Európska liga (predkolá)

ŠK Slovan Bratislava – Pjunik Jerevan

5:0

koniec (2:0)

06.07.2017, 19:00 • Štadión Pasienky, Bratislava • 1. predkolo • Miroslav Kováčik

: 1.3 8.6 25.0

Bratislavský Slovan potvrdil úlohu favorita aj v druhom zápase a celkovým skóre 9:1 postúpil do druhého predkola Európskej ligy. Arménsky Pjunik Jerevan nestačil na kvalitu slovenského vicemajstra a za dva zápasy vyprodukoval len dve priame strely na bránu. Slovan sa v druhom polčase presadil trikrát v priebehu štyroch minút. Najskôr parádne trafil Joeri de Kamps, následne skompletizoval hattrick Jakub Mareš a gólový účet zápasu uzavrel kapitán Boris Sekulič. V druhom predkole na belasých čaká dánsky klub BK Lyngby. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (21:02:10)

90+3

90+2

V samotnom závere musel predviesť rutinný zákrok brankár domáceho tímu. Z veľkej diaľky pálil Narek Aslanyan, ale jeho strela nemala veľa šancí na úspech.

90+1

Domáci po centri z ľavej strany prišli o loptu, a tak rýchly výpad hostí musel prerušiť dobrý taktickým faulom Joeri de Kamps. Všetko sa to zaobišlo bez žltej karty.

90

Riadny hrací čas dnešného zápasu sa naplnil. Nadstavovať sa budú ešte tri minúty a túto 180-sekundovú porciu začne odkop od brány Dominika Greifa.

89

Obrovská šanca na strane domáceho tímu. Boris Sekulič poslal z pravej strany dobrý center do šestnástky, do nej si krásne nabehol Vukan Savičevič, ale z tutovej pozície srbský futbalista hlavičkoval vedľa brány.

87

Diváci na bratislavských Pasienkoch odmeňujú svojich chlapcov za predvedený výkon potleskom. Belasí dnes predviedli skutočne dobrý výkon a zaslúžene postúpia do ďalšieho predkola.

86

Mitchell Schet ukazuje svoju rýchlosť. Aj teraz sa prehnal okolo brániacich hráčov, v šestnástke našiel Borisa Sekuliča, no ten namiesto strely volil zbytočnú kľučku na obrancu súpera.

85

Až v tejto fáze stretnutia vidíme prvý kartový trest. Jeho autorom je František Kubík, ktorý žltú kartu dostal zrejme za dodatočné protesty.

84

Róbert Vittek sa dostal do ďalšieho hlavičkového zakončenia, keď si pekne nabehol na center Mitchella Scheta. Tentokrát bol jeho pokus tečovaný, a tak bude nasledovať ďalší roh.

83

Po ďalšom rohovom kope z pravej strany sa dostal k hlavičke Róbert Vittek. Skúsený útočník zakončoval z náročnej pozície a preto jeho pokus mieril vedľa ľavej žrde.

82

Po rohovom kope sa belasí dostali k niekoľkými strelám spoza pokutového územia, no tie boli vo väčšine prípadov zblokované. Teraz musíme pochváliť hostí za ich obetavosť.

81

Brankár Gor Manukyan sa teraz musel mať na pozore. Spoza pokutového územia vystrelil už po niekoľkýkrát Vukan Savičevič, ale jeho strelu vyrazil brankár súpera na rohový kop.

80

Posledné striedanie odvetného zápasu. Zranený Robert Hakobyan nemôže pokračovať v hre, a tak ho na záverečných desať minút nahradí Hovhannes Nazaryan.

79

Teraz sa hra odvíja najmä v strede poľa. Slovan si udržuje svoju územnú prevahu a bez inkasovaného gólu sa bude snažiť dohrať dnešné stretnutie.

78

Videli sme ďalší ostrý súboj. Teraz musí byť ošetrovaný pre zmenu jeden z hráčov hostí, konkrétne Robert Hakobyan. Zápas je už dávno rozhodnutý, a tak podobné ostré zákroky nemajú zmysel.

77

Striedajúci Mitchell Schet sa predral do pokutového územia, ale jeho prízemný center z pravej strany nenašiel Róberta Vitteka. Zápas bude pokračovať vhadzovaním arménskeho mužstva.

76

Slovan mal možnosť pridať ďalší gól. Róbert Vittek sa dostal k dlhej nakopnutej lopte, no tiesnený obrancom mieril vedľa brány. Diváci by mu gól nesmierne dopriali, no najlepší reprezentačný strelec Slovenska si musí ešte počkať.

75

Štvrťhodinu pred koncom sa na Pasienkoch opäť nehrá, keďže ošetrovaný je jeden z domácich hráčov. Prípadne zranenie by bolo problémom, keďže Ivan Vukomanovič už nemôže striedať.

5:0

Góly: 10. Mareš, 23. Mareš, 62. Kamps, 64. Mareš, 66. Sekulič

Karty:   85. Kubík (SBA)

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 10:2. Rohy: 13:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:6.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Sekulič (C), Saláta, Rundič, Kubík – Šefčík, Savičevič, de Kamps, Hološko – Mareš, Čavrič.
Náhradníci: Rybár – Damjanovič, Oršula, Ligeon, Kotula, Vittek, Schet.

Pjunik Jerevan: Manukyan – Manucharyan, Shakhnazaryan, Kartashyan, Grigoryan – Harutyunyan, Aslanyan – Arakelyan, Avetisyan, Hakobyan – Pogosyan.
Náhradníci: Voskonian – Poghosyan, Vardanyan, Nazaryan, Spertsyan, Hayrapetyan.

Rozhodca: Bojan Nikolić – Milan Minić, Dejan Potoćan (SRB)

Prvý zápas: Pjunik - Slovan Bratislava 1:4

Dacia Kišinev – Škendija 16:00 0:4

AEL Limassol – St Joseph's 16:00 6:0