4:1

koniec (0:0)

22.05.2022, 17:00 • King Power Stadium, Leicester • 38. kolo • Adam Pavlíček cz

Tipsport: 1.75 4.27 4.54

Máme za sebou poslední kolo letošního ročníku Premier League. I přes první poločas, který nenabídl jedinou branku, a dokonce ani střelu na ní, jsme se dočkali gólově bohatého druhého poločasu. Leicester si díky své efektivitě došel pro tři body a skončí tak v tabulce na 8. místě, jen těsně pod evropskými soutěžemi. Southampton si může také oddychnout. I přes čtvrtou porážku v řadě se s Premier League neloučí a bude ji hrát i příští rok. Hostující celek skončí v tomto ročníku na 15. pozici. (18:59:37)
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:5.

90+7

90+6

90+6. Ayoze PÉREZ - 4:1

90+6

Leicester právě vstřelil branku! Tak přeci jen ještě jedna trefa, která udělá za dnešním zápasem definitivní tečku! AYOZE PÉREZ si připisuje druhou branku v dnešním zápase. Neváhal ani z další střelecké pozice, kterou dostal. Lookman poslal šikovnou přihrávku, kterou Pérez poslal nekompromisně z malého vápna pod horní tyč.

90+3

Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází William Smallbone.

90+1

Rozhodčí nastaví sedm minut nad rámec devadesáti minut. Může za to ošetřování hráčů z obou týmu, které jsme mohli v průběhu druhého poločasu sledovat.

89

Southampton ještě zkoušel přejít do útoku, pak ale Mohammed Salisu vyprodukoval faul, který k míči posílá opět domácí Leicester.

87

Zápas se nám pomalu blíží ke svému konci. Na obou stranách už je vidět, že chtějí zápas spíše v poklidu dohrát a tím udělat tečku za letošním ročníkem Premier League.

85

Balon se po přímém kopu odrazil příhodně pro Warda-Prowse, který ale netrefil podle představ. Jeho pokus míří výrazně mimo.

83

ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Shane Long.

82

Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Daniel Amartey.

81

81. Ayoze PÉREZ - 3:1

81

Leicester právě vstřelil branku! Rychlá odpověď na sebe nenechala dlouho čekat! James Maddison poslal přesný centr do vápna, odkud ho za brankovou čáru dopravil AYOZ PÉREZ, který neměl se zakončením žádný problém a posílá Leicester opět do dvoubrankového vedení.

79

79. James WARD-PROWSE - 2:1

79

Southampton právě vstřelil branku! Tielemans fauloval ve vlastním vápně, nařízenou penaltu pak proměnuje v branku nekompromisně JAMES-WARD-PROWSE – 2:1.

77

ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Ademola Lookman.

76

Djenepo hned po příchodu na hřiště zaměstnal domácí obranu. Dostal se s balonem téměř až do pokutového území, odkud pak pálil, jenže jeho pokus končí vysoko nad bránou.

4:1

Góly: 50. Maddison, 74. Vardy (H. Barnes), 81. Pérez (Maddison), 90+6. Pérez (R. Pereira) – 79. Ward-Prowse (pen.)

Karty:   70. Romeu (SOT)

Leicester City: Schmeichel – Castagne (70. R. Pereira), Evans, Fofana – N. Mendy – Dewsbury-Hall (63. Pérez), Tielemans, Maddison (82. Amartey), Justin – Vardy, H. Barnes (77. Lookman).
Náhradníci: D. Ward – Albrighton, Daka, Iheanacho, Söyüncü.

Tréner: Rodgers

Southampton FC: McCarthy – Walker-Peters, Lyanco, J. Stephens, Salisu, Redmond (83. S. Long) – Elyounoussi (72. Djenepo), Ward-Prowse, Romeu (90+3. Smallbone), S. Armstrong – A. Armstrong (63. Adams).
Náhradníci: Caballero – Bednarek, Diallo, Valery, Walcott.

Tréner: Hasenhutti

Rozhodca: Moss – Perry, Scott