Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – HC Košice

3:4

koniec (0:2, 3:2, 0:0)

31.01.2021, 20:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 36. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka

Tipsport: 1.5 5.0 4.54

V tretej tretine Košičania nedovolili Popradu, aby vyrovnal a vlastne domácich kamzíkov nepustili do výraznejších šancí. Popradu v závere tretiny nepomohla ani hra bez brankára a napokon je z toho trojbodové víťazstvo pre oceliarov, ktorí predviedli zodpovedný výkon počas celých 60 minút. (22:37:50)

59:53

Košičania vyhadzovali cez celé klzisko, je z toho icing a po prípadnom vyhratom buly azda posledná šanca pre Poprad. Tréner domácich Peter Mikula si berie ešte oddychový čas.

59:40

Svitanova prihrávka unikla Seigovi do stredného pásma.

59:04

Priestor sa otvoril pre Chovana, dával to na Lapšanského, no domáci získali puk. Vošvrda už korčuľuje na striedačku.

58:45

Košičania dostali puk do stredného pásma a získavajú dôležité sekundy.

58:30

Košičania sa previnili zakázaným uvoľnením a hra sa presúva pred bránu Riečického.

58:12

Puk je v obrannom pásme Popradu, oba tímy striedajú, akciu rozbieha Seigo.

57:38

Buly v obrannom pásme Košíc, zatiaľ brankár Vošvrda ešte ostáva vo svojej bráne.

57:32

Strela Ulrycha od modrej čiary Riečickému vypadla, nik však nebol pripravený na dorážanie puku.

56:51

Dalhuisen s Havrilom sa nepríjemne zrazili na modrej čiare. Obaja ostali chvíľu ležať, ale odišli po na striedačku po vlastných, čiže snáď budú v poriadku.

56:22

Z obranného pásma prenikol až do útoku Dávid Skokan, ktorý svoj individuálny pohyb zakončil strelou spomedzi kruhov a Riečický zasiahol.

55:34

Čas stále plynie, sekundy ubúdajú, košickí hráči v tretej tretine hrajú v defenzíve veľmi zodpovedne a zatiaľ Poprad do vyložených šancí nepúšťajú.

54:32

Poprad vyhral buly v útočnom pásme, strelou od modrej to skúsil Dalhuisen, Riečický zasiahol a už prerušil hru.

54:18

Domáci teraz poriadne zovierali hosťujúcich hráčov v pásme a nedovolili im striedať. Skokan skúšal prihrávkou na pravý kruh nájsť Seiga, ktorý vypálil, Riečický zasiahol a hostia to vyhodili na icing. Tréner Jan Šťastný si vzal oddychový čas, aby pomohol svojim vyčerpaným zverencom.

53:02

Skokan prenikol do pásma po ľavom krídle a skúsil to spoza kruhu. Riečický zasiahol a hra je prerušená.

52:11

Pokus domácich hráčov o hybridný icing v tejto chvíli nebol úspešný. Ulrychovu prihrávku nik nezachytil a je to zakázané uvoľnenie.

51:31

Handlovský nabíjal medzi kruhy Preisingerovi. Jeho delovka z prvej bola razantná, no letela iba na zadný mantinel.

50:16

Vošvrda si trúfol na rozohrávku, no nastrelil to len do Klhůfeka, ktorý ešte chcel nájsť pred bránkoviskom Poiriera. Vošvrda však stihol ešte svoju chybu zahasiť.

3:4

Góly a asistencie: 22. Haščák (Svitana, Drgoň), 26. Skokan (Haščák, Livingston), 36. Skokan (Livingston, Drgoň) – 9. Lapšanský (Poirier, Pavlin), 14. Réway (Klhůfek, Chovan), 24. Poirier (Michalčin, Růžička), 30. Belluš (Klhůfek, Poirier)

HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Hudec, Kramár, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Zagrapan, Livingston – Vandas, Preisinger, Handlovský – Hajnik, Bjalončík, Matúš Paločko – Jevoš

HC Košice: Riečický (Vay) – Pavlin, Deyl, Michalčin, Růžička, Slovák, Cibák, Novota – Réway, Chovan, Lapšanský – Belluš, Poirier, Klhůfek – Milý, Eliaš, Jokeľ – Jenyš, Havrila, Frič – Krasničan

Rozhodca: Tvrdoň, Novák – Crman, Frimmel