3:2

koniec (1:2)

29.07.2021, 20:00 • De Kuip (Rotterdam) • 2. predkolo • David Suchý cz

Tipsport: 1.03 16.4 35.0

Je konec. Feyenoord Rotterdam nakonec v dnešním odvetném duelu dokázal vyhrát 3:2, což znamená postup. Nizozemský celek se ovšem hodně nadřel, vyrovnávací branka totiž přišla krátce po hodině hry. Feyenoord Rotterdam měl i nadále výrazně více ze hry, vedoucí a zároveň rozhodující branka přišla v samotném závěru, přičemž jsme nemuseli ani do prodloužení. (21:55:00)
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 9:2. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:3.

90+7

90+5

Střídání v týmu KF Drita: ze hřiště odchází Ajzeraj, přichází Irogue.

90+4

Drita to bude mít nyní hodně složité, potřebuje totiž za každou cenu skórovat. Feyenoord je hodně blízko k postupu.

90+3

Střídání v týmu KF Drita: ze hřiště odchází Vucaj, přichází Krasniqi.

90+1

Šest minut nad rámec.

90

90. TIL - 3:2

90

Feyenoord právě vstřelil branku!
Domácí celek se přeci jenom dočkal, Drita nebyla daleko od prodloužení! Feyenoord se v závěru dostal do obrovského tlaku, po dalším rohovém kopu se k hlavičce dostal jeden z domácích, který trefil tyč. O úspěšnou dorážku se ale postaral GUUS TIL.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, utkání dost možná skutečně půjde do prodloužení.

87

A mohlo být pro Dritu veselo. Zničehonic se do zajímavé šance dostal Islami, který ale nedokázal vyzrát na Bijlowa.

85

Senesi to zkoušel dalším ostrým centrem směrem do pokutového území, hostující obrana znovu dokázala zakročit.

84

Senesi se nakonec postaral o provedení standardní situace svého celku, ta ale nepřinesla vůbec nic nebezpečného.

83

Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Pedersen, přichází Haps.

81

Do konce druhého poločasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Pakliže výsledek takto dopadne, půjdeme do prodloužení.

80

Bijlow se znovu zapojil o rozehrávky svého celku, tu dokázal přesným odkopem poslat na pravou stranu hrací plochy.

79

Žlutou kartu dostává Maloku (KF Drita).

78

Drita si vybojovala rohový kop.

77

Přesto sledujeme celkem dost nepřesností, a to také z domácí strany. Drita si nyní vybojovala další autové vhazování.

76

Feyenoord Rotterdam to zkoušel další vzdušnou nabídkou do pokutového území, tam ovšem číhal hostující Muja.

75

Maloku tak dokázal podržet svůj celek v relativně dobré pozici, i tak nás od prodloužení dělí ještě hodně času.

74

Na opačné straně málem poslal domácí celek do vedení Sinisterra, který v zajímavé příležitosti neprostřelil brankáře.

73

Po delší době jsme se navíc dočkali zakončení ze strany Drity. Zakončující Muja ovšem nedokázal trefit branku.

71

Do konce druhého poločasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Drita je pod velkým tlakem, výhradně se tedy brání.

70

Pakliže by tento zápas skončil tímto výsledkem, šli bychom do prodloužení. Přesto do konce zápasu zbývá ještě hodně času.

69

Střídání v týmu KF Drita: ze hřiště odchází Fazliu, přichází Islami.

68

68. TIL - 2:2

68

To se dalo čekat, domácí celek totiž srovnal krok! Senesimu se povedlo v dobré pozici najít volného GUUSE TILA, který si také podruhé v tomto duelu věděl rady proti hostujícímu brankáři.

67

O nahrávku si navíc řekl také znuděný brankář Bijlow, kterému se u postranní lajny povedlo najít naprosto volného spoluhráče.

66

Simonovski se pokoušel prodrat se přes obranu soupeře, jenomže domácí celek dokázal čistým způsobem vydolovat míč.

65

V hlavičkovém souboji se nejvýše do vzduchu dostal hostující Jamal, kterému se povedlo odehrát míč do bezpečí.

64

Domácí celek se znovu nastěhoval do opačného pokutového území, kam během chvíle přiletěly hned dva ostré centry.

63

Krátce po prvním střídání tohoto zápasu se do střelecké pozice dostal Toornstra, kterému se ale nepovedlo trefit branku.

62

Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Jahanbakhsh, přichází Boženík.

61

Kokcu se nakonec postaral o tuto rozehrávku rohového kopu, jenomže také v tomto případě dokázala zakročit hostující obrana.

59

Feyenoord je i nadále mnohem aktivnějším týmem, výsledkem je zisk dalšího rohového kopu.

58

Žlutou kartu dostává Sinisterra (Feyenoord Rotterdam).

57

Snad poprvé ve druhém dějství si s míčem zahrál také domácí brankář Bijlow, který na jistotu rozehrál na Senesiho.

56

Dritě se nyní povedlo poměrně dlouhou dobu držet míč na svých kopačkách, domácí marně napadají rozehrávku.

55

O rozehrávku se také v tomto případě postaral záložník Kokcu, který to pro změnu zkoušel nakrátko po zemi na Tornstru.

54

Drita je v úvodu druhého poločasu pod obrovským tlakem, nyní se bude bránit dalšímu rohovému kopu.

53

Pochopitelně se k rozehrávce postavil Kokcu, kterému se díky centru povedlo najít Fera, jenž si na brankáře nepřišel.

52

Feyenoord se pokusí zahrozit díky dalšímu rohu.

51

Maloku s rozehrávkou od své branky rozhodně nikam nespěchal, navíc se mu povedlo odkopnout daleko od branky.

50

Žlutou kartu dostává Jahanbakhsh (Feyenoord Rotterdam).

49

Toornstra to posléze zkoušel přímým pokusem na branku soupeře, jenomže trefil pouze protihráče.

48

Hned v úvodu druhého poločasu se domácí celek dostal do opačného pokutového území kde byl centr zablokován.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Je za námi první poločas, který nám nakonec přinesl tři branky. Podle očekávání se Feyenoord díky velkému tlaku dostal do vedení, jenomže soupeř během čtyř minut otočil výsledek a po poločase tak drží nadějné jednobrankové vedení.

45+3

45+2

Jašari se ve druhé minutě nastaveného času postaral o rozehrávku volného kopu z vlastní obranné poloviny.

44

Po delší době se domácí celek dostal do zakončení, Tilova prudká rána trefila pouze jednoho z obětavých protihráčů.

42

Centrem do pokutového území to zkoušel domácí Pedersen, který ovšem trefil pouze dobře stojícího protihráče.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Jamal to zkoušel vysokým odkopem na opačnou stranu hrací plochy, tam se ovšem nacházel pouze připravený protihráč.

37

V posledních minutách nesledujeme nic moc extra zajímavého, tentokráte bude hostující brankář odkopávat od branky.

35

Znovu se k rohovému praporku postavil záložník Kokcu, který ale nedokázal vymyslet vůbec nic nebezpečného.

34

Feyenoord si nyní vybojoval další rohový kop.

33

Na opačné straně jsme sledovali velice přesné přenesení hry, se kterým si nakonec dokázal poradit domácí Kokcu.

32

A málem to mohlo být o dvě branky. Fazliu tentokráte nedokázal vyzrát na domácího brankáře Bijlowa.

31

Je za námi zhruba třetina hry, která nám stále nabídla tři zásahy. Feyenoord se po rozehrávce od vápna dostává na druhou stranu.

30

Žlutou kartu dostává Toornstra (Feyenoord Rotterdam).

29

Dritě se nyní povedlo poměrně dlouho držet míč na svých kopačkách, což jí pochopitelně maximálně vyhovuje.

28

Domácí jsou střelecky aktivní, jenomže zakončení nesměřují mezi tři tyče. Tentokráte o pořádný kus minul branku Linssen.

27

V krátkém časovém sledu navíc došlo k dalšímu nedovolenému zákroku, po kterém se na zemi ocitl domácí Malacia.

26

Maloku tak zasahovat nemusel, výrazně mu totiž pomohla obrana soupeře, od které se míč odrazil k volnému spoluhráči.

25

Poprvé se divákům připomněl domácí útočník Jahanbakhsh, který si našel střeleckou pozici, jenomže trefil pouze protihráče.

24

Drita se po delší době dostala na polovinu soupeře, zisk autového vhazování z toho ovšem nebude.

23

Kokcu se posléze postaral o rozehrávku další standardní situace, nejvýše do vzduchu se ale dostal jeden z protihráčů.

22

Fazliu šel do souboje o hrací předmět hodně agresivně, podle sudího si nakonec on sám pomohl nedovoleným způsobem.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím nabídla hned tři přesné zásahy, přičemž dva z nich obstarala hostující Drita.

20

Feyenoord Rotterdam pokračuje v aktivitě, tentokráte si díky zablokovanému centru vybojoval autové vhazování.

19

Linssen se před malým momentem dokázal s míčem dostat k hranici pokutového území, kde trefil pouze soupeře.

18

Také v tomto případě se k oné rozehrávce postavil Kokcu, kterému se povedlo najít Linssena, jenž ale netrefil branku.

16

16. FAZLIU - 1:2

16

KF Drita právě vstřelila branku!
To je neskutečné, Drita jde dokonce do vedení! ASTRIT FAZLIU si seběhl za domácí obranu, kde nahrávku tečoval právě jeden z obránců. Proti hostujícímu hráči vyběhl také brankář, který ale míč nedokázal trefit.

15

Krátce po rozehrávce došlo k zablokovanému centru a domácí mužstvo se tak chopí rozehrávky rohového kopu.

14

Feyenoord Rotterdam si pořádně zahrává, i tak do konce zápasu zbývá hodně času a očekávat se dá ještě hodně branek.

12

12. SIMONOVSKI - 1:1

12

Tak to je obrovský šok, je tu totiž vyrovnání! Sražený centr nakonec směřoval do malého vápna, kde se nacházel osamocený MARKO SIMONOVSKI, kterému stačilo pouze nastavit kopačku.

11

Od svého pokutového území tak mohl rozehrávat hostující Maloku, který to na jistotu zkoušel po zemi nakrátko.

10

Linssen se prodíral za obranu soupeře, jenomže podle pomezního sudího se nacházel pouze v ofsajdu.

9

Drita to bude mít najednou hodně složité, prohrává o jednu branku, přesto do konce tohoto zápasu zbývá dost času.

7

7. TIL - 1:0

7

Domácí celek jde do kýženého vedení! Domácí totiž rozehráli rohový kop nakrátko, načež k zadní tyči putoval vysoký centr, který před odkrytou branku vracel Linssen, kterému se povedlo najít volného GUUSE TILA.

7

Před malým momentem jsme se dočkali zakončení také na druhé straně, Linssenovi se rána moc nepovedla.

6

A po rychlé souhře se nakonec do těžké pozice pro zakončení dostal Fazliu, kterému se nepovedlo zamířit přesně.

5

O rozehrávku standardní situace se tedy postaral hostující Maloku, který to zkoušel dalekonosným pasem na druhou stranu.

4

Tentýž hráč se posléze pokoušel o dorážku, jenomže si proti Limanimu nakonec počínal nedovoleně.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu se Feyenoord Rotterdam málem dočkal kýžené branky, jenomže Kokcu trefil pouze tyč.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Pedersen, Fer, Senesi, Malacia – Toornstra, Kokcu, Til – Jahanbakhsh, Linssen, Sinisterra
Náhradníci: Marciano, Jansen – Antonucci, Bannis, Boženík, Burger, Conteh, Haps, Hartjes, Hendriks, Milambo

KF Drita: Maloku – Limani, Jamal, Cuculi, Blakqori – Vucaj, Jašari – Muja, Fazliu, Ajzeraj – Simonovski
Náhradníci: Rexhepi – Balde, Cakolli, Haxhimusa, Irogue, D. Islami, P. Islami, Krasniqi, Kryeziu, Namani.
Feyenoord Rotterdam

Nizozemský Feyenoord Rotterdam je obrovským favoritem na postup. V posledním ročníku Eredivisie skončil pátý a v play-off o postup do předkola zdolal Spartu Rotterdam i Utrecht. V přípravě odehrál Feyenoord šest zápasů. Porazit dokázal třeba Curych, AEK Atény nebo Brémy. Jedinou porážku si nizozemský celek připsal s Young Boys Bern. Feyenoord překvapivě v prvním duelu branku nevstřelil, nyní má ale výhodu domácího prostředí.
KF Drita

KF Drita je celek z Kosova. Drita postoupila do pohárové Evropy díky druhému místu v posledním vydání kosovské ligy. V prvním předkole Evropské konferenční ligy narazila Drita na celek Decic z Černé Hory. Celek z Kosova si postup zajistil po výsledcích 2:1 a 1:0. V předkole s Feyenoordem ale může jen překvapit, přičemž první duel na půdě Drity branku nepřinesl, tak bude odveta ještě hodně zajímavá.
Evropská konferenční liga má na programu odvetné zápasy druhého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi Feyenoord Rotterdam a KF Drita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

3:2

Góly: 7. Til (Linsen), 68. Til (Senesi), 90. Til – 12. Simonovski (Ajzeraj), 16. Fazliu

Karty:   30. Toornstra (FEY), 50. Jahanbakhsh (FEY), 58. Sinisterra (FEY) – 79. Maloku (KFD)

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Pedersen (83. Haps), Fer, Senesi, Malacia – Toornstra, Kokcu, Til – Jahanbakhsh (62. Boženík), Linssen, Sinisterra

KF Drita: Maloku – Limani, Jamal, Cuculi, Blakqori – Vucaj (90+3. Krasniqi), Jašari – Muja, Fazliu (69. Islami), Ajzeraj (90+5. Irogue) – Simonovski

Rozhodca: Eskas (NOR) – Haglund (NOR), Ytterland (NOR)

Karaganda – FCSB koniec po penal. (5:3) 15:00 2:1

FK Liepāja – CSKA Sofia koniec po penal. (1:3) 16:00 0:0

Tobol Kostanaj – Hajduk Split koniec po predl. 17:00 4:1

Vaduz – Újpest FC 18:00 1:3