– 10 zákroků, 4 OG, úspěšnost 71,4%, odchytal 25:18
Samuel Montembeault (MTL) – 8 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 31:44
Ilja Samsonov (WSH) – 42 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,5%, odchytal 60:00
Střely na branku: 44 – 23 (10:11, 18:8, 16:4)
Trestné minuty: 6 – 10
Využité přesilové hry: 1/5 – 0/3
Vyhraná vhazování: 49 % – 51 %
Bodyčky: 32 – 15.
Premiéra Martina St. Louise v roli hlavního kouče v NHL skončila porážkou, která je pro Montreal už osmá za sebou. Klíčová dnes byla šestá minuta, kdy Primeau inkasoval ze střel Snivelyho a McMichaela. V dalším průběhu Canadiens dvakrát snižovali na rozdíl dvou gólů. Ve třetí třetině na 3:4 korigoval manko Caufield, jenže gól pro ofsajd neplatil a Washington si posledních pět minut pohlídal.

59:15

I přes porážku zůstává Montembeault nepřekonán. Hagelinovu přízemní střelu kontrolovaně odsunul pravým betonem.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:45

58:45 Tom WILSON - 2:5

58:45

Washington právě vstřelil branku!
Samsonov nakonec nepotřeboval žádné ošetření a po buly byl schopen vyrazit střelu Pitlicka. Za hosty vytáhl puk do klidnějších vod Snively a ke dvěma gólům přidal i jednu asistenci na jednoduchý bekhend TOMA WILSONA. Asistence: Joseph Snively, Jevgenij Kuzněcov.

58:10

Samsonov se lehce zranil, když reagoval na teč Poehlinga. Rozhodčí zastavili hru až o dlouho později kvůli icingu Washingtonu.

57:46

Washington neměl ještě ani jednu příležitost k ohrožení nikým nehlídaného brankoviště. Orlov se uspokojil s kontrolovaným posunem kotouče do středního pásma.

57:02

Jeff Petry nastřeloval na teč. Od té nebylo daleko, ale puk skončil v rohu ledové plochy.

56:36

Po přihrávce přes osu byl Suzuki v dobré pozici na levém kruhu. Se střelou neváhal, ale Samsonov vytáhl jeden z nejlepších zákroků!

56:09

Martin St. Louis odvolal Montembeaulta na střídačku. Čtyři minuty před koncem hrají Habs v šesti.

55:57

Romanovův příklep zpoza levého kruhu přistál na hrudníku Samsonova. Konkurent Vítka Vaněčka se blíží metě čtyřiceti zákroků.

55:25

Odvolaný gól v takto důležitý moment pochopitelně ovlivní psychické rozpoložení obou týmů. Teď už to budou mít Habs velmi složité.

54:51

Washington si vzal výzvu kvůli ofsajdu. Čároví rozhodčí ho na záznamu opravdu našli a snížení na 3:4 proto neplatí!

2:5

Góly a asistencie: 25. R. Pitlick (Josh Anderson, Clague), 36. Caufield (Suzuki, Toffoli) – 6. Snively (J. Schultz), 6. McMichael (Eller, T. van Riemsdyk), 24. Hagelin (Fehérváry, Carlson), 26. Snively (Kuzněcov, J. Schultz), 59. T. Wilson (Snively, Kuzněcov)

Montreal Canadiens: Primeau (26. Montembeault) – Chiarot, A. Romanov, Petry, Kulak, Ch. Wideman, Clague – Toffoli, Suzuki (A), Lehkonen – B. Gallagher (A), Byron (A), M. Hoffman – Josh Anderson, Evans, R. Pitlick – Caufield, Poehling, Armia.
Tréner: Martin St. Louis

Washington Capitals: Samsonov (Copley) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – T. Wilson (A), Kuzněcov, Snively – Sprong, Bäckström (A), Sheary – Leason, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.
Tréner: Peter Laviolette

Rozhodca: Skilliter, Rehman – Fournier, Gawryletz