25.10.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Martin Penker cz

Ode mně je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemné středeční ráno a někdy příště opět na shledanou. (03:44:05)
Hvězdy utkání:

1. Matthew Murray (PIT) 29 zák., 1 gól, 96,7%
2. Phil Kessel (PIT) 1+0
3. Cam Talbot (EDM) 42 zák., 2 góly, 95,5%
Dnešní utkání je za námi. Domácí nakonec vydřeli vítězství až v prodloužení, kdy se trefil Phil Kessel. Za domácí se dnes ještě trefil Ian Cole a za hosty jedinou branku utkání vstřelil Connor McDavid. Domácí si tak do tabulky připisují důležitý bonusový bod.

60:42

60:42 Phil KESSEL - 2:1

60:42

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí rozhodují o vítězi dnešního utkání! Malkin poslal skvělou přihrávku od levého mantinelu do mezikruží volnému PHILU KESSELOVI, a ten následně tváří v tvář Talbotovi nezaváhal a kotouč poslal krásně k pravé tyči! Asistence: Jevgenij Malkin.

60:10

Letang se dostal ke střele těsně před Talbotem, ale prostřelit ho nedokázal.

60:01

Třetí třetina je za námi. V závěrečné části hry jsme viděli dvě branky. Nejdříve se v třiačtyřicáté minutě trefil Ian Cole a v osmapadesáté minutě vyrovnával na 1:1 Connor McDavid. Utkání tak spěje do prodloužení, které začne za malou chvíli.

Střely na branku: 41 – 29 (v této třetině: 15 – 8)

60:00

58:42

Stav utkání je 1:1 a vypadá to, že se dnes dočkáme prodloužení, případně samostatných nájezdů.

58:00

Poslední dvě minutky třetí třetiny.

57:07

57:07 Connor MCDAVID - 1:1

57:07

Edmonton právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají na 1:1! CONNOR MCDAVID převzal kotouč v útočném pásmu. Následně se s ním dostal do levého kruhu, odkud krásnou střelou do protějšího horního růžku branky překonal dnes skvělého Murrayho! Asistence: Patrick Maroon a Oscar Klefbom.

55:30

Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Talbota.

54:33

Yamamoto se dostal ke střele z mezikruží, ale Murrayho překonat nedokázal. Ten si na své konto připsal další důležitý zákrok.

53:17

Závar před Murrayem, ale kotouč nakonec opět skončil v lapačce brankáře domácích.

52:53

Komerční přestávka.

52:50

Letang po předchozí zblokované střele schytal zřejmě kotoučem do nějakého nechráněného místa a za pomoci lékaře odchází do kabiny.

2:1

Góly a asistencie: 44. Cole (Reaves, Sheahan), 61. Kessel (Malkin) – 58. McDavid (Maroon, Klefbom)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel, Cole – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Sheahan, Hagelin – Reaves, McKegg, Kühnhackl.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson (A), Klefbom, Benning, Russell, Auvitu, Nurse – Yamamoto, McDavid (C), Maroon – R. Strome, Nugent-Hopkins, Lucic (A) – Caggiula, Draisaitl, Letestu – Kassian, Khaira, Pakarinen.

Rozhodca: Watson, McIsaac – MacPherson, Amell