Európska liga (predkolá)

KRC Genk – NK Lokomotiva Záhreb

2:0

koniec (1:0)

25.08.2016, 20:00 • Luminus Arena, Genk • Play-off • Petr Hluchý (@PetrHluchy) cz

Tipsport: 1.4 5.1 7.4

Z dnešního utkání je to ode mne vše! Budu se s vámi těšit na shledanou u dalších textových přenosů. Hezký zbytek večera a dobrou noc! (22:02:42)
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 0:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:10.
Je dobojováno! Dalším postupujícím do skupinové fáze Evropské ligy je belgický KRC Genk, který navzdory remíze z prvního utkání neponechal nic náhodě a v odvetném zápase, na domácí půdě, porazil Lokomotivu Záhřeb 2:0. O dnešní branky se postaral již ve 2.minutě Mbwana Samata a následně v 50.minutě Leon Bailey. Losování skupin Evropské ligy je na programu zítra, tedy v pátek 26. srpna, od 13 hodin.

90+2

90

Následně se balón dostal k nedávno příchozímu Karelisovi, jenž svou dělovkou výborně prozkoušel Zagoracovu pozornost. Brankář Záhřebu byl pozorný a včas na svém místě!

89

Přímý kop pro domácí! Hráči Genku jej rozehráli nakrátko přízemní rozehrávkou.

86

Posledních pět minut! Domácí hráči již nechtějí nic ponechat náhodě, uchylují se k bezpečné kombinaci a tedy i bezproblémovému dohrání dnešního zápasu.

83

Marič se z posledních sil snaží v závěru zápasu vymyslet ještě něco kloudného, ovšem proti tomu se teď postavil pomezní sudí značící ofsajd.

82

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Pozuelo, přichází Kumordzi.

81

Gólman Bizot dnes zatím neměl prakticky žádnou práci, nyní však dostává poněkud zbytečnou žlutou kartu za zdržování.

80

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Samata, přichází Karelis.

78

A žlutému napomenutí neunikne ani Ivan Sunjič, který v osobním souboji poslal Pozuela nečistě k zemi.

76

Popravdě řečeno, na hráčích Lokomotivy není vidět kdovíjaká snaha alespoň zdramatizovat závěr dnešního mače. Hosté působí vesměs odevzdaným dojmem.

74

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Bailey, přichází Kebano.

72

Střídání v týmu NK Lokomotiva Záhřeb: ze hřiště odchází Bockaj, přichází Cekici.

72

Walshova střela z velkého úhlu nenadělala Zagoracovi příliš potíží.

70

Ivanušec se pustil s míčem do útoku, po pár vteřinách jej však Samata nevybíravě sestřelil a od sudího odchází se spravedlivou žlutou kartou.

68

Další rohový kop pro domácí, Pozuelo opět jen naslepo centroval před Zagoracovu bránu.

66

Střídání v týmu NK Lokomotiva Záhřeb: ze hřiště odchází Capan, přichází Ivanušec.

65

Capanův ostrý zákrok na Ndidiho nezůstane u rozhodčího nepotrestán, chorvatský defenzivní záložník vidí od sudího Beatona žlutou kartu.

63

Marič se ocitl s míčem v dobré palebné pozici, ale tak jako jeho spoluhráče, i jeho trápí velká nepřesnost v zakončení.

61

Před sebou máme s největší pravděpodobností poslední půlhodinku dnešního klání, Lokomotiva musí pro postup vstřelit tři branky, v případě remízy 2:2 by se muselo prodlužovat.

58

Drobným zákrokem se teď provinil Majstorovič, ovšem faul to byl více než důležitý. Obránce Záhřebu zastavil rozbíhajícího se Samatu ihned v zárodku, nebýt toho, mohla by z toho být slibná šance pro Genk.

56

Pozuelův centrovaný balón letěl do velkého vápna, kde jej hráči Lokomotivy dostali včas pod svou kontrolu.

55

Rohový kop pro domácí.

54

Také Heynen odchází po faulu na útočníka hostí Mariče od rozhodčího jen s domluvou.

50

Genk právě vstřelil branku!
Nyní je to se Záhřebem již hodně vážné! Trossard přeneseným centrem za obranu vystihl uvolněného LEONA BAILEYHO, který navyšuje na dvougólový náskok pro Genk.

49

Petar Bockaj znovu u balónu a z dobrých třiceti metrů opět nemíří svou ránu mezi tři tyče.

48

Uronen výborně pronikal s míčem po levé straně hřiště, avšak na poslední chvíli ho i za cenu faulu zastavil Bartolec.

46

Střídání v týmu NK Lokomotiva Záhřeb: ze hřiště odchází Grezda, přichází Coric.

46

První poločas je již minulostí, poté co skotský rozhodčí Beaton ukončil první poločas, odcházejí hráči do šaten za stavu 1:0. Tento stav je již velmi nadějným k postupu pro domácí Genk, hosté ze Záhřebu potřebují pro postup nyní vstřelit 2 branky. Situace je pro Lokomotivu o to bledější, že si v dosavadních minutách nedokázala vypracovat žádnou větší šanci. Druhý poločas začne přibližně v 21:05.

45+2

45+2

Bockaj z následného přímého kopu nastřelil pouze dobře postavenou zeď, nic víc už se v první půli nestane.

45+1

Uronenův lehký šlapák na kapitána Záhřebu neunikl bystrému oku hlavního rozhodčí, který okamžitě píská.

45

Hlavní rozhodčí bude nastavovat 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.

44

Následného přímého kopu se ujal Pozuelo, který si sice připisuje střelu na bránu, avšak tu bez problému kryje hostující brankář.

43

Tak jako v prvním utkání, tak i dnes vidí Sinisa Rozman od sudího žluté napomenutí. Rozman si v klíčovém okamžiku musel pomoct rukami, aby zastavil unikajícího Baileyho.

39

Nicméně Pozuelův centr „do ohně“ se dostává pouze na kopačky soupeře, který míč okamžitě odklízí do bezpečné vzdálenosti.

38

A možnost rohového kopu si vyzkouší také hráči KRC Genk!

34

Fiolicův centr do vápna se v hloučku hráčů odrazil na stopera Dina Periče, jenž ukázal, že střelba z první není zrovna jeho parketou a bránu vysoce přestřeluje.

33

Rohový kop pro NK Lokomotivu Záhřeb!

30

Právě nyní hlavní rozhodčí ze Skotska na chvíli přerušuje zápas a vzhledem k vysokým letním teplotám nařizuje pauzu na doplnění tekutin.

28

Avšak brankář Bizot velmi jistým zákrokem likviduje prozatím jedinou vážnější akci Lokomotivy, již si připisuje Bockaj.

25

Oba celky se teď s pravidelností střídají v držení balónu, hosté by se měli rozhodně více vytáhnout do útoku.

22

První rohový kop zápasu! Fiolic centrem od rohového praporku hledal ve vápně své spoluhráče, avšak našel pouze hlavu Dewaesta.

21

Walsh byl nucen i za cenu faul zastavit po kraji rychle rozběhnutého Bockaje, zatím se vše řeší bez karetních postihů.

19

Mbwana Samata se ocitl sám za obranou, ale rovněž také v ofsajdové pasti.

17

Hra se v posledních okamžicích přelévá ze strany na stranu, dochází k častým osobním soubojům, které rozhodčí zatím jen slovně napomíná.

13

Ke slovu se dostal také chorvatský záložník Petar Bockaj, jenž si povodil míč středem hřiště, ale bránu ve finále netrefil.

11

Sunjič si v souboji s Pozuelem musel poradit drobným zákrokem, který však hlavní rozhodčí Beaton posoudil jako nedovolený.

9

Bailey vystřelil prudkou střelu ze střední vzdálenosti a přivodil brankáři Zagoracovi značné potíže!

8

Bartolec je v útočné akci zastaven pomezním sudím, který zdviženým praporkem značí ofsajd.

5

Domácí hráči mají v úvodních minutách i dále navrch, hosté se zatím prakticky nedotkli balónu.

2

Domácí hráči se pustili do utkání zhurta a již ve 2.minutě skórují! Bailey z pravé strany našel neobsazeného MBWANA SAMATU, jenž neomylně propálil gólmana Zagoraca.

1

KRC Genk: Bizot – Walsh, Dewaest (C), Colley, Uronen – Pozuelo, Ndidi – Bailey, Heynen, Trossard – Samata
Náhradníci: Koteles – Janssens, Karelis, Kebano, Kumordzi, Vanzeir, Wouters

NK Lokomotiva Záhřeb: Zagorac – Bartolec, Majstorovič, Perič, Rozman – Capan, Sunjič – Grezda, Fiolic (C), Bockaj – Marič
Náhradníci: Filipovic – Cekici, Coric, Doležal, Ivanusec, Karacic, Majer

Rozhodčí: Beaton – Potter, Chambers.
Dobrý večer! Vítám vás u sledování odvetného zápasu 4.předkola Evropské ligy, ve kterém se dnes střetne KRC Genk a NK Lokomotiva Záhřeb.

Belgičané vstoupili do tohoto dvojzápasu jako favorité, na hřišti soupeře vedli již 0:2, ale celek Lokomotivy díky dvěma slepeným trefám ukázal, že zas tak lehkým soustem pro Genk rozhodně nebude – první zápas skončil pro oba celky smírně 2:2. Poněkud smolný výsledek vzhledem k počátečnímu vývoji, ale je třeba podotknout fakt, že Genk v posledních třiceti minutách působil naprosto bezzubě.

Na hostující tým není vyvíjen takový tlak, v roli papírového outsidera může jen překvapit, avšak vzhledem k prvnímu utkání nastoupí do odvety s mírnou nevýhodou. Postupový klíč je následující – Genku stačí bezbranková remíza, remíza 1:1 nebo výhra. Naopak Záhřeb pro postup potřebuje jakoukoliv výhru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.