0+2
3. Brandon Saad (COL) 1+1 (04:46:00)
Statistiky: Střely na bránu: 20-33; Zablokované střely: 18-4; Vhazování: 52%-48%; Hity: 21:5; Přesilové hry: 0/2-2/7; Trestné minuty: 14-4.

Colorado dnes porazilo v přímém souboji o první místo Západní divize domácí Minnesotu a o bod předskočilo vedoucí Vegas. Avalanche tak zakončili úvodní měsíc nového roku třemi výhrami v řadě a klíčovou roli opět sehrála první a druhá útočná formace hostí, když se prosadili Joonas Donskoi, Mikko Rantanen a také Brandon Saad. Obránce Ian Cole se vůbec poprvé představil proti svému bývalému týmu. Konečný výsledek. Minnesota Wild 1 Colorado Avalanche 5.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:51

Ryan Hartman dostal dvě minuty za sekání, což jen dokumentuje nevydařený zápas Minnesoty Wild.

57:07

Minnesota se po dlouhé době dostala do útočného pásma, jenže se ocitla v postavení mimo hru. Colorado vede 5:1 a míří za třetím vítězstvím za sebou.

54:59

Carson Soucy se pošťuchoval s jedním z protihráčů a rozhodčí raději přerušili hru, aby nedošlo na bitku. Po přerušení následuje krátká komerční přestávka.

54:55

54:55 J. T. COMPHER - 1:5

54:55

Colorado právě vstřelilo branku!
J. T. COMPHER si zpracoval u levé tyče skvělou diagonální přihrávku Samuela Girarda z pravé strany a poté puk po ledě poslal z ostrého úhlu do prázdné brány! Colorado už teď vede 5:1! Asistence: Samuel Girard a André Burakovsky.

53:25

Wild v závěru zápasu nestíhají a navíc budou čelit další přesilové hře. Zach Parise byl vyloučen za podrážení.

52:17

52:17 Brandon SAAD - 1:4

52:17

BRANDON SAAD využil úžasné práce Nathana MacKinnona v levém kruhu pro vhazování, když na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu bez přípravy a jeho rána zamířila do prázdné sítě! Asistence: Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen.

51:32

Colorado má velký tlak a především lépe bruslí. Minnesota se pouze brání a na nějaký velký obrat to dnes nevypadá. Po přerušení hry komerční přestávka.

49:48

Hra byla v rychlém sledu dvakrát přerušena. Střela Nathana MacKinnona skončila v ochranné síti, zatímco táhlý pokus Conora Timminse ztlumil Kaapo Kähkönen.

49:40

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:40

Colorado už hraje v plném počtu a na pravém křídle zkoušel skórovat Conor Timmins, střela hostujícího obránce z ostrého úhlu ale byla zablokována.

48:48

Matt Dumba vypálil bez přípravy na bodu levého kruhu a zdánlivě mířil do prázdné brány Avs, jenže Philipp Grubauer se přesunul a zmrazil kotouč ve své výstroji.

1:5

Góly a asistencie: 7. Dumba (Brodin, Greenway) – 4. O'Connor (Girard, Makar), 20. Donskoi (Saad, Burakovsky), 24. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 53. Saad (MacKinnon, Rantanen), 55. Compher (Girard, Burakovsky)

Minnesota Wild: Kähkönen (Talbot) – Dumba, Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Soucy, Cole, Hunt – Bjugstad, Parise (A), Kaprizov – J. Eriksson Ek, Ma. Johansson, Greenway – Sturm, M. Foligno, Hartman – Bonino, V. Rask.

Colorado Avalanche: Grubauer (Miska (A)) – Makar, Girard, E. Johnson (A), Byram, Timmins, Graves – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Compher, Ničuškin – O'Connor, Jost, Sherwood.

Rozhodca: Justin StPierre, Tom Chmielewski. Čároví: Ryan Galloway, Tony Sericolo