Tipsport extraliga (ČR)

HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec

3:4

koniec po predl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

02.10.2022, 17:00 • Werk arena, Třinec • 7. kolo • Michal Samiec (@MichalSamiec) cz

Tipsport: 1.9 4.2 3.47

Třinecká redakce se s textovým online přenosem přihlásí opět za týden, v neděli 9. října 2022 se od 17 hodin bude v rámci 9. kola Tipsport extraligy hrát utkání HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov. Do té doby se mějte pěkně! (19:32:08)
Prodloužení nakonec trvalo zhruba osmdesát sekund. Poté ztratil v obranné třetině domácích puk Roman a z gólu se po dobře vyřešené situaci tři na jednoho radoval T.J. Melancon. Hosté tak čtvrtý ze sedmi remízových zápasů vyhráli, domácí prohráli i čtvrtý domácí zápas, byť tentokrát brali aspoň bod.

Trestné minuty 10:10
Nejlepší hráči utkání: Martin Růžička – Martin Faško-Rudáš.

61:21

61:21 T.J. MELANCON - 3:4

61:21

Liberec právě vstřelil branku! Roman ztratil u mantinelu puk, který sebral Filippi a před třineckou brankou vznikla situace tři na jednoho. Kotouč dostal na pravou stranu T.J. MELANCON, který prostřelil Mazance. Konečný stav utkání 3:4.

60:59

Filippi to zkusil individuálně, Doudera mu ale odpálil puk.

60:41

Hosté kombinovali v útočném pásmu, nepřesná Faško-Rudášova přihrávka je ale vrátila zpět.

60:16

Marcinkova přihrávka na Růžičku před branku zablokována.

60:01

Úvodní buly pro Oceláře.

60:01

Jdeme zpátky do zápasu! Led trochu prořídne, zůstanou na něm dva brankáři a šest bruslařů.
Statistiky po třetí třetině:

Střely na branku 33:24
Střely mimo 12:8
Hity 4:2
Vhazování 28:25
Třetí třetina opět nabídla výborný hokej a opět po jedné brance na každé straně. Tentokrát se do vedení dostali na začátku v přesilovce hosté, když se trefil Michael Frolík. Domácí kontrovali až v patnácté minutě, když také v početní výhodě vyrovnal Miloš Roman. V závěru byli aktivnější domácí, gól, který by zápas rozsekl, ale nepadl. Liberec remizoval i v sedmém zápase v sezóně, Oceláři mají naopak jistotu prvního domácího bodu v sezóně.

60:00

59:50

Další Douderova střela z podobné pozice a Tygři dostávají puk do bezpečí. Závěr jednoznačně patřil Ocelářům, ale toto utkání se nerozhodne v normální hrací době.

59:09

Daňo vybojoval v rohu puk a přes Nestaršila putoval na modrou na Douderu. Ten zkoušel klubko těl před Neužilem prostřelit silou, puk se ale odrazil do rohu.

3:4

Góly a asistencie: 15. Daňo (M. Růžička, J. Jeřábek), 21. M. Růžička (Daňo, Nestrašil), 55. Roman (M. Růžička, Nestrašil) – 18. Vlach (A. Najman), 36. Faško-Rudáš (Rosandić, Bulíř), 41. Frolík (Balinskis, Filippi), 62. Melancon

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Daneček) – J. Jeřábek, M. Doudera, Adámek, Čukste, Jaroměřský, Zahradníček – M. Růžička (C), Marcinko (A), Voženílek – Hrehorčák, Roman, Nestrašil – Svačina, Hudáček, Daňo – Kurovský, Dravecký (A), Chmielewski – Doktor.
Tréner: Zdeněk Moták

Bílí Tygři Liberec: Neužil (Kváča) – Melancon, Balinskis, Štibingr, Vitásek, J. Dvořák, Derner, Rosandić – Faško-Rudáš, Bulíř (C), Birner (A) – Frolík, Filippi, Flynn – Rychlovský, A. Najman, Vlach – Šír, Jelínek (A), Čederle.
Tréner: Patrik Augusta

Rozhodca: Hradil, Kika – Hlavatý, Axman

Diváci: 3 642