3:2

koniec po predl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

04.12.2022, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 23. kolo • Samuel Brecko

Tipsport: 2.93 4.2 2.07

V Poprade sa dnes hral zaujímavý hokej, ktorý ponúkol vyrovnaný priebeh. Hostia mali pomalší štart do zápasu, zaslúžene prehrávali o dva góly, no približne od polovice stretnutia vystupňovali svoj výkon a skóre sa im podarilo vyrovnať. Oba tímy mohli vyhrať už v riadnom hracom čase, domácim nebol v jeho závere uznaný víťazný gól, mrzieť ich to však nemusí, keďže v predĺžení rozhodol Adam Drgoň a potvrdil, že Poprad v tomto ročníku na domácom ľade nezvykne prehrávať.
To je z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (20:37:51)

61:06

61:06

Poprad dal gól!
Domáci sa predsa len dočkali. V presilovej hre sa im spočiatku príliš nedarilo, no po minúte predĺženia našiel Patrik Svitana na druhej strane ADAMA DRGOŇA, ktorý vyslal na Coreaua prízemnú strelu. Brankár Slovana si na ňu siahol, no napriek tomu puk prekĺzol za jeho chrbát – 3:2.

60:45

Domácim sa v presilovej hre zatiaľ vôbec nedarí, "belasí" už dvakrát vyhodili puk.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Do tretej tretiny vstúpili lepšie Slovanisti, ktorým sa prakticky hneď podarilo vyrovnať skóre. Nasledovala rozháraná pasáž hry s malým množstvom gólových príležitostí, no záver bol poriadne dramatický. Strhnúť vedenie na svoju stranu mohli oba tímy, Popradu sa to v predposlednej minúte aj podarilo, gól ale videorozhodca neuznal. Pokračovať sa bude v predĺžení, ktoré začnú domáci presilovkou.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:44

Oddychový čas pre domácich.

59:44

Juraj Valach teraz podrazil aktívneho Razgalsa, pre domácich veľká šanca rozhodnúť.

59:44

Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava:
Valach – 2 min., podrazenie.

58:35

Domáci teraz dostali puk za chrbát Coreaua, Kotvan obkrúžil bránku Slovana, následne došlo k skrumáži, po ktorej skóroval Dávid Skokan. Slovanisti ihneď protestovali a oplatilo sa. K slovu sa opäť dostal videorozhodca, ktorý tento presný zásah neuznal. S najväčšou pravdepodobnosťou šlo o postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

58:01

Vainio nahodil puk z vlastnej polovice, Coreau s pokojom zakročil.

57:45

Takáč mohol strieľať od ľavého kruhu, v poslednej chvíli ho zablokovali domáci obrancovia.

56:40

Bubela pálil z medzikružia, Coreau po niekoľkýkrát v zápase podržal Slovan.

56:04

Skrumáž pred popradskou bránkou, Minárik ani Pecararo však nepretlačili puk cez už ležiaceho Rychlíka.

55:45

Mlynarovičovi chýbal azda krok, aby pred bránkou úspešne tečoval strieľanú prihrávku. Na druhej strane potom Lipiansky z medzikružia poriadne preveril pozornosť Rychlíka.

55:00

Meliško hneď po buly poslal puk na Coreua, brankár Slovana nepustil strelu pomedzi svoje betóny.

54:55

Slovanisti prišli o puk, keďže Juraj Valach hral vysokou hokejkou. Aktuálne na ľade absentuje presnosť v kombináciách.

53:30

Počas reklamnej prestávky púšťajú domáci pieseň s textom "Marcel z malého mesta je tu". Zrejme nie je potrebné pripomínať, komu je adresovaná.

52:41

Svitanovo nahodenie nebolo pre Coreaua ťažkým orieškom, puk zastavil betónmi.

51:57

Po Maierovej chybe v rozohrávke sa dostal do šance Razgals, Coreaua však neprepálil, následne sa neujala ani dorážka Livingstona.

50:45

Momentálne sa hrá pomerne vyčkávací hokej, podarí sa niekomu dostať do vedenia?

49:15

Kotvanovo nahodenie neprešlo cez Coreua. Následne vzplanuli vášne, Livingston a Maier si vymenili zopár slov, ale k ničomu vážnejšiemu nedošlo.

48:07

Popradčania nahodili puk z ľavej strany, Coreau s ďalším spoľahlivým zákrokom.

47:35

Po minútach bez väčšej šance sa domáci dostali do tutovky. Razgals šikovne vysunul Záborského, strelec druhého gólu ale v nájazde na Coreaua nepochodil, gól nestrelil ani z následnej dorážky.

46:23

Slovanisti výrazne pridali, aj čo sa týka dôrazu, Popradčania sa teraz nevedia v útočnom pásme odlepiť z osobných súbojov pri mantineli.

44:17

Svitana v brejku príliš nevymýšľal a rýchlo vypálil na Coreaua, ten jeho strelu vyrazil ramenom.

43:46

Domácim sa v úvode tretej časti herne príliš nedarí, teraz sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

42:40

Bezák mal voľný priestor na strelu od ľavého kruhu, Rychlík si s ňou dokázal poradiť.

40:54

Slovan Bratislava dal gól!
Slovanisti vstúpili do tretej tretiny aktívne a odmenení sú za to vyrovnávajúcim gólom. MacKenziemu síce strela od modrej príliš nevyšla, no pred bránkou sa k puku dostal LIAM PECARARO a bekhendom zblízka prekonáva Rychlíka – 2:2.

40:41

Minárik z medzikružia minul popradskú bránku.

40:01

Slovanisti v druhej tretine zlepšili svoj výkon. Rýchlo síce inkasovali druhý gól, po ktorom boli domáci na koni, no po kontaktnom presnom zásahu Takáča "belasí" herne ožili a čoraz častejšie sa začali tlačiť do bránky. V ďalšom priebehu hry to pod Tatrami môže byť ešte veľmi zaujímavé. Tretia tretina sa začne približne o 19.46

40:00

39:55

Po Valachovej strele od pravého mantinelu došlo pred Rychlíkom k menšej skrumáži, Haščák však nedokázal úspešne doraziť puk.

39:13

MacKenzie od pravého mantinelu vypálil na Rychlíka, ktorému clonil Pecararo, popradský gólman sa prekvapiť nenechal a úspešne zasiahol.

38:34

Mlynarovič chcel prihrať do dobrej palebnej pozície voľnému Záborskému, tento úmysel ale prečítala obrana Slovana.

37:23

Po Gachulincovom prieniku vypálil z prvej Maier, Rychlík efektne zasiahol lapačkou a "belasým" nedovolil žiadne dorážky.

36:30

Tvrdý projektil Betkera od modrej, len tesne ním minul slovanistickú bránku.

35:54

Petriska vysunul Bezáka, ten mal pred sebou ešte Drgoňa, ktorý jeho strelu zblokoval na ochrannú sieť.

34:56

Sersen z diaľky pozdravil Rychlíka nahodením, domáci brankár poľahky zasiahol.

34:07

Slovanisti mohli ísť do prečíslenia, Minárik v ňom ale netrafil puk ideálne, takže Rychlík zasahovať nemusel.

33:37

Bubela mohol zakončovať z dobrej pozície, jeho pokus obetavo zblokoval Maier.

32:47

Razgals sa snažil preniknúť pri mantineli, napokon naservíroval puk Betkerovi, ktorý ho nahodil na Coreua. Gólman Slovana si pripisuje úspešný zákrok.

31:55

Minárik nahadzoval puk pred bránku, Takáč sa nedokázal presadiť cez súperovu defenzívu.

30:19

Matoušek sa po krásnej prienikovej prihrávke Petrisku rútil sám na Rychlíka, domáci gólman ho ale vychytal a podržal svoj tím.

29:32

Juhola vypálil od pravého mantinelu, bránku Slovana len tesne minul.

28:03

Z ničoho nič je skóre znížené. Jakub Minárik šikovnou prihrávkou z pravej strany našiel SAMUELA TAKÁČA, ktorý od pravého kruhu prestrelil Romana Rychlíka – 2:1.

27:02

Matoušek bekhendom neprekonal Rychlíka, útočník Slovana krátko na to po prihrávke Lipianskeho v ďalšej šanci minul popradskú bránku.

26:42

Druhá formácia Slovana bola teraz aktívna, Kytnár ale v rozhodujúcom momente neprestrelil domácich bekov.

25:55

Kotvanovo nahodenie od ľavého mantinelu, puk ešte nebezpečne tečoval Mlynarovič, Coreau si pripisuje úspešný zákrok.

24:57

Brejk Slovana, Bezák neprestrelil Rychlíka. Predtým ešte na druhej strane nevyšla finálna prihrávka Livingstonovi.

23:20

Fominykh dostal dlhú prihrávku, ktorú stihnúť nemohol, je z toho zakázané uvoľnenie. Slovanisti sa nevedia dostať do tempa.

22:30

Hostia v plnom počte.

22:20

Betkerovu ranu zlikvidoval Coreau.

20:30

Trest pre hráčsku lavicu Slovana, keďže overovanie gólu prebiehalo na základe trénerskej výzvy. Tá bola neuspešná, čo znamená 2-minútový trest pre hráčskú lavicu hostí. Trest si odpyká Ján Petriska.

20:30

Po overovaní na videu je gól predsa len uznaný, výborný vstup domácich do druhej časti hry.
Ben Betker z väčšej vzdialenosti preveril pozornosť Coreaua, ten ostal po svojom zákroku na chvíľu dezorientovaný. Za dorážkou sa okamžite pustili Dávid Skokan aj TOMÁŠ ZÁBORSKÝ, druhý menovaný zblízka upratal puk za chrbát Coreaua – 2:0.

20:30

Popradčania skórovali vďaka Tomášovi Záborskému, celá situácia je ale aktuálne preverovaná na videu, rieši sa, či nešlo o zásah puku vysokou hokejkou.

20:01

Popradčania boli v prvej tretine aktívnejším celkom, za svoju aktivitu boli rýchlo odmenení vedúcim gólom Paločka, ktorý tečoval strelu Kukuču. Zverenci Petra Mikulu mali aj ďalšie šance na zvýšenie skóre, druhý gól už ale nepridali. Slovanistom zatiaľ výrazne viazne prechod do útoku, v ďalšom priebehu musia ofenzívne výrazne pridať.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18.52.

20:00

19:55

Meliško našiel spoza bránky Bokroša, ten ranou z medzikružia trafil žŕdku slovanistickej bránky.

18:34

Livingston prestrčil puk na Skokana, ten mohol ísť sám na bránku, tiesnený protihráčmi ale nedokázal zakončiť. Krátko na to nahodil puk Kotvan, Coreau zasiahol úspešne.

17:43

Slovanisti sa už dlhší čas nevedia dostať do väčšej gólovej príležitosti, domáci fungujú v defenzíve výborne a sami vedia často zahroziť.

15:28

Záborský po Svitanovej prihrávke zakončoval bekhendom, jeho pokus k bližšej žŕdke pokryl Coreau.

14:51

Meliškovo nahodenie z ľavej strany, Coreau mal zakrytý výhľad, no prekvapiť sa nenechal.

13:57

Betker pálil od ľavého mantinelu, bránku síce minul, no domácim sa aj tak podarilo vybojovať útočné buly, keďže krátko na to vystrelil z opačnej strany Drgoň a Coreau skryl puk do lapačky.

12:57

Záborský obkrúžil slovanistickú bránku, zadovkou posielal puk pred Coreaua, kde nebol žiadny z jeho spoluhráčov, situáciu ale dosledoval Vainio, ktorý z druhej vlny poriadne preveril gólmana "belasých".

11:57

Oba tímy v plnom počte.

11:50

Razgals prišiel o puk, domáci sa neudržia v útočnom pásme.

10:46

Pecararo nabil po rýchlom prechode do útoku Takáčovi, ten z prvej minul bránku.

9:57

MacKenzie – 2 min., hrubosť.

9:57

Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Paločko – 2 min., držanie.

9:57

Avizované vylúčenie na strane Popradu,Paločko fauloval Petrisku, následne došlo medzi hráčmi k potyčke, aktívni boli Kukuča či MacKenzie.

8:15

Razgals sa šikovne predral cez súperov, puk priťukol Bubelovi, toho náprah z medzikružia dokázal zlikvidovať Coreau.

7:39

Odchovanec Slovana v popradských farbách Samuel Petráš teraz z ľavej strany preveril pozornosť Coreaua, ten nepustil puk pomedzi svoje betóny.

7:26

Domáci v plnom počte.

6:44

Takáč sa dostal k bekhendovému zakončeniu z bezprostrednej blízkosti, Rychlík ho vychytal.

6:12

Kytnár po Pecararovej prihrávke zblízka nepretlačil puk za Rychlíka.

5:40

Domáci sa v oslabení rútili do brejku, Záborského zastavil ofsajdový verdikt.

5:26

Vainio – 2 min., nedovolené bránenie.

4:23

Domácim sa podarilo zatlačiť súpera, Mlynarovič ani Bokroš ešte gól nestrelili, no Andrej Kukuča si išiel po puk až k modrej čiare. Od ľavého mantinelu sa posunul do lepšej pozície a vystrelil na bránku, tento pokus tečoval ešte MATEJ PALOČKO, Coreau zareagovať nedokázal – 1:0

3:40

Adam Bezák dostal prihrávku na ľavú stranu, s pukom sa posunul bližšie k bránke, namieril na bližšiu žŕdku, Rychlík pozorný.

3:03

2:05

Záborský sa po Svitanovej prihrávke otočil a zblízka zakončil, Coreau sa nenechal prestreliť.

1:37

Svitanova strela od pravého kruhu zblokovaná, z následnej skrumáže pred bránkou Slovana gól nepadol.

1:03

Valach – 2 min., nedovolené bránenie.

0:06

Už po 6 sekundách nahodil Skokan puk z ľavej strany, Coreau bez problémov zasiahol.

00:01

-1

Ešte raz Vás vítame pri dnešnom prenose, oba tímy sú už na ľadovej ploche. Pred zápasom ešte odznie slovenská hymna.

HK Poprad: Rychlík (Valluš) – Drgoň, Betker, Kotvan, Vainio, Bokroš, Meliško, Jasečko – Razgals, Skokan, Livingston – Svitana (C), Bubela, Záborský – Kukuča, Mlynarovič, Paločko – Petráš, Paukovček, Juhola
Tréner: Peter Mikula

HC Slovan Bratislava: Coreau (Hlavaj) – Golian, MacKenzie, Beňo, Valach, Sersen (C), Gachulinec, Maier – Takáč, Minárik, Pecararo – Haščák, Kytnár, Fominykh – Matoušek, Lipiansky, Petriska – Kukumberg, Bezák, Šotek
Tréner: Ján Pardavý

Rozhodca: J. Konc, Korba – Hajnik, Valo
HK Poprad prežíva výsledkovo nestabilnú sezónu, "kamzíkom" patrí v tabuľke priebežné 7. miesto so ziskom 28 bodov. Až 21 z nich ale získali na domácom ľade, ich silu na vlastnom štadióne dokazuje aj skutočnosť, že z posledných 7 domácich duelov prehrali len v jedinom. V Poprade vyhrali v prebiehajúcej sezóne tri tímy, jedným z nich je práve Slovan, ktorý si v prvom kole súťaže odniesol spod Tatier tri body za triumf pomerom 4:2.

HC Slovan Bratislava je so 45 bodmi lídrom extraligovej tabuľky, túto pozíciu mu pomohlo upevniť dôležité piatkové víťazstvo nad Novými Zámkami (1:0). "Belasí" sa trápia s márodkou v útočných radoch, v poslednom obodbí sú ich výsledky ako na hojdačke. Treba však podotknúť, že proti Popradu sa Bratislavčanom pomerne darí – bodovať dokázali v posledných šiestich vzájomných zápasoch, naprázdno nebudú chcieť odísť ani tentoraz.

Ako sme už spomenuli, v prvom tohtosezónnom vzájomnom súboji týchto tímov uspel Slovan po vonkajšej výhre 4:2, v domácom prostredí sa mu proti "kamzíkom" darilo ešte lepšie, keď ich zdolal hladko 5:0
Vážení diváci, Vás pri online prenose zo zápasu 23. kola hokejovej Tipos extraligy medzi tímami HK Poprad a HC Slovan Bratislava. Stretnutie sa začne o 18.00.

3:2

Góly a asistencie: 5. Paločko (Kukuča, Meliško), 21. Záborský (Skokan, Betker), 62. Drgoň (Svitana, Záborský) – 29. Takáč (Minárik, Pecararo), 41. Pecararo (MacKenzie, Sersen)

HC SLOVAN Bratislava: Coreau (Hlavaj) – Golian, MacKenzie, Beňo, Valach, Sersen (C), Gachulinec, Maier – Takáč, Minárik, Pecararo – Haščák, Kytnár, Fominykh – Matoušek, Lipiansky, Petriska – Kukumberg, Bezák, Šotek