2:3

koniec (1:0, 0:2, 1:1)

31.01.2021, 23:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Daniel Fekets (@DFekets) cz

Tipsport: 3.4 4.4 1.85

Florida bodovala i v šestém svém utkání v sezoně a celkem už popáté vyhrála. Dnes sice už od 5. minuty prohrávala po gólu Dylana Larkina, ale obrat nastal ve druhé třetině. Góly z přesilových her totiž vstřelili Patric Hörnqvist a Aaron Ekblad. Panteři své vedení navýšili ve třetí třetině, kdy se prosadil Carter Verhaeghe po krásné přihrávce Barkova. Detroit si ale v závěru vytvořil velký tlak. Radoval se z gólu na 2:3, který vsítil Anthony Mantha, ale další úspěch už nepřišel. Florida vítězí 3:2 a po dnešku poskočila na 11 bodů. Filip Hronek si dnes připsal jednu asistenci.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a nezapomeňte, že program NHL dnes v noci ještě pokračuje. Na počtenou! (01:51:46)

59:56

Detroit se poté chvíli trápil s přechodem do pásma. Florida to zkusila přes všechny čáry, ale 4 sekundy před třetí sirénou přichází další zakázané uvolnění.

59:24

Djoosova zajímavá střela od modré čáry skončila na rameni hostujícího gólmana. O chvíli později střílel i Hronek, ale nepřesně.

59:13

Přichází oddechový čas Red Wings. Domácí šestice hráčů si radí, jak sehrát následující situaci.

59:04

Domácí znovu přitopili pod kotlem a velmi dobrou pozici na levém kruhu měl Filip Hronek, který ale zařízení o chlup minul. Následoval odpal hostů na zakázané uvolnění.

58:12

58:12 Anthony MANTHA - 2:3

58:12

Detroit právě vstřelil branku!
Je sníženo! Po Hronkově přihrávce se ke kotouči těsně u brankoviště dostal Ryan. Posílal jej před bránu a v tomto prostoru si obránce Weegar nepočínal vůbec dobře. Touš měl na čepeli, ale poslal jej pouze k ANTHONYMU MANTHOVI. Útočník Red Wings dorážel do poloprázdné brány. 2:3. Asistence: Bobby Ryan a Filip Hronek.

58:03

Vyhození hostů míří na icing. Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny se bude vhazovat po pravici Chrise Driedgera.

57:41

Bromé byl rychle v obležení hned tří hráčů Floridy. Detroit ale udržel útočné pásmo.

57:15

Frank Vatrano jen o kousek minul při vyhození ze středního pásma odkrytou bránu. Nechybělo moc a bylo by rozhodnuto.

56:48

Chris Driedger musel dvakrát za sebou do zákroku. S oběma pokusy domácích hráčů si ale poradil.

56:28

Už nyní to při vhazování v útočné třetině zkouší domácí v šesti. Greiss je na střídačce.

56:16

Darren Helm překvapivě vypálil zleva a Driedger se ohlédl za sebe. Nevěděl, kde kotouč je, ale nakonec měl štěstí. Do branky totiž nezamířil.

55:23

DeKeyser si musel dojet vyhození hostů do středního pásma. Domácí se opět nadechli a před chvílí předvedli dobré střídání.

54:44

Ryan posunul na Manthu, který si všiml najetého Larkina v předbrankovém prostoru. Kapitán Red Wings ale vypálit nedokázal, neboť byl rychle dostoupen.

54:17

Florida brání svůj náskok bez větších problémů. Detroitu ubíhá čas opravdu velmi rychle.

53:35

Troy Stecher ukázal, že je ofenzivně laděný obránce. V mezikruží se chtěl rychle otočit ke střele, ale obránce Yandle mu klepl do hokejky, čímž jej vyrušil.

2:3

Góly a asistencie: 5. D. Larkin (Smith), 59. Mantha (B. Ryan, Hronek) – 23. Hörnqvist (Huberdeau, Yandle), 36. Ekblad (Yandle, Huberdeau), 49. Verhaeghe (Barkov, Nutivaara)

Detroit Red Wings: Greiss (Pickard) – Hronek, Nemeth, Stecher, M. Staal, Djoos, DeKeyser – B. Ryan, D. Larkin (C), Bromé – Mantha, Namestnikov, Hirose – Rasmussen, Glendening (A), Helm – Nielsen (A), Filppula, Smith.

Florida Panthers: Driedger (Bobrovskij) – Weegar, Ekblad, Strälman, Nutivaara, Gudas, Yandle (A) – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau (A) – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Heponiemi, Lammikko, Acciari.

Rozhodca: Ghislain Hebert, Jean Hebert – Kovachik, Gibbons