Európska liga (predkolá)

FK Vorskla Poltava – NK Lokomotiva Záhreb

2:3

koniec (0:1)

04.08.2016, 19:00 • Stadion Vorskla im. Olexiy Butovskiy • 3. predkolo • Jan Prošek cz

Tipsport: 1.8 3.7 4.7

Po bezbrankovém prvním zápase bylo jasné, že kdo vyhraje druhý duel, ten bude slavit postup. Po velké bitvě se radují z výhry fotbalisté Záhřebu, kteří dokázali svého soka přehrát a slaví postup do čtvrtého předkola Evropské Ligy. (20:56:10)

90+4

90+4

Branku minul také pokus Kolomoetse, a tak domácí začínají tušit, že je hotovo.

90+2

Nacházíme se v polovině nastaveného času, hraje se zejména na polovině hrací plochy.

90+2

Jeden z domácích hráčů měl na noze vyrovnání. Míč však netrefil ideálně. Obrana dokázala na poslední chvíli zasáhnout.

90+1

Celkem čtyři minuty nad rámec základních devadesáti.

90

Zápas se v poklidu dohrává, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.

88

Ještě jeden rohový kop pro domácí a s velkým štěstím dokázal brankář Zagorac vyrazit míč mimo branku.

85

Mnoho času už domácí fotbalisté na vyrovnání nemají, nicméně bojují velmi srdnatě a nevypouští ani jeden souboj.

84

Záhřeb má k dispozici rohový kop. Míč do hry uvede od rohového praporku Čorič. K zakončení se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

82

Vyrovnat mohl domácí Rebenok, nicméně jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

81

Střídání v týmu NK Lokomotiva Záhřeb: ze hřiště odchází Fiolič, přichází Šunjič.

79

Blíží se posledních deset minut základní hrací doby. Domácí za velmi hlasité podpory fanoušků cítí poslední šance na vyrovnání.

77

Aktivně hrající domácí mají k dispozici rohový kop. Míč do hry uvedl Bartulovič. Následně se k hlavičce dostal Golodyuk, jehož zakončení postrádalo přesnost.

74

74. CHESNAKOV - 2:3

74

Tým Vorskla Poltava právě vstřelil branku!
Výborným pohybem se dostal Chesnakov do šance, kterou dokázal celkem s přehledem zakončit. S jeho střelou si brankář Lokomotivy nevěděl rady, a tak je zaděláno na drama.

74

Střídání v týmu FC Vorskla Poltava: ze hřiště odchází Khlyobas, přichází Zarichnyuk.

72

Vorskla se snaží hrát sympatický fotbal a pokusit se co nejvíce znepříjemnit hru soupeři. Domácí by museli vstřelit dva góly na to, aby šla tato série do prodloužení.

70

Domácí tým se ale nevzdává a bojuje dál. Nyní se do zakončení dostal Tkačuk, s jehož střelou si dokázal brankář Zagorac poradit s přehledem.

70

Střídání v týmu FC Vorskla Poltava: ze hřiště odchází Skyar, přichází Golodyuk.

68

Střídání v týmu NK Lokomotiva Záhřeb: ze hřiště odchází Bočkaj, přichází Cekici.

67

Nyní už asi i domácí fotbalisté vědí, že postoupit pro mě bude velmi náročným, ne-li neřešitelným úkolem.

65

65. PERIČ - 1:3

65

Lokomotiva Záhřeb právě vstřelila branku!
Čorič rozehrával volný kop. K hlavičce se v předbrankovém prostoru dostal PERIČ, od jehož hlavy se míč odrazil do branky. 3:1 pro Záhřeb.

64

Žlutou kartu dostává Sklyar (FC Vorskla Poltava).

63

Domácí tým se pokouší vyrovnat. Naopak hostující celek drží hru co nejdále od vlastní branky a dělají vše proto, aby neinkasovali.

62

S blížícím se koncem zápasu začínají nervy pracovat a nedovolených zákroků přibývá.

60

Žlutou kartu dostává Capan (NK Lokomotiva Záhřeb).

60

Střídání v týmu FC Vorskla Poltava: ze hřiště odchází Sapai, přichází Rebenok.

60

Žlutou kartu dostává Perduta (FC Vorskla Poltava).

58

Domácí tým je poněkud konsternován rychlou brankou hostů, která poslala Záhřeb do vedení. Nálada na tribunách se taky velmi rychle změnila k nepoznání.

55

Lokomotiva vede o gól. Paradoxní je, že vstřelila všechny tři góly, které jsme v tomto duelu zatím viděli. Její náskok je však jen jednobrankový.

53

53. FIOLIČ - 1:2

53

Krásná branka posílá hosty do vedení. Bočkaj našel takřka ideálním pasem Fioliče. Ten nad ničím nedumal, opřel se do míče a střelou z první nádherně překonává brankáře domácích. Asistence: Bočkaj.

49

49. PERIČ - 1:1

49

Domácí tým se dočkal vyrovnání. Autorem branky je Perič, který si dopravil míč do vlastní branky. Pokoušel se pomoci svému brankáři, ale místo toho se od něho odražený míč dostal za brankovou čáru. Je vyrovnáno.

48

Sklyar fauloval Moriče, hra je tak přerušena a sudí znovu uklidňují emoce.

47

Začátek druhého poločasu opět připomíná taktickou bitvu, v níž ani jeden aktér nechce udělat sebemenší chybičku.

46

45+1

45+1

45+1. Penalta

45+1

Khlyobas dlouhou dobu čekal a přemýšlel, co udělá. Gólman jeho snahu vystihl a míč vyrazil mimo branku.

45+1

45+1. Faul hostujícího hráče, následuje penalta.

45+1

Po faulu Grezdy následuje pokutový kop proti hostům. Domácí mají velkou šanci na vyrovnání.

45

Probíhá poslední minuta hry v prvním poločasu, uvidíme, kolik sudí nastaví nad rámec pětačtyřiceti minut.

42

42. Obrovská šance domácího celku.

42

Od rohového praporku rozehrál Bartulovič a následně Dytiatiev trefil noční tyč. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.

41

Do obrovské šance se dostal domácí tým. Kobakhidze vystřelil do protipohybu brankáře, který tak tak dokázal vytěsnit na rohový kop.

40

Oba týmy mají momentálně stejný problém. Přes houževnatou obranu se dostat do střelecké pozice a úspěšně ji zakončit.

39

Bočkaj fauloval protihráče a situace končí důraznou domluvou hlavního rozhodčího.

37

Úvodní poločas se momentálně za poklidného tempa dohrává. Některým domácím fanouškům pravděpodobně dochází trpělivost a na sví oblíbence pískají.

36

36. Fanoušek se dostal až na trávník.

36

Na hrací plochu nyní vnikl nezvaný host. Jeden z fanoušků se chtěl stát slavným. No a taky se mu to na pár vteřin povedlo.

34

34. Bočkaj se do zakončení nedostal.

34

Bočkaj, který v tomto zápase už jednu branku dal, nedokázal tentokrát míč trefit. Od spoluhráče dostal přihrávku, na kterou nedosáhl. Od úspěchu ho dělily centimetry.

31

Atmosféra na Stadion Vorskla Oleksiy Butovsky je velmi dobrá, domácí fanoušci podporují své oblíbence. Ti jim zatím mnoho důvodů k radosti nepřipravili.

30

30. Nepřesná rána Bartuloviče.

30

Bartulovičova rána se vůbec nepodařila střelci podle představ. Míč trefil svou silnější nohou, nicméně gólman jen kontroloval střelu letící nad.

28

Zagorac místo dlouhého odkopu od branky zvolil přihrávku na obránce, a tak položil základ akci, v níž pokračoval Marič. Daleko se však nedostal, jeho cesta končí u půlící čáry, kde byl obrán o míč.

27

Jeden z domácích hráčů pokoušel štěstí z velké vzdálenosti, jeho rána se mezi tři tyče nevešla o pořádný kus.

25

Gól, který vstřelili hosté ve druhé minutě, určil ráz prvních minut zápasu. Od té doby jsme mnoho fotbalové krásy neviděli.

24

Nedovoleného zákroku se nyní dopustil Sapai, když fauloval hostujícího Bočkaje.

22

Do zajímavé střelecké pozice se dostal domácí Khlyobas, jehož střelecký pokus byl zblokovaný. Střela to nebyla špatně myšlená, ale provedení pokulhávalo.

20

Lokomotiva hraje nyní lépe než domácí, její převaha však není vyjádřena střeleckými pokusy.

18

Snadnou práci měl nyní domácí brankář, když na něj mířil centr z levé strany. Vyskočil si do vzduchu a balon s přehledem sebral.

18

Hraje se hodně na polovině hrací plochy, ani jeden celek nechce chybovat a nabídnout tak šanci svému soupeři.

16

Domácí tým se do útoku dostává jen velmi těžko. To zejména proto, že hostující tým hodně aktivně hraje jakmile přijde o míč.

14

Perduta je potrestaný za faul na Grezdu. Vše končí důraznou domluvou hlavního arbitra.

13

Záhřeb volí postupný útok. Na jeho hře je vidět, že chce držet vedení a nechce hlavně chybovat. Proto opatrné založení útočné akce.

11

Osobních soubojů přibývá, zatím však nemají sudí mnoho práce, neboť se hraje podle pravidel zcela v pořádku.

11

Aktivní hra domácích znamená rohový kop. Míč si u rohového praporku srovnal Bartulovič, jehož centr byl hodně přetažený a nenašel nikoho ze spoluhráčů.

9

Rychlé tempo hry s sebou přináší i nepřesnosti, které jsou někdy zažehnávány fauly. Jako nyní, kdy Marič podržel Skyara.

7

Že by se hrál pomalý a nudný fotbal, to se napsat opravdu nedá. Další střela domácího Kolimoetse končí mimo branku. Vorskla je podporovaná hlasitými fanoušky, kteří ženou své oblíbence za vyrovnáním.

5

Gólman Záhřebu uvedl míč do hry dlouhým nákopem až k polovině hrací plochy.

5

Aktivně hrající domácí se nyní dostali do další střelecké pozice, Tkačukova rána byla velmi uspěchaná a potřebná přesnost scházela.

5

Do dobré střelecké pozice se dostal Kolomoets z domácího týmu. Hostující gólman Zagorac si připisuje důležitý zákrok.

4

Hostující tým si nyní pomohl nedovoleným způsobem. Rychlý gól dodá zápasu potřebný náboj.

2

2. BOČKAJ - 0:1

2

Velmi ledová sprcha pro domácí. Hned v první minutě hry se prosazuje po dobré akci celého týmu Bočkaj. Asistence: Fiolič, který má na této brance důležitou zásluhu. První gól v této sérii.

1

FC Vorskla Poltava: Šust – Perduta, Sklyar, Kobakhidze, Tkachuk, Bartulović, Khlyobas, Chesnakov(C), Sapai, Kolomoets, Dytiatiev
Náhradníci: Nepogudov – Odariul, Kvasnyi, Golodyuk, Rebenok, Zarichnyuk

NK Lokomotiva Záhřeb: Zagorac, Bartolec, Rožman, Marič, Fiolič, Perič, Čorič, Grezba, Capan, Bočaj, Majstrovič
Náhradníci: Filipovič – Karačič, Majer, Ivanšec, Cekici, Radojnič

Rozhodčí: Grinfeld – Mozes, Hassan, Berger.

Fauly: 14:13.

NK Lokomotiva Záhřeb: Zagorac -Bartolec, Majstorović, Perić, Rožman – Grezda (89. Çekiçi), Corić, Capan (81. Šunjić), Ivanušec, Fiolič (C) – Marić (67. Radonjić)
Náhradníci: Filipović – Karačić, Çekiçi, Majer, Sunjić, Bočkaj, Radonjić

FC Vorskla Poltava: Šust – Siminin (72. Sapai), Dytjatěv, Česnakov (C), Perduta – Kobachidze, Tkačuk – Skljar, Rebenok (66. Bartulović) – Zaričnjuk (56. Kolomoec) – Chljobas
Náhradníci: Nepogodov – Odarjuk, Sapai, Bartulović, Melnyk, Barannik, Kolomoec
Úvodní duel těchto dvou týmů branku nepřinesl. Zápas to byl velmi chudý na šance. Diváci v Záhřebu mnoho fotbalové krásy neviděli. Jsem velmi zvědavý, jakou podívanou přinese odvetný duel, kterým Vás budu provázet.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům fotbalu. V tomto odvetném zápase třetího předkola Evropské Ligy proti sobě nastoupí FC Vorskla Poltava a NK Lokomotiva Záhřeb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.