koniec po penal. (4:5) (0:0)

04.08.2016, 18:30 • Štadión Antona Malatinského • 3. predkolo • Martin Janiš

: 4.6 3.8 2.3

Miroslav Karhan, tréner Trnavy:

Ako sme sa minulý týždeň tešili dobrému vyýsledku, dnes sme smutní. Keby Tambe premenil svoju šancu, zápas by bol iný. Ale na keby sa nehrá. Mužstvo to zvládlo celkom slušne, penalty sú samozrejme lotéria. Mali viac šťastia.

Chalanom som pred zápasom povedal, že dôležité ako zoberú zápas ľudia. Tí za výkon poďakovali. (21:44:56)
Thorsten Fink, tréner Austrie:

Som unavený, ale pár slov k zápasu. Trafili sme na mančaft, kde to bolo 50-50. Trnava mala viac šancí. Verili sme počas celého zápasu, čakali sme na šance. Mali sme lepšie nervy a postúpili na penalty.Sme šťastní, je to smola pre domáci tím. Mali sme trochu problémy, dobre sme prestriedali a bolo vidno, že máme dobrých dorastencov.
Inak dobrý zápas, výborná atmosféra, výborný štadión.
Spartak prehral na penalty 4:5. Do play-off EL postupuje Austria Viedeň.

Začína penaltový rozstrel.
V Trnave si želajú, aby penalty dopadli tak ako 4.8. 2011 proti Levski Sofia. Uvidíme ich o pár minút.

120

Jirka išiel do úniku a bol trafený jedným z hostí. Faul to zrejme nebol, ale mladý Trnavčan potrebuje ošetriť. Opäť sa nehrá.

119

Aj hráči Austrie majú kŕče. Teraz sa nehrá.

118

Nakopávaný center berie do rúk Jakubech a s loptou si ľahol.

117

Po odhlavičkovaní domácich je tu druhý rohový kop, Trnava sa ubránila, respektíve stopér hostí hlavičkoval mimo brány.

116

Roh pre Austriu.

114

Karhan už striedať zrejme nebude. Na penalty pôjdú niektorí z hráčov, čo sú teraz na ploche.

113

Skvelí diváci ženú Trnavu aj v závere predĺženia.

112

112. Bello (TRN)

112

Bello padol v šestnástke. Kontakt tam iste bol, ale ktorý rozhodca by to teraz pískol.

111

Priamy kop pre Spartak. Trnava sa drží na polovici hostí.

110

Mikovič išiel sám na Almera, ale bol neskôr bránený. Nestihol vystreliť, celý štadión sa v duchu modlil, aby to dal.

109

Dlhá lopta do šestnástky a Schranz sa dostal k zakončeniu. Mierilo síce mimo, ale vystrašilo Almera.

109

Lopta letela nízko a skončila na hlave jedného z hostí. Spartak je pri lopte a tlačí Austriu.

109

Roh po Mikovičovej akcii. Spartak môže rozhodnúť.

108

Dlhá lopta do šestnástky Trnavy a Kayode signalizoval ruku Greššáka. Rozhodca sa ani nepohol.

107

Posledné dejstvo v ktorom môžeme vidieť gól z hry. Ak nepadne, uvidíme v Trnave penalty.

106

Začalo sa druhé predĺženie.
Prvá 15-minútovka sa skončila. Nasleduje malá prestávka a pokračujeme.

105

Prvé nadstavenie skončilo.

105

Friesenbichler videl za faul žltú kartu.

104

Tajouri – Shradi skúsil strelu, ale pozorný Jakubech ju bez problémov chytil. Predĺženie sa pomaly chýli ku koncu.

102

Lopta v moci hostí a na polovici Trnavy. Spartak iba Godálom odkopol loptu mimo hrozby.

101

Trnava sa ubránila rohu hostí. Tí však sú stále pri lopte a tlačia Spartak.

100

Trnava mohla vyrovnať. Jirka utekal za dlhú loptu a brankár hostí vybehol z brány vysoko mimo šestnástky. Godál sa dostal k lobu, ale z ťažkej pozície nedokázal trafiť prázdnu bránu. Mikovič už na hlavičku nemal nárok. Škoda pre Spartak.

99

Tréner Karhan má ešte jedno striedanie.

98

Rýchly Jirka by mohol v tomto dueli byť ešte platný.

97

Jirka nahradil Haliloviča.

96

Kayode mohol rozhodnúť. Nožničkami zakončil letiacu loptu, ale Trnavčan bol na svojom mieste.

95

Godál v bežeckom súboji s Kayodem uspel. Je tu však aut pre hostí pri trnavskej šestnástke.

94

Spartak je stiahnutý na svojej polovici, je zrejmé, že tímu Miroslava Karhana ubral riadny hrací čas množstvo síl.

93

Austria je zjavne posilnená gólom zo záveru riadnej hracej doby. Viac držia loptu, šance našťastie pre Spartak neprichádzajú.

92

Center z pravej strany do šestnástky, ale Hladík sa k hlavičke nedostal.

91

Poďme do prvého predĺženia. Presne pred piatimi rokmi Trnava na penalty postúpila cez Levski Sofia. Či sa história zopakuje uvidíme čoskoro.

91

Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.

Dnešné stretnutie sleduje 17152 divákov.
Dnes uvidíme ešte minimálne 30 minút v predĺžení. Momentum je na strane hostí, ale diváci na strane Spartaka. O malú chvíľu pokračujeme.

90+3

Druhý polčas sa skončil.

90+3

Greššák síce získal v šestnástke loptu, ale hlúpo ju stratil. Takmer z toho bolo nebezpečie pre Jakubecha.

90+2

Obe mužstvá nechcú urobiť chybu a zdá sa, že čakajú na koniec.

90+1

V druhom polčase rozhodca pridá ešte tri minúty.

89

Zdá sa, že dnes si pozrieme aj predĺženie. Smolný gól, ktorý Trnava inkasovala krátko pred koncom vyrovnáva aj celkové skóre.

88

88. Kevin Friesenbichler (AUV) - 0:1

88

Austria Viedeň dala gól!KEVIN FRIESENBICHLER sa po odrazenej lopte dostal k hlavičke a na vzdialenú tyč dal vyrovnávajúci gól hostí.

87

Vysoký a ďaleký odkop mimo v podaní Trnavy. Mikovič nemohol hrať, bol v ofsajde.

86

Kvasina nahradil Venuta.

85

Grunwald vystrelil nebezpečnú strelu, minul bránu Jakubecha.

84

Bello hľadal nabiehajúceho Mikoviča, ten menal proti dvom súperom šancu a hrajú hostia. Trnava už iba bráni.

83

Hladík dostal krátko po príchode žltú kartu. Za strkanie pred priamym kopom.

81

Rozhodca píska sporný faul, brzdí kontru Trnavy a dáva šancu Austrii na priamy kop.

80

Do konca zápasu ostáva čosi viac ako desať minút. Trnava stále bojuje a drží postupový výsledok.

79

Hladík sa postavil pred stopérov Trnavy. Jasný signál trénera Karhana.

78

Hladík posilnil obranu a vymenil Tambeho.

77

Tajouri – Shardi videl žltú kartu za faul.

76

76. Serbest (AUV)

76

Opäť Jakubech. Geniálne zachránil pred gólom svoj tím. Strelu hostí vyrazil v poslednom momente.

76

Strelou veľmi nebezpečnou sa prezentoval Friesenbichler, ale Jakubech chytá. Spartak pod tlakom.

76

Spartak sa snaží hľadať centrami Tambeho, ten je vpredu osamotený.

75

75. Friesenbichler (AUV)

75

Spartak sa teraz nechal mierne zatlačiť. Hostia poslali na hrot novú posilu a budú zrejme ešte kúsať.

72

Felipe Pires dohral, prišiel Tjouri – Shradi.

71

Na prvý dopad mala loptu Trnava a Halilovič ju odkopol mimo.

70

Roh pre hostí.

68

Hostia varovnou fackou prebrali Trnavu, andeli začali viac napádať. Súboj vrcholí. Ostáva ešte viac ako 20 minút hry.

67

67. A. Grünwald (AUV)

67

Priamy kop rep hosti z hranice šestnástky. Lopta z kopačky Holzhausera opečiatkovala brvno a vyrazila mimo brány. Aj šťastie patrí k úspešným.

66

Unikajúceho Kayodeho fauloval Jakubech, ale útočník hostí bránu aj tak netrafil.

65

Jakubech fauloval mimo šestnástky a vidí žltú kartu.

64

Holzhauser opäť raz nič nevymyslel a loptu poslal mimo brány Trnavy.

63

Austria opäť postupným útokom začína svoju snahu. Trnavčania aktívne napádajú, Halilovič čisto zobral loptu jednému z hostí, ale rozhodca to videl inak. Priamy kop pre Austriu.

62

Dá sa očakávať, že čoskoro príde k prvému striedaniu v jednom či druhom mužstve.

61

Bezradnosť hostí v útoku sa teraz ukázala, Rakúšania si nerozumeli a obrana Trnavy s brankárom na čele si poradila s prehľadom.

60

Holzhauser poslal loptu do šestnástky, ale nikto v bielom ju nezasiahol. Jakubech si počká a následne posiela loptu na svojich.

59

Chyba Slobodu a šancu mali hostia. Napokon aj za pomoci odkopu Jakubecha je to iba roh pre Austriu.

58

Skandovaný potlest ženie Spartak ďalej do boja o play-off Európskej ligy. Nepredbiehajme však, do konca zápasu ostáva viac ako polhodina.

56

Trnava rozohrá priamy kop už na polovici Austrie, gro hráčov je v šestnástke hostí. Lopta sa však od hláv odrazila späť na polovicu Trnavy.

54

Horník vo výbornom zákroku vymazal Stryger Larsena a diváci mu aplaudujú. Mladý hráč Spartak sa na ľavej strane naozaj ukazuje v dobrom svetle.

53

Jakubech si dáva na čas. V Trnave sa na chvíľu zatiahlo aj slnko, čo ocenia najmä hráči.

52

Rozohrávka Austrie mi príde hrozne pomalá a statická. Teraz ich obrancov prebral Schranz. Ľavý obranca Martschinko mal čo robiť aby bol pri lopte skôr. Napokon sa mu to podarilo a domáci hráč ho ešte musel preventívne zastaviť pri kontre faulom.

51

Holzhauser napálil loptu vysoko na tribúnu. Diváci v Trnave sa bavia naďalej dobrým futbalom a super atmosférou.

49

Faul v podaní domácich. Priamy kop z asi 25 metrov od brány Jakubecha.

48

Spartak opäť pokračuje v aktívnom napádaní rozohrávky Austrie. Hostia sa zmohli na dlhú loptu do zámedzia.

47

Keby sa Trnave podaril rýchly druhopolčasový gól ako vo Viedni, bol by to parádny kúsok.

46

46. Schranz (TRN)

46

Druhý polčas rozohrali hostia, ale do šance sa dostali domáci. Halilovič vystihol chybu obrancu a unikol. Loptu nahral po zasekávačke Schranzovi, ale ten prepálil bránu vysoko nad.

46

Mužstvá prichádzajú na plochu o malú chvíľu sa začína druhý polčas stretnutia.
Spartak po prvom polčase drží postupový vyýsledok, ale fakt je ten, že domáci mohli vyhrávať. Akcia Tambeho volala po góle, útočník Trnavy minul bránu. Druhý polčas sa začína asi o 19.35.

45+3

45+2

Tambe vidí zrejme za reči žltú kartu.

45+1

Rozhodca Bebek pridá jednu minútu.

45

Dohovor pre Tambeho, pochybujem však, že je niečo počuť.

45

O malú chvíľu sa dozvieme koľko minút rozhodca pridá.

43

Mikovičov útočný zákrok posúdený ako faul a pri lopte sú hostia. Polčas sa blíži k svojmu záveru.

42

42. Andrej Kadlec (TRN)

42

Roh Trnavy skóre nemení, ale Spartak je lepším mužstvom.

41

Almer opäť v problémoch pri rozohrávke. Tambe ho takmer nachytal na hruškách. Napokon sa to nepodaril ani Halilovičovi po strele spoza šestnástky.

40

40. Holzhauser (AUV)

40

39

Mikovič napádal dôkladne Almera, ten zaváhal, ale napokon si pred útočníkom Trnavy poradil.

38

Tambe postrčil Stryger Larsena a rozhodca mu to pískol. Faul to bol, ale obranca Viedne skočil ako v skoku do diaľky.

36

Halilovič a Mikovič si pekne dali loptu po pravej strane. Mikovič o ňu prišiel až v posledný moment pred strelou. Spartak hrá nebojácne a útočne.

35

Felipe Pires stiahnutýá na zem od Kadleca a rozhodca píska faul. Loptu rozohrá paradoxne najvyšší hráč Holzhauser. zaujímavá taktika.

34

Zdá sa, že Trnavčania majú rozohrávky hostí prečítané dobre. Účelne vystihnú moment kedy treba zaútočiť na úvod akcie a zatiaľ sa hostia nevedia usadiť pred Jakubechom.

33

Odpískaný súboj Horníka o výkop Almera a hostia sa dostali do stredu ihriska ani nevedeli ako.

32

Mikovič a Tambe tieňujú rozohrávku Austrie, aktivita sa oplatila. Spartak síce získal loptu až v hĺbke poľa, ale predsa.

31

Bello bránil priestor na pravej strane, pomohol mu aj Horník a hostia sa nedostali ani k rohovému kopu.

30

30. A. Grünwald (AUV)

30

Prvá polhodina zápasu je za nami, vidíme vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách.

28

Felipe Pires trafil prudkou strelou iba Greššáka, ale následná akcia s centrom a hlavičkou od Grunwalda vystrašila domácich hráčov aj fanúšikov. Minula bránu iba tesne a Jakubech sa musel hodiť.

27

Spartak sa teraz zatiahol na svoju polovicu a čaká na to čo urobí Kayode. Ten pri centri trafil prvého súpera a Spartak sa oslobodil.

26

Holzhauser vidí za faul v strede poľa prvú žltú kartu zápasu.

25

Pekná akcia Trnavy po ľavej strane. Vysunutie Schranza a ten posunul na Haliloviča. Emir aj vystrelil, ale lopte chýbal smer. Následne fauloval brankára v súboji Tambe.

24

Akcia Horník – Schranz sa na ľavej strane neujala, po čase si kopne do lopty aj Almer. Austria však rozohráva postupne cez obrancov.

23

Rozhodca nariadil pauzu na občerstvenie, chvíľu sa v Trnave nehrá.

22

Grunwald centroval na nabiehajúceho Kayodeho, ten sa chcel fintičkou uvoľniť, ale obrana si dala pozor. Tečovaná lopta, ktorú vystrelil končí v zámedzí a hrať bude Jakubech.

21

Dlhá lopta na Tambeho, ale útočník Trnavy sa ocitol v ofsajde. Rotpuller mu ešte po odpískaní dával pocítiť, kto je obranca, ale po chvíli sa obaja kohúti rozišli.

20

Zaplnený štadión sa baví roztlieskavačkou Spartak – Trnava. Pri plnom dome je to iný rachot.

18

Felipe Pires simuloval faul, ale chorvátsky rozhodca mu na to neskočil.

17

Horník napravil Godálovu chybu pri vyvedení lopty a dokonca nemusí Trnava čeliť ani rohu. Jakubech rozohrá na Tambeho.

16

Halilovič potiahol loptu pred rakúsku šestnástku a posunul na Schranza. Ten sa nehanbil a skúsil strelu. Lopta minula bránu Almera a hrajú hostia.

15

Schranz naháňal Stryger Larsena úspešne, ten mu nestačil a radšej odkopol do autu. Spartak drží loptu.

14

Kayode po nedorozumení trnavských obrancov v ofsajde. Diváci si vydýchli, tento útočník Austrie je veľmi nebezpečný.

12

Po kontre Haliloviča majú loptu hostia, ich výhoda priameho kopu sa končí mimo brány Jakubecha. Videli sme niekoľko nepresností na oboch stranách.

11

Roh sa neujal, aj keď lopta mierila na bližšiu tyč a Schranz ju takmer poslal do sita. Skóre ostáva 0:0.

10

Spartak drží loptu na polovici súpera a pomaly sa dostáva bližšie k bráne. Je z toho roh pre domácich. Kopne ho Mikovič.

9

Sú to hostia, ktorí musia dnes hrať, Spartak na postup stačí aj remíza. Hostia musia vyhrať.

8

Slobodovi rozhodca pískol zrejme faul, akcia Trnavy je prerušená a loptu rozohrajú Rakúšania. Ani ich akcia nemala dlhý život a lopta končí u Jakubecha.

7

Po úvodných divokých šanciach sa tempo mierne upokojilo, mužstvá si zrejme uvedomili dôležitosť čistého konta.

6

Oba fanúšikovské tábory fandia svojmu mužstvu, Trnavčanom hrozí trest v prípade porušenia regulí UEFA.

5

5. A. Grünwald (AUV)

5

Grünwald loptu ukážkovo zatočil, ale Jakubech reprezentačným zákrokom vytlačil loptu mimo brány. Stav sa nemení. Zápas sa začína pekne z ostra.

4

Priamy kop pre hostí z nebezpečenej vzdialenosti. Asi 20 metrov od brány Trnavy.

3

Odpoveď prišla rýchlo, center Grunwalda z ľavej strany vyboxoval Jakubech. Hostia sa viac k zakončeniu nedostali.

2

2. Tambe (TRN)

2

Tambe mohol skórovať v druhej minúte zápasu! Jeho únik sa skončil žiaľ iba strelou mimo brány Almera. Spartak mohol vyhrávať.

1

Trnavčania hrajú v červeno čiernej kombinácii, hostia celí v bielom.

1

Päť minút pred začiatkom zápasu sú diváci nažhavení na dnešné stretnutie.
Štadión v Trnave sa pomaly zapĺňa. Hráči oboch mužstiev majú od trénerov naordinovanú rozcvičku.

FC Spartak Trnava: Jakubech – Kadlec, Godál, Greššák, Horník – Bello, Sloboda – Schranz, Halilovič, Mikovič (K) – Tambe
Náhradníci: Strapák – Hladík, Košťál, Yao, Čonka, Oravec, Jirka

FK Austria Viedeň: Almer (K) -Stryger Larsen, Filipovic, Rotpuller, Martschinko – Venuto, Holzhauser, Serbest, Felipe Pires – Grünwald – Kayode
Náhradníci: Hadžikič – Windbichler, Vukojevič, Tajouri – Shradi, Friesenbichler, De Paula, Kvasina

Rozhodca: Bebek – Petrovič, Grgič (všetci Chorv.).

Predzápasová tlačová konferencia

Austria Viedeň
Rakúsky tím v druhom predkole EL vyradil FK Kukësi po výhrach 1:0 a vonku 4:1. Víťazstvá prišli aj v domácej lige a pohári. Po dvoch kolách má Austria plných šesť bodov za dve výhry.

Tréner Thorsten Fink sa po prvom zápase uznanlivo vyjadril na formu mladého trnavského gólmana Adama Jakubecha. Chýbať by mal Brazílčan Ronivaldo.

Austria je mierny favorit aj v odvete a podľa stávkových kancelárií je na jej výhru kurz v priemere 1,90, na remízu je vypísaný kurz okolo 3,50 a výhre Trnavy môžu tipujúci veriť za kurz okolo 3,70.

Náš tip na tento zápas: 0:0 a postup pre Spartak.

Zápas rozhoduje ako hlavný arbiter Ivan Bebek, na čiarach mu budú pomáhať Tomislav Petrovič a Miro Grgič. Arbitri sú z Chorvátska.

Trnavskí fanúšikovia počas prvého zápasu vo Viedni

Spartak Trnava privíta v odvetnom zápase tretieho predkola Európskej ligy Austriu Viedeň zo susedného Rakúska. Zápas sa začína vo štvrtok 4. augusta o 18.30.

Trnavčania si priviezli z Viedne sľubnú výhru 1:0, keď sa krátko po úvodnom hvizde druhého polčasu presadil Trnavčan Robert Ndip Tambe. Spartak chce v odvete vyhrať, ale na postup do tretieho predkola mu bude stačiť aj akákoľvek remíza.

Veľkou motiváciou pre Trnavu bude (už v utorok) vypredaný Štadión Antona Malatinského. Predalo sa viac ako 16-tisíc lístkov.

Tréner Spartaka Miroslav Karhan už môže počítať s Matúšom Čonkom. Ten už odohral celý zápas proti Podbrezovej. Karhan cez víkend šetril viaceré opory, nehral Mikovič, iba časť zápasu odohral Schranz, Bello či Halilovič.

Zápas je ostro sledovaný aj z pohľadu bezpečnosti, v Rakúsku prišlo k viacerým stretom medzi fanúšikmi Spartaka, Austrie a aj Slovana Bratislava s ktorým má rakúsky klub družbu. V okolí štadióna je zákaz predaja alkoholu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.