Európska konferenčná liga (predkolá)

FK Liepāja – SC Gjilani

3:1

koniec (0:0)

14.07.2022, 16:00 • Daugavas stadions, Liepāja • 1. predkolo • Info o zmenách stavu (Milan Huppert) cz

Tipsport: 1.63 3.45 5.65

Lotyšská Liepāja v dramatickém utkání zvítězila nad Gjilani 3:1 a postoupila do druhého předkola Evropské konferenční ligy.

Domácí smazali jednobrankové manko ve 49. minutě, kdy se z penalty prosadil Artūrs Karašausks. Za hosty sice vyrovnal Blerim Krasniqi, ale svěřenci kouče Pertii to nezabalili a získali těsný náskok zpět zásluhou Nemanji Belakoviće, načež postupový gól vstřelil v 88. minutě Dodô, který proměnil druhou nařízenou penaltu ve prospěch domácího mužstva.

Ve druhém předkole se Liepāja může těšit na dvojzápas s Young Boys Bern. (18:04:24)
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:16.

90+6

90+2

Střídání v týmu FK Liepāja:
ze hřiště odchází Jordy Soladio, přichází Igors Tarasovs.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.

90

Střídání v týmu SC Gjilani:
ze hřiště odchází Fabjan Beqja, přichází Perparim Islami.

89

Žlutá karta pro tým FK Liepāja (Dodô).

88

Liepajas Metalurgs právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je DODÔ.

68

Žlutá karta pro tým SC Gjilani (Yll Hoxha).

66

ze hřiště odchází Elton Calé, přichází Mevlan Zeka.

64

Žlutá karta pro tým FK Liepāja (Nemanja Belaković).

64

Autorem branky je NEMANJA BELAKOVIĆ.

62

ze hřiště odchází Baton Zabergja, přichází Besar Musolli.

62

ze hřiště odchází Keita Lanzeni Aziz, přichází Armend Halili.

51

Gjilani právě vstřelilo branku!
Autorem branky je BLERIM KRASNIQI. Asistence: Keita Lanzeni Aziz.

50

Autorem branky z pokutového kopu je ARTŪRS KARAŠAUSKS.

46

ze hřiště odchází Lucas Villela, přichází Nemanja Belaković.

46

3:1

Góly: 50. Karašausks (pen.), 64. Belaković, 88. Dodô (pen.) – 51. Krasniqi (Aziz)

Karty:   9. Kapun (LIE), 40. Strumia (LIE), 45+2. Villela (LIE), 45+3. Miguel (LIE), 64. Belaković (LIE), 89. Dodô (LIE) – 45+3. Aziz (SCG), 68. Hoxha (SCG)

FK Liepāja: Zviedris – Savalnieks (C), Hreljić, Marta, Karklins – Miguel – Strumia, Villela (46. Belaković), Kapun (37. Karašausks) – Dodô, Soladio (90+2. Tarasovs).
Náhradníci: Kudrjavcevs, Pincuks – Belaković, Deliu, Grjaznovs, Karašausks, Mankenda, Punculs, Tarasovs.

Tréner: Tamaz Pertia

SC Gjilani: Kolici – Beqja (90. Islami), Prekazi, Krivanjeva – Zabergja (62. Musolli), Dabiqaj (C), Aziz (62. Halili), Hoxha – Calé (66. Zeka), Krasniqi, Kelmendi.
Náhradníci: Bllaca, Ymeri – Halili, Hyseni, Islami, Ismaili, Musolli, Razak, Šemšiji, Zeka.

Tréner: Zekirija Ramadani

Rozhodca: Hansen – Ytterland, Langseth (NOR)