2:1

koniec po penal. (5:3) (1:0)

29.07.2021, 15:00 • Šachtër Stadion • 2. predkolo • David Suchý cz

Tipsport: 4.1 3.53 1.75

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Karagandy, která po řádné hrací době sice vyhrála 2:1, přesto jsme museli do penaltového rozstřelu. V něm byli všichni domácí hráči úspěšní, naopak jako jediný se neprosadil hostující Morutan. FCSB tak díky inkasované brance v nastaveném čase druhého poločasu přichází o postup, Šachťor Karaganda se tak může radovat z postupu.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:10. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:10. (17:49:10)

5. séria 5:3

Stoprocentní bilance domácích, postup vystřelil Tattybajev, jenž mířil nad ruce brankáře.

4. séria 4:3

Nůž na krku měl hostující Vučur, kterému se ale povedlo proměnit.

4. séria 4:2

Domácí jdou do trháku. Atanaskoski mířil přesně pod břevno.

3. séria 3:2

První selhání. Hostující Morutan střelou doprostřed nechal vyniknout brankáře.

Pátým úspěšným střelcem je domácí Graf.

2. séria 2:2

Je podruhé vyrovnáno. Cretu si v poklidu poradil s brankářem.

2. séria 2:1

Za domácí se představil Bukorac, který mířil přesně nad brankáře.

1. séria 1:1

O vyrovnání se pokoušel Coman, jenž zakončení poslal pod ruku brankáře.

1. séria 1:0

Jako první se k exekuci postavil Rustemović, který mířil k pravé tyči.

Střílení penalt začíná.

120+1

Druhé prodloužení skončilo.

120+1

Žlutou kartu dostává Mawutor (FC Šachťor Karaganda).

119

Penaltový rozstřel je za rohem. Oba celky se nedokáží probojovat do vyložené šance, zřejmě se nebude ani nic nastavovat.

118

Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Kybyraj, přichází Nursejtov.

117

Posléze jsme sledovali další nedovolený zákrok. Tentokráte si na soupeře vyšlápl Dumitru, který povalil na zem Kybyraje.

116

Šachťor Karaganda si nyní vybojoval rohový kop.

114

Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Ovidiu Popescu, přichází Perianu.

113

Ani jeden z týmů se nemůže dostat k ničemu nebezpečnému. Nyní se vysoký centr snesl pouze na hlavu Bujvolova.

112

Hlavní sudí si v krátkém časovém sledu všiml dalšího nedovoleného zákroku, rozehrávat bude moci Šachťor Karaganda.

111

Do konce prodloužení zbývá poslední desetiminutovka. Sledujeme vyrovnanou podívanou, kterou dost možná rozhodnou až penalty.

109

Do rozehrávky se před malým momentem zapojil také hostující brankář Vlad, kterému se povedlo přesně najít Cordeu.

108

Šachťor Karaganda se zmocnil míče u svého pokutového území, posléze dokázal hrací předmět vyvézt Bujvolov.

107

Žlutou kartu dostává Rustemović (FC Šachťor Karaganda).
Žlutou kartu dostává Cordea (FCSB).

106

Odstartovalo nám druhé prodloužení. Tentokráte se o rozehrávku postaral domácí celek, přičemž si oba týmy vyměnily poloviny.

106

Začalo druhé prodloužení.

105

První poločas prodloužení skončil.

104

Morutan se před malým momentem dostal do hlavičkového zakončení, míč ale poslal výrazně vedle domácí branky.

103

Žlutou kartu dostává Tattybajev (FC Šachťor Karaganda).

102

Po dalším nedovoleném zákroku mohl volný kop rozehrávat domácí Rustemović, který ovšem našel pouze soupeře.

100

Je za námi úvodní desetiminutovka prodloužení. Zatím na vyloženou šanci čekáme, u balónu je nyní hostující Morutan.

98

Šackij musel odkopávat od své branky, přičemž se po chvíli dostal do zajímavé pozice Kybyraj, kterému se nepovedlo trefit přesně.

97

Do hostujícího pokutového území přiletěla další centrovaná nabídka, se kterou si ovšem dokázal poradit Vretu.

95

FCSB bude zahrávat další rohový kop.

94

Šachťor Karaganda se rychlou kombinací dostal do opačného pokutového území, kde se ovšem povedlo zakročit soupeři.

93

Hned v úvodu prodloužení dokázal u středového kruhu zakročit domácí Bukorac, který raději na jistotu dokázal uklidnit hru.

92

Odstartovalo nám první prodloužení. Tentokráte si rozehrávku vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

91

Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Valentin Cretu, přichází Harut.

91

Začal první poločas prodloužení.
Jdeme do prodloužení, oba celky totiž vstřelily stejný počet branek.

90+5

Druhý poločas skončil.

90+1

90+1. TATTYBAJEV - 2:1

90+1

Karaganda právě vstřelila branku!
Domácí celek jde podruhé v tomto duelu do vedení! AIDOS TATTYBAJEV si seběhl k zadní tyči, kam směřovalo prodloužení míče. Hostující obrana si ho nedokázala pohlídat a následovalo jednoduché zakončení.

90+1

Domácí celek zahrával jeden z posledních rohových kopů, jenomže obrana soupeře se dokázala ubránit.

90

Nastavuje se pět minut.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Domácí celek se tlačí kupředu, nezbývá mu ale moc času.

87

Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Tanase, přichází Dumitru.

87

Žlutou kartu dostává Serban (FCSB).

87

Po delší době mohl od své branky odkopávat hostující brankář Vlad, kterému se povedlo přenést hru na volného Creta.

85

Domácí celek se sice ubránil odkopem do bezpečnějšího prostoru, jenomže tam se volného balónu chopil zadák Vučur.

84

Bukorac před zraky sudího povalil na zem jednoho z protihráčů. K rozehrávce dalšího volného kopu se staví Cordea.

83

Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Mitošević, přichází Rustemović.
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Najarjan, přichází Nazymchanov.

82

Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Šikavka, přichází Tattybajev.

81

Nedovolený zákrok domácího celku znamená, že rumunský celek bude zahrávat poměrně slibnou standardní situaci.

80

Krátce po rozehrávce se zmocnil míče hostující Morutan, kterému se povedlo přenést hru na osamoceného Tanaseho.

79

Šachťor Karaganda to bude mít najednou hodně složité, bude muset totiž vstřelit branku. Do konce zápasu nezbývá moc času.

77

Rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného. FCSB se ovšem nechalo zamáčknout, Vlad si ale další zákrok nepřipíše.

76

76. COMAN - 1:1

76

Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
Hostujícímu celku se povedlo srovnat krok! Střídající FLORINEL COMAN si v pokutovém území našel prostor k zakončení, které směřovalo naprosto mimo dosah brankáře Šackiho.

76

Mitošević se postará o exekuci rohového kopu.

75

Šikavka málem obstaral druhou branku svého celku. S jeho zakončením si ale poradil brankář Vlad, následovat bude rohový kop.

73

Na pořadu dne bylo další autové vhazování domácích. Atanaskoski si dával poměrně načas, přesto se mu povedlo najít Mitoševiće.

72

FCSB si vybojovalo další rohový kop, ještě předtím ale bude následovat ošetření domácího hráče.

71

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Pakliže žádná další branka nepadne, půjdeme do prodloužení.

70

Šackij odkopával míč na opačnou polovinu, kde se po rychlé souhře dostal k centru Najarjan, jenž našel pouze protihráče.

69

Šackij s odkopem od své branky nepospíchá, zřejmě i tak pošle hrací předmět daleko na opačnou stranu hrací plochy.

67

Hostující Morutan se postaral o provedení standardní situace, jenomže pro tu si vyběhl domácí brankář Šackij, který rozehrál.

65

Nejprve se Mitošević postaral o provedení rohového kopu, posléze výrazěn vedle branky zakončoval domácí Graf.

64

Následovalo další autové vhazování, tentokráte z pravé strany. K rozehrávce se nakonec postavil hostující Morutan.

63

Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Octavian Popescu, přichází Razvan Oaida.

62

Je za námi zhruba hodina hry, která nám stále nabídla jedinou branku, o kterou se již v úvodu postaral domácí Gabyšev.

61

Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Gabyšev, přichází Kybyraj.
Střídání v týmu FC Šachťor Karaganda: ze hřiště odchází Sviridov, přichází Omirtajev.

60

Rohový kop pro hráče FCSB.

59

Rozehrávky standardní situace se chopil domácí Bukorac, který raději na jistotu rozehrál po zemi nakrátko na Najarjana.

58

U hranice pokutového území zodpovědně zakročil domácí Graf, kteérmu se povedlo odklidit míč do bezpečnějšího prostoru.

57

Tanase okamžitě přenášel hru na levou stranu, kde se Popescu nedokázal rychlostním způsobem dostat přes Gabyševa.

56

Žlutou kartu dostává Coman (FCSB).

55

Na opačné straně se pokoušel zahrozit domácí útočník Sviridov, který ovšem pálil poměrně dost vedle hostující branky.

54

V krátkém časovém sledu jsme sledovali další slušnou šanci FCSB, Popescu ovšem nedokázal zaměstnat brankáře.

53

To vše znamená, že brankář Šackij bude moci znovu odkopávat od své branky.

52

Popescu cpal míč za každou cenu směrem k šestnáctce, odkud nakonec výrazně vedle branky zakončoval hostující Morutan.

51

Hra se znovu přesunula k domácímu pokutovému území, kde odkopem na jistotu zasahoval Mawutor.

50

A v pokutovém území se přeci jenom po povedené souhře dostal do zakončení hostující Tanase, který ale netrefil branku.

49

Po rychlé kombinaci se FCSB dostalo s míčem do opačného pokutového území, kde musel brankář Šackij přeci jenom zasahovat.

48

Hned v úvodu druhého poločasu se míč dostal ven z hrací plochy a vhazovat tak bude moci obránce Morutan.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Radunović, přichází Serban.
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Ondrášek, přichází Coman.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí obránce Gabyšev. Šachťor Karaganda byl v úvodu utkání o něco aktivnější, po vstřelené brance převzal iniciativu nad utkáním soupeř. FCSB si vypracovalo několik slušných šancí, ke vstřelení branky to ovšem zatím nevyšlo.

45+2

45+1

Domácí celek si konečně trochu užil míče, Bukorac ovšem nepřesně zkoušel najít útočníka Šikavku.

44

V krátkém časovém sledu navíc přišel hraniční souboj, nicméně hlavní sudí nakonec nechává pokračovat v utkání.

42

Po delší době se k míči znovu dostal domácí brankář Šackij, který se postaral o dalekonosný odkop na opačnou polovinu.

40

Popescu se postaral o provedení standardní situace ze zajímavé vzdálenosti, v pokutovém území ale zasahoval Bujvolov.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

37

Kousek od svého pokutového území fauloval jeden z hostujících hráčů, následovat tak bude zajímavá standardní situace.

36

Žlutou kartu dostává Vučur (FCSB).

35

Cretu to z pravého křídla zkoušel centrem do pokutového území, tam ovšem číhala pouze připravená obrana domácích.

34

Najarjan si věřil na rychlostní úprk přes jednoho z protihráčů, nakonec ho ovšem hostující hráč zastavil čistým způsobem.

33

Šachťor Karaganda se s míčem daleko nedostal, kousek od středového kruhu totiž do protihráče narazil Mitošević.

32

Hosté jsou v posledních minutách aktivnější. Ke svému prvnímu zakončení se dostal Tanase, který trefil pouze protihráče.

31

Je za námi zhruba třetina hry, která nám zatím nabídla jedinou branku, o kterou se v úvodu postaral domácí Gabyšev.

29

Zablokovaná střela nakonec přinesla další rohový kop pro FCSB. Domácí obrana také v tomto případě v poklidu zakročila.

28

A do zajímavé střelecké pozice se před malým momentem dostal Popescu, kterému se ale nepovedlo ideálně vystřelit.

27

Popescu to zkoušel centrem do pokutového území, jenomže vzdušná nabídka skončila pouze v rukavicích brankáře domácích.

26

Míč se nyní dostal celým objemem ven z hrací plochy a následovat bude autové vhazování v podání Atanaskoskiho.

25

Sviridov podruhé v tomto duelu musel faulovat, po jeho zákroku se na zemi ocitl Radunović, který sám obstará standardní situaci.

24

A ke svému prvnímu zakončení se dostal Ondrášek, který si vyskočil na centr, jenomže domácí branku nedokázal trefit.

23

Rohový kop jsme sledovali také na druhé straně a znovu se k němu postavil křídelník Cordea, který našel pouze obránce.

21

Mitošević posílal do pokutového území zajímavý centr, jenomže Morutan dokázal odhlavičkovat hodně vysokou nabídku.

20

Šachťor Karaganda bude zahrávat rohový kop.

19

Do domácí rozehrávky se navíc zapojil také domácí brankář Šackij, který také v tomto případě na jistotu rozehrával po zemi.

18

Rumunský celek se s míčem dostal na polovinu soupeře, jenomže špatnou nahrávku od Ondráška zachytila obrana.

17

K rozehrávce se nakonec postavil křídelník Cordea, který svým vysokým centrem našel pouze hlavu připraveného protihráče.

16

Hostující celek navíc bude zahrávat první rohový kop zápasu.

15

Šachťor Karaganda je při chuti, jenomže pro změnu se do šance dostal Radunović, který pouze nechal vyniknout brankáře.

14

Šackij se nakonec postaral o rozehrávku od své branky, sledovali jsme rozehrávku po zemi na osamoceného Mawutora.

13

Napadající Tanase napadal rozehrávku natolik aktivně, že nakonec fauloval a na zemi se tak ocitl domácí brankář Šackij.

11

11. GABYŠEV - 1:0

11

Domácí celek se dostává do vedení! Kousek od pokutového území jsme sledovali zakončení směrem na brankáře Vlada, který vyrážel míč pouze před sebe, kde byl s dorážkou připraven MICHAIL GABYŠEV.

10

FCSB se znovu s míčem usadilo na polovině soupeře, kde se Tanasemu povedlo rychlostním způsobem přejít přes protihráče.

9

Hostující celek rozehrával od svého pokutového území. Obránce Radunović raději nakrátko rozehrál na kopačku Tanaseho.

8

V úvodu zápasu sledujeme poměrně dost faulů, tentokráte se jím prezentoval domácí Mitošević.

7

FCSB se postupnou kombinací dostalo na opačnou polovinu hrací plochy, kde nahrávku dokázal včas zablokovat Bujvolov.

6

Přímo před zraky sudího si posléze faulem pomohl domácí Sviridov, který místo míče zasáhl pouze nohu obránce soupeře.

5

Kousek od středového kruhu se povedlo zakročit hostujícímu Morutanovi, který byl v době nahrávky zastaven nedovoleným způsobem.

4

Šachťor Karaganda přenášel hru na pravou stranu hrací plochy, kde si o nahrávku řekl osamocený Gabyšev.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu si s míčem zahrál hostující brankář Vlad, kterému se povedlo rozehrát směrem na Vučura.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

1

FC Šachťor Karaganda: Šackij (C) – Gabyšev, Mawutor, Graf, Bujvolov, Atanaskoski – Najarjan, Bukorac, Mitošević – Sviridov, Šikavka
Náhradníci: Sajlajov, Trofimec – Kybyraj, Nazymchanov, Nursejtov, Omirtajev, Tattybajev, Rustemović

FCSB: Vlad – A. Cretu, V. Cretu, Vučur, Radunovič – Morutan, Ov. Popescu, Tanase (C) – Cordea, Ondrášek, Oc. Popescu
Náhradníci: Straton – Coman, Cristea, Dumitru, Harut, Musi, Oaida, Perianu, Serban, Stoica.
FCSB

I tak bude favoritem tohoto dvojzápasu rumunský FCSB. Domácí tým tohoto zápasu před necelým týdnem zahájil nový ročník své domácí soutěže, do které ale nevstoupil nejlépe. Duel na hřišti Botosani nakonec branku nenabídl, oba celky si tak rozdělily po bodu. Před startem ligového ročníku FCSB sehrálo tři přípravné duely, přičemž ve všech třech případech dokázalo vyhrát. Naposledy si díky pěti brankám poradilo s Glorii Buzau. FCSB bude favoritem dvojzápasu, v rámci prvního zápasu by potřebovalo vyhrát.
FC Šachťor Karaganda

Kazašský FC Šachťor Karaganda se ve své domácí soutěži momentálně nachází na druhé pozici ligové tabulky, přičemž na vedoucí Tobol ztrácí pouze jeden bod. Karaganda letos v lize přišla o body v sedmi případech, v minulém kole se jí ovšem povedlo přeseknout sérii dvou porážek v řadě. Karaganda se naposledy představila v rámci domácího poháru proti Kyzylzahru. Tento duel nakonec přinesl hned pět branek, z vítězství poměrem 3:2 se nakonec radoval hostující tým tohoto zápasu.
Evropská konferenční liga má na programu odvetné zápasy druhého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Šachťor Karaganda a FCSB.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.