2:0

koniec (1:0)

03.05.2023, 21:00 • Stadio Olimpico, Řím • 33. kolo • Petr Sumbal cz

Tipsport: 1.68 4.11 5.22

Ode mě je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (22:59:43)
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:13.
Zápas skončil, Lazio na domácím hřišti porazilo Sassuolo 2:0 a dál míří za účastí v Lize mistrů a druhým místem v Serii A. Lazio nastoupilo do zápasu výborně a už v sedmé minutě se radovalo z gólu Immobileho. Byla to ale radost předčasná, gól totiž neplatil kvůli ofsajdu. Ve 14. minutě už ale radost domácích mohla propuknout naplno, to když Consigliho překonal Felipe Anderson a tentokrát už bylo vše v pořádku. Sassuolo mělo dvě šance na vyrovnání. Nejprve ve 31. minutě netrefil po centru branku Henrique a v nastaveném čase napálil Frattesi břevno. Ve druhém poločase byli hosté aktivnější, ale svou převahu nepřetavili gól a ani ve velké šance. V samotném závěru utkání pak pojistil vítězství Lazia gólem z přečíslení Toma Bašić.

90+5

90+4

V tuto chvíli se už utkání spíše jen dohrává, o vítězi je již rozhodnuto.

90+2

90+2. Toma BAŠIĆ - 2:0

90+2

Lazio právě vstřelilo branku!
Zdá se, že o vítězi dnešního zápasu je definitivně rozhodnuto, domácí totiž v závěru zvyšují na 2:0! Hráči Lazia šli do rychlého přečíslení a dotáhli ho až ke gólu. Zaccagni nebyl sobec a předložil míč před prázdnou branku pro TOMU BAŠIĆE, který se prosadil vůbec poprvé v dresu Lazia. Asistence: Mattia Zaccagni.

90+1

Nastavuje se pět minut.

90

Po centru se k hlavičce dostal záložník hostů Davide Frattesi, míč však nasměroval těsně nad branku.

88

Tlak Sassuola bude pokračovat rohovým kopem.

86

Hráči Sassuola opět velmi rychle vybojovali míč a mohou zase začít útočit na vyrovnání.

85

Zatím to vypadá, že se Lazio i přes velmi pasivní druhý poločas bude radovat z vítězství. Sassuolo ale ještě má pár minut na to, aby mu radost překazilo.

82

Jeremy Toljan si přidržel protihráče a je oceněn žlutou kartou.

82

Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Kristian Thorstvedt.

81

Felipe Anderson při snaze získat míč fauloval, v kombinaci budou moci pokračovat hosté.

79

Centr před branku Sassuola nebyl vůbec nebezpečný, míč si v pohodě sebral ze vzduchu Andrea Consigli, který zatím ve druhé půli neměl moc práce.

76

Hráči Lazia by chtěli kopat po ruce Toljana ve vápně penaltu, rozhodčí ale nechává pokračovat ve hře.

75

Nedim Bajrami se rozhodl překvapit Provedela přímou střelou, brankář Lazia ale dokázal prudký míč vyrazit.

74

Manuel Lazzari nedovoleně poslal na trávník Romagnu, bude z toho tedy další standardní situace pro hosty.

73

Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Marcos Antônio, přichází Toma Bašić.

72

ze hřiště odchází Nadir Zortea, přichází Jeremy Toljan,
ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Agustín Álvarez.

71

Po pěkné akci Sassuola střílel z pravé strany Domenico Berardi, brankář Lazia Ivan Provedel ale provedl výborný zákrok.

69

Druhý poločas je zatím aktivnějším mužstvem hostující Sassuolo, jen stále nenašlo cestu k nějakému zajímavému zakončení.

68

ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Elseid Hysaj,
ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Pedro.

66

Po standardní situaci došlo k menšímu závaru před brankou Lazia, domácí ale i tuhle situaci ustáli bez úhony.

63

Grégoire Defrel po přihrávce Frattesiho nastřelil míč před branku, žádný z jeho spoluhráčů ale do tohoto prostoru nestihl doběhnout.

62

Rozdávání žlutých karet pokračuje, tentokrát jednu dostává domácí Adam Marušić za faul na Frattesiho.

61

Milinkovič-Savič hledal na hranici ofsajdu postaveného Immobileho, ten ale jeho prudkou přihrávku nezpracoval.

60

Nadir Zortea zatáhl za dres Zaccagniho a po zásluze dostává žlutou kartu.

58

Hráči Lazia kombinují u šestnáctky Sassuola na velmi malém prostoru, zatím ale nevymysleli finální přihrávku do šance.

56

V souboji mimo míč skončil na zemi s bolestivou grimasou Domenico Berardi, které mu byl lehce přišlápnut kotník. Snad bude v pořádku.

55

Matheus Henrique centroval z levé strany, v prostoru první tyče ale nikoho nenašel.

54

Sassuolo opět získalo balón a z vlastní poloviny rozvíjí novou ofenzivní akci.

53

Ve druhém poločase je zatím Lazio docela pasivní, ještě nepředvedlo žádnou zajímavou útočnou akci.

50

Ruan dostává žlutou kartu za držení Zaccagniho.

49

Po autovém vhazování pohotově vystřelil Pedro Obiang, jeho rána z hranice šestnáctky ale byla velmi nepřesná.

48

Obě mužstva se na začátku druhého poločasu nikam moc neženou. Míč teď drží hosté, ale zatím jen na vlastní polovině hřiště.

46

ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Nedim Bajrami.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
První poločas je u konce, domácí Lazio vede nad Sassuolem 1:0. Lazio nastoupilo do zápasu výborně a už v sedmé minutě se radovalo z gólu Immobileho. Byla to ale radost předčasná, gól totiž neplatil kvůli ofsajdu. Ve 14. minutě už ale radost domácích mohla propuknout naplno, to když Consigliho překonal Felipe Anderson a tentokrát už bylo vše v pořádku. Sassuolo mělo dvě šance na vyrovnání. Nejprve ve 31. minutě netrefil po centru branku Henrique a v nastaveném čase napálil Frattesi břevno.

45+4

45+4

45+4. Frattesi napálil břevno!

45+4

Tak hráči Sassuola nakonec přeci jen ještě zaútočili a udělali dobře, protože z toho byl málem gól! Po prudké střele Davideho Frattesiho zachránilo Provedela břevno!

45+3

Lazio drží míč ve své moci a asi už se těší na konec prvního poločasu.

45+1

Nastavují se tři minuty.

45+1

Ruan a Luis Alberto se v souboji o míč nepříjemně střetli hlavami, snad budou oba v pořádku.

45

ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Sergej Milinković-Savić.

43

V závěru prvního poločasu je to opět Lazio, které má tlak. Centr Marušiče z levé strany ale nikoho před brankou Sassuola nenašel.

42

Domenico Berardi nechtěl nechat hrát Zaccagniho a fauloval ho. I on vidí žlutou kartu.

41

Nadir Zortea ze standardní situace nepředvedl vůbec dobrý centr, domácí se v pohodě ubránili.

40

Píská se další faul, tentokrát ale ve prospěch Sassuola po faulu Alberta. Ten dostává i žlutou kartku.

39

Další akce Sassuola končí předčasně kvůli útočnému faulu tohoto mužstva.

38

Manuel Lazzari předved výborný obranný skluze, který zhatil akci Sassuola. Hosté ale zůstanou u míče prostřednictvím autového vhazování.

37

Hosté ale stále musejí myslet i na zadní vrátka, střelu Andersona musel chytat brankář Consigli.

36

Sassuolo se v posledních minutách přeci jen trochu vymanilo z tlaku Lazia a snažilo se vymyslet něco i směrem dopředu.

34

Trenér Sassuola Alessio Dionisi dostává žlutou kartu za protesty.

33

Další centr Sassuola z levé strany už zdaleka tak povedený nebyl, míč letěl do prostoru, kde nikdo nebyl.

31

31. Henrique ve velké šanci netrefil branku.

31

Mohlo být vyrovnáno! Gól měl na kopačce Matheus Henrique, který byl adresátem centru z levé strany na zadní tyč, jenže záložník Sassuola poslal míč jen do boční sítě.

30

Ruan hlavou posunul míč svému brankáři, Consigli bude moci v klidu rozehrát.

28

Mattia Zaccagni střílel z levé strany, tahle jeho rána ale na branku Sassuola neprošla.

27

Lazio už se nadechlo k dalšímu rychlému úprku v před. Míč vedl po pravém křídle Manuel Lazzari a Armand Lauriente ho zastavil jen za cenu žluté karty.

25

Domenico Berardi si teď vůbec neporozuměl se svými spoluhráči a míč poslal pouze do autu.

24

Mattia Zaccagni dostal přihrávku do ofsajdu, rozhodčí u lajny zvedá praporek nad hlavu.

22

První rohový kop si záhy vyzkoušeli také hosté. Rozehráli ho na krátko a branku Lazia vůbec neohrozili.

22

Albertovi se ale centr nepovedl, míč nasměroval jen přesně do rukou brankáře Consigliho.

21

Hostující celek se ale bude muset bránit dál, Lazio totiž bude zahrávat prnvní rohový kop utkání.

20

Hráči Lazia jsou dnes opravdu při chuti. Tentokrát to byl Mattia Zaccagni, který zakončoval, branku Sassuola ale o kousek netrefil.

19

Hráči Saasuola už jsou opět zataženi na své polovině a musejí se bránit dalšímu postupnému útoku Lazia.

17

Hosté se pokusili o rychlou odpověď na inkasovanou branku, centr byl ale nepřesný.

15

I tenhle gól přezkoumal VAR, tentokrát to však bylo rychlé, branka platí.

14

14. Felipe ANDERSON - 1:0

14

Lazio otevírá skóre zápasu! Skvělou přihrávku vzduchem za obranu Sassuola vymyslel Antonio. Nelehký míč si dokázal dobře zpracovat FELIPE ANDERSON a pak ještě stihl prostřelit brankáře Consigliho. Asistence: Marcos Antônio.

13

13. Immobileho šance.

13

Immobile si naběhl na přihrávku za obranu a vypálil, Consigliho ale nepřekonal. A s dorážkou neuspěl ani Vecino.

13

Úvod utkání se nese v duchu velké aktivity domácího mužstva. Sassuolo se až na výjimky jen brání.

12

Luis Alberto vystřelil zpoza šestnáctky, ale branku Sassuola netrefil.

11

Pro Lazio je to samozřejmě hodně nepříjemná situace, uvidíme, jak se s ní jeho hráči vypořádají.

10

To jsou tedy zmatky. Rozhodčí sice před chvílí gól uznal, což rozpoutalo radost hráčů i fanoušků Lazia, nyní se ale opravil a branku nakonec neuznává. Takže platí stav 0:0.

9

Gól nakonec platí!

8

Celou situaci už přezkoumává VAR.

7

7. Gól Immobileho neplatí kvůli ofsajdu.

7

Ciro Immobile dopravil míč po skvělé přihrávce do prázdné branky, ale rozhodčí hned ukazuje, že se jedná o ofsajd.

6

Série tvrdých zákroků za hranicí pravidel pokračuje, tentokrát se pro změnu provinili hráči Sassuola.

5

Domenico Berardi se stal nyní obětí nedovoleného zákroku, rozehrávat ze středu pole tedy budou moci hosté.

4

Domenico Berardi si ve vápně našel prostor na zakončení, střela mu ale nevyšla, vůbec netrefil branku.

3

Na druhé straně z pravé strany centroval do vápna Lazia Nadir Zortea, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.

2

Felipe Anderson se dostal s míčem až do vápna. Nejprve uvažoval o centru, ale pak vypálil a brankář Andrea Consigli musel předvést hodně kvalitní zákrok!

1

Domácí Lazio bude hrát ve svých tradičních světlemodro-bílých dresech, Hosté ze Sassuola nastoupí v zeleno-černé variantě dresů.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, utkání za chvílí začne.

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Casale, Patric, Marušić – Vecino, Antônio, Luis Alberto – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Adamonis, Maximiano – Bašić, M. Bertini, Cancellieri, Fáris, Gila, Hysaj, S. Milinković-Savić, Pedro, Lu. Pellegrini, S. Radu, Romero.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Zortea, Ruan, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi, Obiang, Henrique – D. Berardi, Defrel, Lauriente.
Náhradníci: Pegolo, Russo – Álvarez, Bajrami, Ceïde, Erlić, Harroui, Marchizza, Thorstvedt, Toljan, Romagna.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání mezi těmito dvěma kluby skončilo výhrou Lazia na hřišti Sassuola 2:0. Na konci první půle otevřel skóre zápasu z penalty Mattia Zaccagni a na konci druhého poločasu pečetil výhru hostů Felipe Anderson.
US Sassuolo Calcio

Sassuolo je menším italským klubem s propracovaným systémem mládeže, ze kterého těží. Cílem Sassuola může být umístění v horní polovině tabulky, aktuálně se nachází se 43 body na jedenáctém místě, přičemž na desátou příčku ztrácí jediný bod. Sassuolo nehraje ve špatné formě, z posledních devíti utkání jen dvakrát prohrálo, naposledy porazilo doma Empoli 2:1. Venku však tento klub potřebuje zabrat, protože poslední dva duely prohrál, naposledy vysoko 0:3 na hřišti Salernitany.
S. S. Lazio

Lazio je tradičním italským klubem sídlícím v Římě a současná sezóna mu výborně vychází, protože bojuje o Ligu mistrů a zatím to vypadá velmi dobře. Lazio je momentálně s 61 body na druhém místě Serie A a na páté místo, které už Ligu mistrů nezaručuje, má náskok čtyř bodů. Ještě před pár koly to vypadalo s Laziem ještě lépe, ale poslední dva zápasy Lazio prohrálo, když nejprve nestačilo doma 0:1 na Turín FC a v minulém kole padlo 1:3 na hřišti Interu. Doma Lazio z posledních šesti utkání čtyřikrát vyhrálo.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 33. kola Serie A mezi týmy S. S. Lazio a US Sassuolo Calcio. Zápas se odehraje na Stadio Olimpico v Římě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.