Európska konferenčná liga (predkolá)

Raków Częstochowa – FK Sūduva Marijampolė

0:0

koniec po penal. (4:3) (0:0)

29.07.2021, 19:00 • Městský stadion v Bílsku-Bělé, Polsko • 2. predkolo • Igor Mainka (@igor_mainka) cz

Tipsport: 1.27 5.2 12.4

Z utkání v Bílsku-Bělé je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (22:42:51)
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 16:21.
Největší nervy nabídla série v samém závěru. Nejprve přímý kop Lopeze zastavila tyč a poté o postupujícím rozhodla série pokutových kopů. Domácí hráči všechny čtyři proměnili, Suduvě selhali dva střídající hráči. Oba zvolili levou stranu, oba pokusy vyrazil brankář Kovačevič.

Ve třetím předkole se s Rubinem Kazaň utká Rakow Czestochowa. První souboj proti ruskému celku se uskuteční ve čtvrtek 5. srpna na polském území. Zda to bude opět na stadionu klubu Podbeskidzie Bielsko-Biala, či jiném, blíže Czestochowé, to se rozhodne v následujících dnech.

Pro Suduvu letošní pouť evropským pohárem končí.

5. séria 4:3

Gkargkalatzidis po rozběhu zvolil znovu levou stranu a i jemu se stala osudnou. Kovačevič vyskočil proti polovysoké střele a míč vyrazil vedle levé tyče! Rakow postupuje do třetího předkola!

4. séria 4:3

Poletanovič pomalou střelou po zemi do pravé strany proměnil pokutový kop.

4. séria 3:3

Taravel byl příliš z úhlu, čímž naznačil, kam bude střílet. Kovačevič jeho úmysl vystihl a střelu k tyči vyrazil!

3. séria 3:3

Fran Tudor pomalým rozběhem znervózněl brankáře Suduvy a pak prudkou střelou do pravé strany proměnil penaltu.

3. séria 2:3

Auzmendi přibrzdil před kopem, brankář Kovačevič skočil do strany, ale bylo to málo. Auzmendi penaltu proměnil.

2. séria 2:2

Arak vybral stejnou střelu, prudce po zemi k levé tyči. Brankář Giannikoglou se natáhl po míči, ale gólu nezabránil.

2. séria 1:2

Makas střelou po zemi k levé tyči poslal svůj tým znovu do vedení.

1. séria 1:1

Lopez zvolil prudkou střelu do pravé poloviny brány, brankář Giannikoglou netrefil stranu.

1. séria 0:1

Gorobsov zvolil pravou polovinu brány, Kovačevič zůstal na místě a Suduva vede.

Střílení penalt začíná.
Rozhodčí míří na stranu prázdné tribuny, kam nyní míří fanoušci ostatních sektorů. Penaltový rozstřel odstartují hráči Suduvy.
Ani prodloužení gól nenabídlo a o soupeři Rubinu Kazaň rozhodne dovednostní soutěž – penaltový rozstřel. Zamezit tomu mohl v závěru prodloužení Lopez, ale jeho přímý kop zastavila tyč. Suduva se v prodloužení po většinu času jen bránila a pokutové kopy jsou pro hráče trenéra Basadreho malým vítězstvím.