Európska liga (predkolá)

SønderjyskE – Zagłębie Lubin

1:1

koniec (0:1)

04.08.2016, 19:15 • Sydbank Park, Haderslev (DEN) • 3. predkolo • Filip Melecký cz

Tipsport: 2.53 3.33 2.87

To je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (21:22:31)

Fauly: 5:16.
Je dobojováno!! Domácí hráči mohou slavit postup do 4. předkola Evropské ligy! Zvládli totiž také odvetné utkání na domácím hřišti a zaslouženě si tak užívají ovace svých fanoušků!

Ve druhém poločase se domácím podařilo vyrovnat, když po skvěle zahraném rohovém kopu v 65. minutě skóroval Marc Pedersen. Hosté se snažili odpovědět, ale ani hlavička Guldana v samotném závěru se neujala, a tak zápas skončil remízou 1:1, která polskému celku po domácí porážce k postupu nestačila.

90+6

90+5

To už je pro domácí dobré, ti se drží u rohového praporku na útočné polovině hřiště.

90+4

Skender právě výtečně vyběhl z brány a zboural vše co mu stálo v cestě!

90+3

Obráncům SønderjyskE se podařilo míč úspěšně dostat až k brankáři hostů, což oceňují domácí fanoušci hlasitým potleskem.

90+2

Střela Starzyńského v již nastaveném čase proletěla jen nad břevnem Skenderovy brány.

90

Hlavní sudí dnešního zápasu nastavuje nad rámec hrací doby 5 minut.

89

89. Guldan (ZAG)

89

A z něho měli hosté jedinečnou šanci ke skórovaní!! K centrovanému míči od Starzyńského se prodral Guldan, jehož hlavička mířila jen těsně vedle Skenderovy tyče. Tam se navíc nacházel jeden z jeho spoluhráčů, který míč hlavičkou poslal ještě do brankové konstrukce chorvatského brankáře!

88

Hosté operují na útočné polovině. Centr z pravé strany do pokutového území odvrátil Pedersen na roh.

87

Hráči SønderjyskE si teď v rozehrávce nerozuměli a k míči se tak lacino dostává jejich soupeř.

86

Po tvrdém faulu ve středu hřiště obdržel od rozhodčího žlutou kartu střídající Uhre.

85

Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Vlasko, přichází Tosik.

84

Hostující Todrovski byl nachytán v ofsajdu. Míč budou mít ve své moci znovu domácí.

84

Ke střele z úctyhodné vzdálenosti se odhodlal Absalonsen. Jeho pokus ale mířil úplně mimo.

83

Domácí teď mají míč na svých kopačkách a ke kombinaci za potlesku publika využívají celou šíři hrací plochy.

81

Střídání v týmu SønderjyskE: ze hřiště odchází Bechmann, přichází Uhre.

80

Po ošetření Pedersena se již znovu pokračuje ve hře. Postupový výsledek prozatím drží domácí borci.

78

Na hrací ploše zůstal navíc ležet otřesený Pedersen. Rozhodčí už dává pokyn směrem k domácí lavičce – dojde k ošetření.

77

Hosté měli k dispozici výhodu dvou rohových kopů. Po tom druhém se k zakončení dostal Dąbrowski. Branku ale netrefil.

76

Střídání v týmu SønderjyskE: ze hřiště odchází Kroon, přichází Kløve.

75

V šestnáctce SønderjyskE vznikl závar, naštěstí pro domácí hráče se jim ho podařilo uhasit, když zablokovali střelecký pokus Cotry.

74

Obrovská šance na opačné straně!! Po skvělé přihrávce od spoluhráče se ve vynikající pozici ocitl Kroon. Střela mu ale vůbec nesedla a Poláček si s ní bez potíží poradil.

73

Střelecký pokus L. Piąteka zablokoval obětavým zákrokem obránce SønderjyskE, který se vrhl do střely soupeře.

72

Na hřiště se v tuto chvíli dostal také jediný český hráč na soupiskách. Podaří se mu promluvit do vývoje zápasu?

72

Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází K. Piątek, přichází Papadopulos.

71

Hosté se ženou do útoku, domácí obrana však prozatím hrozící tlak odvrací.

69

Romer vyslal do pokutového území další centr, tentokrát si pro něj dokráčel hostující brankář, který ukryl míč ve svých rukavicích.

67

Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Janus, přichází Janoszka.

65

65. Marc Pedersen (SON) - 1:1

65

Tým SønderjyskE právě vstřelil branku!
Hráči SønderjyskE srovnávají stav zápasu!! Na centrovaný míč Romera z rohového kopu se totiž dostal dánský obránce MARC PEDERSEN, který hlavičkou z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Poláčka a přiblížil domácí k postupu.

64

Domácím připadla výhoda rohového kopu, po jehož rozehrání se ke střele dostal Kroon. Obránci ji ale zblokovali a tak si exekuci rohového kopu domácí ještě jednou zopakují.

63

Za nedovolený zákrok na Guiru ve středu hrací plochy uviděl hostující Vlasko kartu žluté barvy.

62

Do situaci tři na tři se dostali hráči SønderjyskE. Absalonsen ale s míčem moc dobře nenaložil, neboť jeho pokus o přímé ohrožení Poláčka zneškodnil obránce před ním.

60

Po tomto střeleckém pokusu ale ožívají fandové Zagłębie Lubin, kteří volají po další brance.

59

Z hranice pokutového území se ke střele odhodlal aktivní Vlasko. Jeho rána byla sice dostatečně tvrdá, na úkor toho ale mířila opět jen nad Skenderovu bránu.

57

Ve druhém poločase je hra velmi vyrovnaná, když oba týmy bojují převážně o střed hrací plochy.

55

Kubicki si v souboji s Absalonsenem počínal za hranicí pravidel. Výhoda standardní situace pro domácí.

53

Na opačné polovině hrací plochy upaloval vpřed Janus. Z hranice šestnáctky se navíc pokusil o střelu, trefil však jen dobře postaveného obránce stojícího před ním.

52

Pro nebezpečný centr ze standardní situace si skvěle vykročil Poláček, který tak znemožnil útočícím hráčům se dostat k zakončení.

51

Prvním potrestaným hráčem žlutou kartou je slovenský obránce Guldan, který fauloval útočníka Bechmanna.

49

Výtěčná šance pro SønderjyskE na vyrovnání!! Centrovaný míč na hranici pokutového území prodloužil jeden z domácích hráčů až na hlavu Del Hendeho. Ke své smůle svou hlavičkou poslal míč jen do míst, kde se nacházel připravený brankář Poláček!

47

Nadějnou akci hostů překazil výborným čtením hry chorvatský brankář Skender.

46

Hned na začátku druhého dějství si nedovoleně počínal slovenský záložník ve službách polského celku Vlasko.

46

Po prvním poločase jsou určitě spokojenejší hosté, kterým se podařilo dostat do vedení. Vše podstatné se odehrálo ve 22. minutě, kdy po chirurgicky přesném centru Cotry pohodlně skóroval Ľubomír Guldan . Mnoho brankových příležitostí však první poločas nepřinesl, a tak Zagłębie Lubin prozatím drží jednobrankový náskok.

45+1

45+1

Ten se domácím borcům podařilo přečkat bez úhony, o což se zasloužil především Skender. Vzápětí hlavní sudí ukončil první dějství.

45

V závěru první půle útočí znovu hosté, kterým se podařilo vybojovat rohový kop.

43

Starzyński si dostatečně nepohlídal své postavení, a taky proto mu byl odpískán ofsajd.

42

Z jejich postupného útoku vzešel centr z pravé strany mířící do šestnáctky SønderjyskE. Nejvýš se ale vyšplhal domácí obránce, který míč odvrátil do bezpečné vzdálenosti.

40

Hosté zklidnili tempo hry a pohodlně kombinují na své polovině hřiště.

39

Na obrátkách přidávají také domácí. Do pokutového území posílají jeden centr za druhým. Prozatím je však odvrací skvělá obrana nebo si pro ně dochází slovenský brankář.

37

Slovenský brankář Poláček si připsal další úspěšný zákrok. Znovu zasahoval proti střele Absalonsena, kterou se mu tentokrát podařilo skrýt v rukavicích.

35

Dějištěm posledních okamžiků je obranná polovina SønderjyskE. K ohrožení chorvatského brankáře Skendera se ale hosté nedostali.

33

Hráči Zagłębie Lubin rozehráli rohový kop nakrátko a vzápětí vyslali centr do šestnáctky. Domácím obráncům chvíli trvalo dostat míč pryč, ale nakonec se jim to přece jen podařilo.

31

Z pravé strany se o střelu pokusil slovenský záložník Vlasko. Nevyvedla se mu ale podle představ, neboť proletěla jen vysoko nad bránou Skendera.

29

Ačkoli hosté z Polska vedou, tak jsou to stále oni, kteří musejí vstřelit další branku. Až ta by je nasměřovala k postupu do 4. předkola Evropské ligy.

27

Centr do pokutového území odvrátili obránci polského celku jen do míst, kde se nacházel Absalonsen. Ten neváhal a míč po zpracování ihned napálil na bránu Poláčka, kterému se jeho tvrdý projektil podařilo vyrazit.

25

Kubicki si počínal nedovoleně. Faulovaným byl znovu útočník SønderjyskE Bechmann.

24

Vzápětí se v dobré pozici na druhé straně hřiště ocitl Bechmann. Při zpracování míče si však pomohl rukou, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího.

22

22. Ľubomír Guldan (ZAG) - 0:1

22

Zagłębie právě vstřelilo branku!
Polský celek Zagłębie Lubin se ujímá vedení!! Po nádherném centru z levé strany od srbského kapitána Cotry si nikým nehlídán našel u zadní tyče míč ĽUBOMÍR GULDAN , kterému se bez problému podařilo umístit míč k tyči za záda bezmocného Skendera.

21

Po pravé straně hrací plochy se do pokutového území snažil proniknout hostující Vlasko. To se mu sice nepovedlo, ale vybojoval alespoň rohový kop.

20

Hostující útočník nedoskočil na centr svého spoluhráče, a tak míč připadne znovu Skenderovi, který výkopem pošle míč zpět do hry.

18

V posledních minutách se do útoku tlačí především hráči klubu Zagłębie Lubin, kteří se snaží smazat manko z prvního zápasu.

16

Guldan se provinil faulem v souboji s dánským útočníkem Bechmannem. SønderjyskE bude mít výhodu volného přímého kopu.

14

První vážnější akce hostů. Centr kapitána Cotry odvrátili obránci jen k nohám L. Piąteka. Osamocený záložník hostů v dobré pozici ale obranný val nepropálil, a tak mohl brankář zůstat klidný.

12

Po nepřesné kombinaci polských hráčů skončil míč v zámezí. Rozehrávat bude domácí brankář Skender.

11

Další rohový kop Kroona mířil na zadní tyč. Byl ale trochu přetažený, takže útočící hráči se k zakončení nedostali.

9

Do Dánska zřejmě přicestovala také početná skupina příznivců Zagłębie Lubin, kteří jsou od počátku zápasu hodně slyšet.

8

Směrem vpřed se vydali také hosté. Po kombinaci na levé straně následoval centr do šestnáctky domácích, který ale k radosti domácích fanoušků odklidili obránci do bezpečí.

6

Navíc na hrací ploše zůstává ležet Pedersen, který dostal od Poláčka asi trochu naloženo. Vypadá to však, že domácí obránce bude v pořádku.

5

Po faulu na Bechmanna mířil do pokutového území Zagłębie Lubin další nebezpečný centr. Slovenský brankář ale výborně vyběhl a vyboxoval míč do bezpečí.

4

Hráči SønderjyskE do zápasu vlétli s velkou chutí a prozatím diktují tempo zápasu.

3

3.

3

Hned v úvodu měli domácí velkou šanci ke skórování!! Na výborný centr z rohového kopu si naskočil Dal Hende, jehož hlavičku zlikvidoval skvělým zákrokem brankář Poláček!

2

Do nebezpečné pozice pádil s míčem domácí Kroon, na druhé straně mu navíc nabíhal zcela osamocený spoluhráč. Obránce hostů ale skvěle zasáhl a odklidil míč alespoň do zámezí.

1

Úvodní rozehrávka připadla domácím borcům, kteří po dlouhém nákopu jednoho z vlastních obránců o míč lacino přicházejí.

1

Kapitáni obou mužstev si právě potřásli svými pravicemi. Utkání tak bude zahájeno každou chvílí.
Hráči dánského klubu zvolili pro dnešní utkání dresy světle modré barvy, zatímco jejich soupeři z Polska nastupují v oranžovém kompletu.

SønderjyskE: Skender – Pedersen, Kanstrup (C), Maak, Dal Hende – Kroon, Guira, Drachmann, Absalonsen – Romer – Bechmann
Náhradníci: Laursen – Ritter, Madsen, Hedegaard, Kløve, Uhre, Okwi

Zagłębie Lubin: Poláček – Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra (C) – L. Piątek, Kubicki – Janus, Starzyński, Vlasko – K. Piątek
Náhradníci: Forenc – Jach, Janoszka, Rakowski, Dziwniel, Tosik, Papadopulos

Rozhodčí: Bognar – Varga, Buzás (všichni HUN).
1. zápas

Úvodní utkání dvojzápasu zvládli lépe hráči SønderjyskE, kteří si z Polska odvezli vítězství 2:1. Nejprve se v 19. minutě trefil Simon Kroon, na jehož branku navázal ve 36. minutě Marc Dal Hende. V nastaveném čase prvního poločasu se však zásluhou Łukasze Janoszka podařilo Zagłębie Lubin snížit. Ti mohli dokonce vyrovnat, jenže penaltový kop Starzyńského fantasticky vyrazil Skender, a tak si Dánové dokráčeli pro velice nadějný výsledek do odvety.
Zagłębie Lubin

Klub z Polska se do 3. předkola Evropské ligy úspěšně probojoval již z toho prvního. V něm se střetl s bulharským PFC Slavia Sofia. Úvodní zápas navíc hráči Zagłębie Lubin nezvládli, když prohráli 1:0. V odvetě na domácím hřiště už ale dominovali a po vítězství 3:0 zaslouženě postoupili. Ve druhém předkole čekal polský klub nepříjemný FK Partizan Bělehrad. Po dvou bezbrankových remízách dospěl zápas na hřišti Zagłębie Lubin až k penaltovému rozstřelu, ve kterém měli domácí více štěstí.
SønderjyskE

Celek z Dánska bojuje o účast ve skupinové fázi Evropské ligy od druhého předkola, ve kterém byl jeho soupeřem norský Strømsgodset IF. Nejprve se hráčům SønderjyskE podařilo na domácím stadionu zvítězit 2:1, nicméně o týden později v Norsku prohráli stejným poměrem. Následovat tak muselo prodloužení, a v něm brankou ve 120. minutě vystřelil Kløve Dánům postup do další fáze.
Krásný podvečer přeji všem fotbalovým fanouškům, které bych tímto rád přivítal u sledování našeho textového online přenosu. Evropská liga má dnes na programu odvetné zápasy 3. předkola a my se společně zaměříme na utkání, ve kterém se o postup ''porvou'' týmy SønderjyskE a Zagłębie Lubin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.